SAHAYA İNDİ

Uzun bir süredir, İmar Planı konusunda sessizliğini sürdüren Başbakan Ersin Tatar, hafta sonunda İskele’ye çıkarma yaptı.
Uzun bir süredir, İmar Planı konusunda sessizliğini sürdüren Başbakan Ersin Tatar, hafta sonunda İskele’ye çıkarma yaptı.

Ersin Tatar’ın İskele’de gerçekleştirdiği geniş katılımlı toplantının amacı İmar Planı olurken, toplantıya katılan Bakanlardan, milletvekillerine, belediye başkanlarından ilçe başkanlarına ve muhtarlara kadar herkesin , planın bu halinden rahatsız olduğu ve bu şekilde geçmemesi gerektiği Başbakan Ersin Tatar’a ifade edildi.

Başbakan Ersin Tatar, geçtiğimiz haftasonu İskele’yi ziyaret etti. Tatar, İskele’de Mağusa-Yeniboğaziçi-İskele İmar Planı’nı masaye yatırdı. Başbakan Ersin tatar’ın iskele ziyaretinde kendisine, Milli Eğitim bakanı Nazım Çavuşoğlu, Mağusa Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu, Genel Sekreteri Hamza Ersan Saner, Genel Sekreter yardımcısı Cahit Falyalı, İskele İlçe başkanı Osman Kırşan, Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu, Mağusa İlçe Başkanı Oğuzhan Oran, İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar, Eski İskele Belediye Başkanı Halil Orun, İçişleri Eski Müsteşarı Gürkan Kara ve bölge muhtarları eşlik etti.
Başbakan Tatar ve UBP yetkilileri, İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’ın ısrarla geçecek diye dayattığı İmar Planı eni boyuyla tartışıldı ve bu planın geçmesinin mümkün olmadığı, paylaşımcı ve daha adil bir planın hazırlanması gerektiği kanısına varılarak, tekrar UBP olarak bu planın askıya alınması kabul edildi.

İskele toplantısında tüm kesimleri dinleyen Başbakan Ersin Tatar, İskele-Yeniboğaziçi-Mağusa İmar Planı hazırlıkları süreci içerisinde, tüm kesimlerin, halktan Cumhurbaşkanına kadar, bu planın ranta sağladığı, bilimsellikten uzaklaştığı iddialarını araştırmak için, kendisine bağlı “Başbakanlık Denetleme Kuruluna” talimat verdiği öğrenildi.


:

:

:

:

DİĞER HABERLER