YDP’NİN ADAYI RESMEN ARIKLI

YDP Genel Başkanı Arıklı, Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıkladı.
YDP Genel Başkanı Arıklı, Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıkladı.

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı, Nisan’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi için aday olduğunu açıkladı. Nisan ayına yaklaşılırken Cumhurbaşkanı adayları netleşmeye devam ediyor.

İlk olarak Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın adaylığını açıklamasının ardından Kudret Özersay da bağımsız aday olarak seçime giriyor.

Geçtiğimiz gün Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı ve Başbakan Ersin Tatar da Cumhurbaşkanlığı adaylığını duyurmuştu.

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı da adaylığını bugün açıkladı.

'BU SIRADAN BİR SEÇİM DEĞİL'

Adaylığını açıklarken konuşan Erhan Arıklı, bu seçimin sıradan bir seçim olmayacağı vurgusu yaparak, 'Bu seçim hükümet ve Meclis'ten habersiz topraklarımızın yüzde 20'sini Rumlara iade etmeyi taahüt eden zihniyetle hesaplaşma seçimidir' ifadelerini kullandı.

Türkiye'siz bir Kıbrıs oluşturulmak istendiğini belirten Arıklı, 'YDP olmasaydı bunu başarabilirlerdi, ancak YDP var' şeklinde konuştu.

TÜRKİYE'NİN GARANTÖRLÜĞÜ

Nisan'daki seçimde ya Ruma teslim şartlarını konuşan ya da KKTC'yi tanıtmak için çalışan Cumhurbaşkanının seçileceğini söyleyen Erhan Arıklı, KKTC'nin üzerinden Türkiye'nin garantördüğünün kaldırılmaması, hatta tartışılmaması gerektiğini kaydetti.

'FEDERASYONA İNANMIYORUM'

Seçilirse, Rumlarla asla federasyon görüşmeyeceğinin altını çizen Arıklı, 'Ben federasyonun Kıbrıs'a mezar olduğunu söylüyorum. Federasyona inanmıyorum' şeklinde konuştu.

:

:

:

:

DİĞER HABERLER