Amatör ruhlu profesyoneller…..

Tarihi Bellapais Manastırı, Perşembe akşamı, mükemmel bir şova ev sahipliği yaptı.

Bellapais’in büyülü atmosferinde “Ateş ve Diva” kendilerini izlemeye gelenlerin hem gözlerine hem kulaklarına hitap etti. Amaç, Temiz Kıbrıs Hareketinin, Kuzey Kıbrıs’ın temizlenmesi için başlattığı kampanyaya finansman sağlamaktı. Temiz Kıbrıs Hareketi Başkanı ve KKTC’nin Los Angeles Fahri Temsilcisi Mehmet Mustafaoğlu, Kuzey Kıbrısta özellikle son dönemlerde çok ciddi çevre , sosyal, siyaset kirlilik yaşandığını vurguladı.

Mustafaoğlu, misyonlarının tüm bu olumsuzluklarla ellerinden geldiğince mücadele etmek ve halkın desteğiyle temiz bir Kıbrıs ortaya çıkartmak olduğunu kaydetti.
Temiz Kıbrıs Hareketi Başkanı ve KKTC’nin Los Angeles Fahri Temsilcisi Mehmet Mustafaoğlu öncülüğünde gerçekleşen etkinlikte; Grammy ödül adayı, KKTC vatandaşı ve ABD Dışişleri Bakanlığı Kültürel Diplomasi temsilcisi soprano Demetra George Mustafaoğlu, Türkiye’nin dünyaca tanınmış kontratenöru Nuri Harun Ateş, profesyonel yaşamını Hollywood’da sürdüren besteci ve flüt Sanatçısı, Kıbrıslı Türk Burak Beşir,Besteci ve flüt Sanatçısı, Kıbrıslı Türk Burak Beşir ve Azeri keman sanatçısı Ammar Dadizadeh

İstanbul’un dünyaca tanınmış piyanisti Barış Büyükyıldız, Azeri keman sanatçısı Ammar Dadizadeh ve KKTC’nin küçük yeteneği Peri Sualp sahne aldı. Şov, özel ses, ışık, sahne düzeni ve kostümler eşliğinde gerçekleşti.Soprano Demetra George Mustafaoğlu, Kontratenör Nuri Harun Ateş ve genç yetenek Peri Sualp
Şovun izleyicilerinin çoğunluğu, İngiltere kökenli vatandaşlardı. Ancak KKTC’nin kültür, akademik, siyasi ve iş dünyasından isim azdı. Eğer, kültür, akademik ve siyasi çevrelerinin bu tür gösterilerden haberi yoksa, bilgilendirilmeli varsa da zaman bulup gelip izlemeliler. Yoğun iş ve siyaset temposunda biraz nefes almak, ruhsal doyuma ulaşmak için bu tür etkinlikler bire bir.
Şovda Phantom of the Opera,Grease, Little Mermaid, Wizard of Oz gibi Brodway müzikallerinden seçmeler yer aldı...
Broadway stilinde film müzikleri ve operalardan çeşitli örnekler sunuldu. Demetra George Mustaoğlu, yeteneği, duruşu, profesyonelliği ve mütevazılığı ile izleyenlerden tam not aldı.

Nuri Harun Ateş, ses, yetenek, azim... Star ışığı denen şey bu olsa gerek...Nuri Harun Ateş

Yıllardır ‘Ave Maria’ yı kimseden bu kadar inandırıcı bir sevgi ile dinlememiştik

Küçük yıldız Peri Sualp ile de şov sonrası konuşma fırsatı bulduk. Daha önce Kuzey Kıbrıs’ta çeşitli gösterilere çıkan Peri, bizzat Diva Demetra George Mustafaoğlu tarafından Brodway’a hazırlanan Sualp’e “ ne zaman bu kadar büyüdün dedik” aldığımız cevap ilginçti: “ zaman gösterecek”. Bu küçük yetenek bir gün gelecek dünyaca tanınmış bir yıldız olacak, desteklenmeli ve takip edilmeli.Küçük yıldız Peri Sualp ve keman sanatçısı Ammar Dadizadeh
Temiz Kıbrıs Derneğinin sosyal amaçlı hizmetlerine kaynak yaratmak için yapılan gece aslında tam bir imece usulü ile, sponsorları, sanatçıları ve organizatörleri birlikte elde evde ne varsa, piyanodan köstümlere kadar kendileri getirdiler, kurdular, kaldırdılar, temizlediler.
Gösterinin Prodüksiyonu programın yıldızı Demetra Mustafoğlu hazırlarken, Temiz Kıbrıs aktivisti Nevgül Ertanın, Stage Manager görevini yüklenirken 300e yakın konuğa Dernek Görevli ve Gönüllüleri mükemmel bir evsahipliği için gayret gösterdiler..
:

:

:

: