Değişime yetkililerden başlanmalı

Halkımız meydanlarda toplanarak ülkedeki mevcut sistemin çöktüğünü haykırıyor. Politikacılardan temiz siyaset bekleyerek, bunun gerçekleşmesi için değişimin şart olduğunu söylüyor.
Halkımız meydanlarda toplanarak ülkedeki mevcut sistemin çöktüğünü haykırıyor. Politikacılardan temiz siyaset bekleyerek, bunun gerçekleşmesi için değişimin şart olduğunu söylüyor. Meclisteki tek bağımsız milletvekili Tahsin Ertuğruloğlu, kendisi dahil tüm siyasileri sert bil dille eleştiriyor. Ertuğruloğlu ‘Ülkenin bu hale gelmesinde benim de dahil tüm siyasilerin suçu vardır. Bundan sonra yapılacak olan tek şey değişim ve dürüst siyasettir’ diyerek cesaretini ortaya koyuyor.

Devlet Piyangosu çekilişlerinde, kimseye çıkmayan büyük ikramiyenin, bir sonraki çekilişe devretmesi gerekirken, ikramiyenin yarısı devrediyor. Duruma isyan eden vatandaş ‘devlet bizi dolandırıyor mu’ diye soruyor. STAR KIBRIS’a ulaşan vatandaşlar, bilet fiyatlarının yüksek olduğuna işaret ederek, bilet satışlarının düşük olmasını yapılan bu yanlış uygulamaya bağlıyor. ‘Güçlünün değil haklının yanında’ sloganıyla hareket eden Star Kıbrıs Medya Grubu gerçekleri ortaya çıkarmak için araştırmalarını yapıyor. Milli Piyangolar Birimi Sorumlusu ile Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Koordinatörü’nden detayları alıyor.

Milli Piyangolar Birimi Sorumlusu Mustafa Piro, kazanılmayan büyük ikramiyenin bir sonraki çekilişe yalnızca yüzde 50’sinin aktarıldığını doğrulayarak, kazanılmayan büyük ikramiyenin bir sonraki çekilişe yalnızca yüzde 50’sinin aktarılmasına neden olarak da KDV giderini gösteriyor. Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Koordinatörü Süleyman Göktaş ise büyük ikramiyenin yüzde 50’sinin aktarıldığını söyleyerek, kalan yüzde 50’sinin spor fonuna yatırıldığını savunuyor. Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) döneminde, Devlet Piyangosu çekilişlerinde kimseye çıkmayan büyük ikramiyenin tamamı bir sonraki çekilişe devrediyordu.

‘Güçlünün değil haklının yanında’ ilkesiyle yayınlarını sürdüren Star Kıbrıs Medya Grubu gerçekleri ortaya çıkarmak için araştırmalarını sürdürürken, ‘Piyango Kime Çıktı?’ başlıklı manşet haberinin ardından reklam ile cezalandırılıyor. Haberin ardından açıklama yapması beklenen Bakanlık bilgi vereceğine reklamlarını çekiyor. STAR KIBRIS’ın 25 Şubat tarihinde yayınlanan manşet haberi üzerine yetkililer halkın doğru bilgilendirilmesi adına yayınlar yapan gazetemizle restleşerek yalnızca Ada TV'de dönen reklamı geri çekiyor.

Meydanda bulunan on binler ‘değişim’ isterken, bakanlık işine gelmeyen bir haberin kamuoyuna duyurulmasının ardından devletin gücünü kullanarak emirler yağdırıyor. Halk partizanlığın son bulması için meydanlara dolarken yetkililer ‘gör beni göreyim seni’ siyasetinden vazgeçmek istemiyor.
Farklı görüşlerin duyurulmasında araç olan özel medya kuruluşları kısıtlı imkânlarıyla ayakta kalmaya ve gençlere iş kapısı olmaya çalışırken, en büyük gelir kaynakları olan ‘reklama’ bir darbe de devletten geliyor. Devletin kamu giderlerinden kurtulması ve özel sektöre destek vermesi beklenirken baskı yoluyla farklı sesler susturulmaya çalışılıyor.
İnönü Meydanı’ndaki mahşeri kalabalık, partizanlık sisteminin artık son bulmasını bekliyor, devlet eliyle mağdur olmaktan bıkan bu halk ciddiyet sahibi hizmetkarlarını bekliyor.

:

:

:

: