UBP’de görkemli bir şölenle milletvekili adayları belirlendi

Dün UBP 7.000 den fazla üye gurubu ile 7 Ocak 2018 erken genel seçimlerin de yarışacak milletvekili adaylarını belirledi.
Dün UBP 7.000 den fazla üye gurubu ile 7 Ocak 2018 erken genel seçimlerin de yarışacak milletvekili adaylarını belirledi. Yaklaşık 400 kişinin daha net olarak nedenin belli olmadığı YSK nın üyelikten düşürmesi ile oy kullanamadılar, sabah erken saatlerde izdihamdan dolayı işlerine gideceği için oy kullanamayanlar oldu. Değerlendirmelere göre 8.000 den fazla üye seçim yerine geldi. 12.000 den fazla üyesi bulunan UBP de %60 tan fazla üye oy kullandı, bu önemli bir rakam. Diğer partilerde bu oran çok düşük kaldı.
UBP bir kez daha ispat etti ki KKTC en köklü ve büyük partidir. UBP de şöyle bir gelenek vardır aday adaylarının kaybedeni yoktur, öncelikli olarak parti ve ülke kazanmaktadır. Seçim öncesi çok farklı yorumlar da yapılmıştır, kimilerinden hesap sorulacak diye, bunun olmayacağını, parti üyelerinin en doğru kararı vereceğini çok söyledik. Siyasette şu gerçek vardır, eğer bu uğurda çalışacaksanız geceniz gündüzleriniz bir olacak ve emeğinizi acımayacaksınız.
Bu kalabalık üyenin partisine sahip çıkması, iktidar yürüyüşü olabilir mi? Oraya katılan partililer, seçimlerde çok daha büyük katılım ile partimizi iktidara taşıyacağız söylüyorlardı. Siyasi partiler demokratik ve siyasal hayatın canlı organizmalarıdır. Ülke geçtiğimiz yıllarda istikrarlı hükümetlerin çıkabileceği koalisyonlar ile yönetilmeye çalışıldığı halde bile istikrar yakalanamadı. Bu halkımızın hizmetleri doğru almada zaman aşımına uğradı, şu zamanlarda KKTC halkı istikrarlı hükümetler olmalı sözünü çok söyler oldu.
Ana muhalefetin sürekli hükümeti azınlık hükümeti diye suçlamasından dolayı, erken seçim gündeme geldi ve tarihini de ana muhalefet CTP, belirledi. KKTC tarihinde olmuş bir şey değildir. UBP genel başkanı çok büyük bir risk aldı, şunu belirmeliyim ki siyaset risk alınarak başarılır. Parti tabanın da erken seçime sıcak bakmayan partililer ve vekillerde oldu. Dün yaşananlar, UBP genel başkanı, başbakan sayın Hüseyin Özgürgün’ü erken seçim konusun ısrarlı olmasından dolayı haklı çıkarttı. Partililer tek başına iktidar diyorlardı, muhalefetten görüştüğüm bir çok siyasetçi, bu kalabalık sandığa yansıdığı zaman UBP nin tek başına iktidar olması olasılığı çok yüksektir dediler.
Seçim takviminin başladığı bu günlerde, UBP’ye ve KKTC de faaliyet gösteren partilere başarılar diliyorum. Kaliteli bir seçim süreci yaşamamızı, kişilerin değil fikirlerin tartışıldığı bir seçim tartışması dönemi beklentimizdir. Önce “İNSAN” hedefi ile KKTC ye sahip çıkılması gerekiyor, başka salim limanımız yoktur.

:

:

:

: