KTOB Başkanı Sayın Dimağ Çağıner uyarıyor..

Otelciler Birliği Başkanı Sayın Dimağ Çağıner’in ‘uçak biletlerinin pahalı oluşunun turizme olumsuz etki ettiğini’ söylemesi önemli ve dikkate alınması gereken bir tespittir.
Otelciler Birliği Başkanı Sayın Dimağ Çağıner’in ‘uçak biletlerinin pahalı oluşunun turizme olumsuz etki ettiğini’ söylemesi önemli ve dikkate alınması gereken bir tespittir.
Otelciler Birliği Başkanı Dimağ Çağıner, pahalı uçak biletlerinin turizmi olumsuz etkilediğini söylemesi ve önlem alınmasına dikkat çekmesi belli ki uçak ulaşım sektörü ve turizm sektörü temsilcileri tarafından iyi etüt edilememiş.
Zira Sayın Çağıner’in açıklamalarından sonra YENİDÜZEN ilgili meslek temsilcileri ile konuştu.
Bizler de onların bu konudaki düşüncelerini öğrenme şansına sahip olduk.
Anlaşılan o ki sektör temsilcileri uçak bilet fiyatlarının aslında normal olduğunu lakin bu pahalılığın dövizden kaynaklandığı konusunda hemfikir.Bir de Larnaka tercihini aktarmasız opsiyona bağlıyorlar.
Sektör temsilcileri TL’nin değer kaybı dolayısıyla insanların alım gücünün düştüğünü belirtiyorlar.
KTOB Başkanı Dimağ Çağıner’in ‘Yolcular tümüyle Larnaka’ya kayacak’ uyarısı üzerine, Pegasus Kıbrıs Genel Müdürü Zeki Ziya konuya şu şekilde açıklık getirdi ve dedi ki; “Larnaka’nın tercih edilmesinin sebebi fiyatlar değil, aktarmalardır”
Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Erkan Kilim ise : “Türk Lirasının değer kaybı ile normal sayılabilecek rakamlar pahalı gelmeye başladı” dedi..
Öyle anlaşılıyor ki sektör temsilcileri konuyu tam kavrayamamış..
TL’nin değer kaybı tabi ki alım gücünü aşağılara çekmiştir. Ve bu olumsuz bir etki yaratmıştır. Uçak yolculuklarında aktarma olmadan gideceğiniz yere varmak da tabi ki bir avantajdır.
Lakin uçuşların Larnaka’ya kaymasında bunların etkisi yok denecek kadar azdır. Zira Dimağ Çağıner’in de ifade ettiği gibi Kuzey Kıbrıs’ta uçak biletleri olması gerekenin üstünde pahalıdır.
Bu gerçek ve ayakları yere basan tespiti evirip çevirip başka başka nedenlere bağlamak sadece abestleiştikaldir zira bugün Larnaka’da alınan uçak biletleri de EURO üzerinden alındığı halde Ercan’dan yapılan uçuşlardan çok daha ucuza gelmektedir...
Kısacası Larnaka uçuşlarında Türk Lirası ile uçak bileti almıyoruz..
Ve buna rağmen Ercan’dan çok daha ucuza uçuyoruz.
Şimdi hal böyle iken, Larnaka uçuşları yok aktarma faslı için tercih ediliyor, yok TL’nin değer kaybı alım gücünü düşürüyor mazeretleri geçerliliğini yitiriyor.
Zira Larnaka insanları daha ucuz maliyetle gidecekleri, gelecekleri yerlere taşıyor..

:

:

:

: