Cumhuriyet 94 yaşında Türkiye daha da güçlü

94. yıldönümünü kutladığımız Türkiye’nin daha da emin adımlar ile 100. Yıla doğru gitmesini özlem ile bekliyoruz.
94. yıldönümünü kutladığımız Türkiye’nin daha da emin adımlar ile 100. Yıla doğru gitmesini özlem ile bekliyoruz. Türkler tarih boyunca devletler ve imparatorluklar kurmuş ve Dünya da söz sahibi olmuşlardır. En son Osmanlı İmparatorluğu yok oldu haritadan silindi, sevincine boğulan emperyalist güçler, ATATÜRK, silah arkadaşları ve Türk halkının bağımsızlık savaşı vermesi ile hayalleri boşa çıktı.
Modern bir yönetim şeklini benimseye ATATÜRK, Türk halkı için en uygun model olan Cumhuriyet’i ilan etti. Halk bizzat seçimler ile kendilerini yönetecek liderleri seçiyorlar, çağdaş demokrasinin gereği de budur ne mutlu ki ATATÜRK bunu 100 yıl önce görmüştür. Bizde KKTC halkı olarak cumhuriyete sımsıkı sarılıyor ve daha da ileri gitmesi için mücadele veriyoruz.
KKTC de beni en çok rahatsız eden, Türkiye’ye Kıbrıs da ki varlığından dolayı “işgalci” diyebilen bazı gazete ve gazetecilerin olmasıdır. Bu beni bir vatandaş olarak rahatsız ediyor, maalesef KKTC hukuku da buna göz yumuyor, yada soruşturma başlatmada engelleri mi var? Bu haddini bazı zamanlar da aşanlar hakkında soruşturma yapılması Türkiye’ye gönlünden bağlı KKTC vatandaşlarının beklentisidir. Cumhuriyet bayramın da bunları yazmak istemezdim, ancak bizleri yazmak zorunda bırakıyorlar.
Türkiye bu 94 yıl içerisin de çok büyük badireler atlatmıştır, büyük ihanetler görmüştür. Ancak 15 Temmuz 2016 darbe girişimi bunların en büyüğü olmuştur. Açık olarak dış emperyalist güçler tarafından desteklenip organize edilen bu darbe girişimi, Türkiye içinde de işbirlikçiler bulmuştur, asker kılığına bürünmüş teröristler 249 sivil insanı kameralar önünde şehit etmişlerdir. Türk halkı bu hain darbe girişimini de, millet olarak sokağa inerek önlemiştir.
100. yıla doğru giderken hep hasımlarımız olacaktır, ancak bunun yanın da dost ülkelerde var olacaktır. Laik Türk devleti Müslüman ülke kardeşlerine örnek olacak ve yol gösterecektir. Daha çok işbirliği dosta güven düşmana ise korku verecektir, Ortadoğu yeniden şekillendirilmeye çalışılan bir bölgedir. Türkiye, sınırında gelişen bu olaylara duyarsız kalamazdı, biz eğer gerekeni yapmasak hedefte olduğumuzun bilincindeyiz.
94. cumhuriyet bayramını en içten dileklerim ile kutluyorum, Allah bize 100. Yılı görmeyi nasip etsin.

:

:

:

: