Irkçılık, cinsiyetçilik ve kanun tanımazlık

2018 e girerken bazı kesin kararlarım vardı. Öyle sözde, gözde, pırıltılı allı pullu kararlar değil.
2018 e girerken bazı kesin kararlarım vardı.
Öyle sözde, gözde, pırıltılı allı pullu kararlar değil.
Söylemesi kolay yapması sorunlar yaratan kararlar
Zaten her zaman kesin tavrım olan değerler ile ilgili hiç ama hiç taviz vermemek!
Bu değerler; ırkçılığa karşı aktif duruş, cinsiyetçiliğe anında tepki koyma, yasadışılığını doğrudan veya dolaylı savunanlara tepki koyma!
IRKÇILIĞA GEÇİT YOK
Irkçılığa karşı aktif duruş öyle sadece kendi kimliğinizi ilgilendiren bir tavır değildir. Kıbrıslı Rumların Türklere, Türklerin Rumlara, Kıbrıslıların Türkiyelilere veya Türkiyelilerin Kıbrıslılara karşı söylem, duruş ve faaliyetlerine tavır koymak yeterli değildir.
Hele popülizm veya siyasi rant için bu ırkçı ifade ve tavırları sergileyenlere hiç ama hiç taviz yok!
Bir siyasi parti sırf oy kazansın diye her türlü sosyo-ekonomik sorunların kökenine ‘Türkiye düşmanlığı’ saptırmasını yaparken, siyasettir, olur böyle söylemler demek yok!
Diyene hoşgörü yok!
Türkiye’deki her üç beş yılda bir değişen iktidar duruşlarında ve Türkiye’nin iç ve dış politikalarındaki büyük zikzak ve çelişkilerden dolayı tüm Türkiye halklarına karşı rencide edici, küçük düşürücü söylemlere tepkisiz kalmak yok!
IRKÇILIĞI BAŞLANGICINDA DEŞİFRE ETMEK
Bazı terör örgütlerinden dolayı gerek Türkiye’de gerek bölgede yaşayan, Türk, Kürt, Arap, Müsevi halklarına karşı nefret söylemlerine sessiz kalmak yok!
Dış politikadaki sorunlardan dolayı, Avrupa milletlerini, Yunanlıları, Arap milletlerini, Amerikalıları, Rusları, Çinlileri, İranlıları yakışıksız bir şekilde yerden yere vurma, yalan ve iftiralar ile onları önemsizleştirmeyi kahramanlık gibi gösterenlere sonuna kadar tepki!
Hangi halkın, dinin, inancın üyesi olursa olsun insanlara, tembel, rum uşağı, Amerikan uşağı, terörist, hain, alçak gibi düşmanca ifadeleri kullananları sorumlu tutup tırmanış yaratmalarına karşı durmak.
Irkçılık en büyük felaket oldu bu enstrümanı kullanan her ülkeye ve insanlarına.
CİNSİYETCİLİK DE NE DEMEK?
Aynı hassasiyeti ve duruşu, kadınlara ve farklı cinsel tercihleri olanlara karşı da tavizsiz göstermek 2018 in gerçeği ve görevi.
KANUN DIŞILIĞI USALLAŞTIRANLAR
Hele kanundışılığı neredeyse normal bir hal olarak anlatan veya öyle algılama yaratan kişi ve kurumlar! İster bakan olsun, ister parti başkanı, milletvekili, dernek, sözde gazeteci veya yayıncı! Tüm bunların sırtımızdan, ekranlarımızdan, gazetelerimizden, sosyal medyamızdan genelde hayatımızdan ellerini çekmek için sonuna kadar mücadele!
Nasıl mı yapılacak yukardaki tedbir ve tepki!
İlerleyen günlerde birlikte paylaşırız!
Bu günlük bakın
IRKÇILIK POLİSİ
Ne bulmuş son hafta içindeki ırkçı olaylarda!
‘’MAĞUSA’DAKİ AFRİKALI ÖĞRENCİ CİNAYETİ SADECE ALACAK VERECEK OLAYI DEĞİL, AFRİKALILARA KARŞI IRKÇI TUTUMUN DA ETKİSİNDE HUNHARCA İŞLENMİŞ OLMALI.’’

:

:

:

: