KÖŞE BAŞINDAKİ TEHLİKE “UYUŞTURUCU”

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, yapılan bilimsel araştırmalar ve veriler ışığında, uyuşturucu tehlikesinin çocuklarımızın etrafından çok uzakta olmadığını, yaşamın içindeki her bireyin duyarlılık göstermesi gerektiğini söyledi.
Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, yapılan bilimsel araştırmalar ve veriler ışığında, uyuşturucu tehlikesinin çocuklarımızın etrafından çok uzakta olmadığını, yaşamın içindeki her bireyin duyarlılık göstermesi gerektiğini söyledi.

Star Kıbrıs’a özel demeç veren Hasan Karaokçu şunları söyledi;

Eğitim yılının başladığı bu günlerde, Polis Genel Müdürlüğü’nün okul çevrelerinde başlattığı devriye çalışmalarını taktirle karşılamaktayız. Bu gibi caydırıcı tedbirlerin en baştan beri savunucusu olduk.

Okullarda görev yapan hademesinden, öğretmeninden, müdüründen, meslek örgütlerinden olmak üzere eğitim camiasına da büyük sorumluluklar düşmektedir. Umarın yeni eğitim yılında bugüne kadar çok göremediğimiz bu duyarlılığı görürüz.

Çeşitli etkenlerle uyuşturucu tuzağına düşürülen çocuklarımızı bir şeylerin arkasına sığınarak, okul ve eğitim dışına itme gibi çağdışı anlayışlarla bu sistemin sürdürülmesi mümkün değildir.

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu olarak kurulduğumuz günden bu yana çocuklarımızı, gençlerimizi ve tüm toplumumuzu başta gayrı yasal bağımlılık yapan maddeler olmak üzere tüm zararlı alışkanlıklardan uzak tutulması konusunda büyük bir mücadele içerisine girdik.

Yaptığımız bilimsel araştırmalar ve elde ettiğimiz diğer veriler uyuşturucu tehlikesinin çocuklarımızın etrafından çok da uzak olmadığını göstermektedir.

Eğitim Yılı’nın başladığı bugünlerde Polis Genel Müdürlüğü’nün okul çevrelerinde başlattığı devriye çalışmalarını taktirle karşılamaktayız. Bu gibi caydırıcı tedbirlerin en baştan beri savunucusu olduk ve İlçe Emniyet Kurulları ile işbirliğinde çok yararlı denetimler gerçekleştirdik. Yeni dönemde de bunu sürdürme kararlılığındayız

Okul ve toplum dışına itilen her çocuğun aslında uyuşturucu tacirlerinin kucağına itildiği ve başka çocuklara da risk olarak dönebileceği gerçeği ile artık yüzleşilmelidir.

Bunun yanında çocuklarınızı taşıyan şoförler, okul çevrelerindeki market ve hizmet sektörü sahipleri, sokaklarda temizlik hizmeti yapan belediye görevlileri başta olmak üzere yaşamın içinde olan her bireyin de uyuşturucu sorununa karşı duyarlılık geliştirmesi en büyük beklentimizdir.

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu olarak Başbakanımız sayın Ersin Tatar’ın da büyük hassasiyet gösterdiği mücadelemizi büyük kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz. Bu konuda her birey, her okul, her örgüt ve her kesimle yürekten dayanışma ve işbirliğine hazır olduğumuzu bir kez daha vurgulamak isterim.

:

:

:

:

DİĞER HABERLER