Çavuşoğlu’nun açıklamaları çok önemli

Değerli okurlar öncelikle halkımızın sandık başına gidip oyunu kullanması demokratik yapımız için çok önemli, hele hele bu dönemde.

Değerli okurlar öncelikle halkımızın sandık başına gidip oyunu kullanması demokratik yapımız için çok önemli, hele hele bu dönemde. Türkiye dışişleri bakanı Çavuşoğlu’nun, seçim sonrası hükümet ile Kıbrıs sorununu görüşeceğiz açıklamasını yapmış olması önemli bir mesajı içeriyor.
Geçtiğimiz haftalarda Türkiye cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan’ı ziyaret etmişti ve Kıbrıs sorunu bir kez daha gündeme geldi Erdoğan’ın açıklamaları yeni bir yolu öngörüyor. Açıkçası kronikleşmiş federal çözüm arayışları artık bir hastalık gibi duruyor ve ondan kurtulmamız gerekiyor. Dünya ne söylüyor, Kudüs konusunda başta ABD ve batının söylediği olmadı ve Türkiye’nin liderlik ettiği görüş kazandı. BM İsrail’in Kudüs başkenttir kararını büyük bir çoğunluk ile ret etti. Haklı davanızı güçlü bir şekilde savunmayı bilirseniz demek ki olabiliyor.
KKTC seçimlerinden sonra kurulacak hükümetin önünde yeni bir Kıbrıs sorunu yol haritası olacak. Ben sırf algı olmasın diye parti ismi yazmama kararı aldım, ancak federal çözüm arayışının Crans Montana da çöktüğünü savunan partiler bellidir. Yeni bir yol haritası ile KKTC’NİN tanıtılmasını veya Kıbrıs Türk Devleti adı altında tanınma istencimizin artık talep edilmesini savunan partiler de belli.
Evet bu seçim bir referandum niteliğinde olacaktır, hükümet Türkiye ile birlikte federal çözüm arayışının dışında bir çözüm modeli ile Dünya önüne çıkacaktır, ya da köhneleşmiş 50 yıldır süren ve her dönemde Kıbrıs Türk halkına zarar veren federal çözüme devam diyecektir. Evet bu seçim referandumdur.
Parti ismi yazmadan yaptığım çalışmaya göre olası seçim sonuçlarının yüzdelerini yazıyorum;
1; %35-38, 2; %18-21, 3; %10-12, 4; 8-11, 5; 6-9, 6; 5-8, 7; 3-5, 8; 0.5-2
Tüm partilere başarılar dilerken halkımızı oylarını, kendilerine yakın gördükleri partilere, devletimize sahip çıkan, halkına hizmet eden partilere mühür olarak kullanmalarına çağırıyorum.

:

:

:

: