Mitingden 1 gün önce

Afrika Gazetesi’ne sıkılan kurşunların sahibi hala bulunamadı. Cumhurbaşkanı emniyet mensuplarına yoğun mesai harcamalarını söyledi ve bu işin takipçisi olacağını ortaya koydu.
Afrika Gazetesi’ne sıkılan kurşunların sahibi hala bulunamadı. Cumhurbaşkanı emniyet mensuplarına yoğun mesai harcamalarını söyledi ve bu işin takipçisi olacağını ortaya koydu. Gazetenin etrafındaki kurumlara bakarsanız kendini mafya zanneden gencin elbet bir kameraya poz verdiğine emin olabilirsiniz. Belki de kayıtlar çoktan incelendi ve suçlunun eşkali birileri tarafından biliniyor bile.

Havaalanı otoparkında bulunan silahın sahibinin yurtdışına çıktığına da inanmış değiliz ki zaten öyle olsaydı yolcu listesine bakıp suçluyu bulmak çok daha kolay olurdu.

Demokrasiye bir kez daha kurşun sıkan karanlık güçler yine hain planlarıyla toplumu kışkırtmaya soyundu. Yarınki mitingde olay çıkacağı dedikodusu sardı kaç gündür etrafı. Herkes kendilerine ‘genç mücahit’ diyen üç beş tipi bozuğun olay çıkaracağını konuşuyor. Ateş olsa cürümleri kadar yer yakarlar. Birileri korku salmaya çalışıyor etrafa. Olay çıkacağından eminler ama kim çıkarak diye sorunca onu bilmezler.

Bu kurşunlara sevinenler yok mu sanıyorsunuz için için. Kaostan beslenen, bölünmenin yasa tanımazlığından faydalanan tüm güçler demokrasi sevdalısı bu kalabalığı iki korkak kurşunla kaçıracaklarını mı sanıyor?

Görünen o ki bu kez faili meçhul olmayacak bu iş. Adalet yerini bulacak, belki de ilk kez...

Suçlu halkın önüne çıkarılacak, herkes onu ve temsil ettiği güçleri bir kez daha lanetleyecek.

Korkak olmaktan öteye gidemeyecek olan bu yeraltı fareleri yüzünden kırk yıl geriye dönmeyecek bu toplum. Kırk yıldır üzerinde oynanan oyunlara daha fazla gelmeyecek bu millet. Bunca yılımızı çalan siyasiler ve sendikacılar daha fazla rant sağlayamayacak halkın sırtından.

Yarın on binler meydanda olacak yine tek vücut, yine aynı arzu ile…
Dürüst siyaset, sosyal demokrasi ve hürriyet…

BAŞBAKAN DOĞRU YOLDA
Kıbrıs Türk halkıyla Türkiye’yi karşı karşıya getiren hükümet dün attığı adımla kendinden bekleneni geç de olsa yaptı. Başbakanın kameralar karşısına çıkıp bundan sonraki önlemlerin uzlaşı içinde alınacağı ve kesintilerin önce siyasilerden başlayacağını söylemesi miting öncesi atılmış doğru bir adım olarak algılanmalı ve halkın arkasına sığınarak açılacak sinir bozucu pankartlar yeni krizlere neden olmamalı. Halkın oylarıyla Meclis’e giren insanlarımızdan çok daha fazlasını bekliyoruz. Ülkemizi yüceltecek, iyi bir gelecek hazırlayacak olan yine biziz. Günün sonunda biz birbirimize kalanız.

Unutma, kurtulmak yok tek başına, ya hep beraber ya hiçbirimiz!

:

:

:

: