Eski eserciler serbest kaldı

Tasarrufunda kanunsuz eski eser bulunduran Dikmenli Gavur Ali ve olayla bağlantısı olan zanlılar teminatla serbest bırakıldılar

Tasarrufunda kanunsuz eski eser bulunduran Dikmenli Gavur Ali ve olayla bağlantısı olan zanlılar teminatla serbest bırakıldılar

 

Dikmen ve Lefkoşa’da tasarrufunda kanunsuz eski eser bulunduran zanlılar, 1 günlük tutukluluk sürelerinin dolmasının ardından dün yine mahkemedeydiler. Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlılar teminatla serbest bırakılırken, yurtdışına çıkışları da engellendi.

 

TEMİNATLA SERBEST KALDILAR

Lefkoşa ve Dikmen’de önceki gün polis tarafından yapılan aramada tasarrufunda kanunsuz eski eser bulunduran Gavur Ali lakaplı Ali Yaşar Piro ile olayla bağlantısı olan Mehmet Ali İlkman ve Tolga Kanat’a çıkarıldıkları Girne Kaza Mahkemesi’nde 1 gün tutukluluk emri verilmişti. Zanlıların tutukluluk sürelerinin dolmasının ardından dün öğle saatlerinde yine mahkemeye çıkarıldılar. Daha önce de benzeri suçlardan hâkim karşısına çıkan Gavur Ali’nin rahatlığı gözlerden kaçmadı.

Dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlılar teminata bağlanırken, davaları görüşülünceye kadar serbest kalacaklar. Yurt dışına çıkışları engellenen zanlılar Ali Yaşar Piro, Mehmet Ali İlkman ve Tolga Kanat’ın kimlik ve seyahat belgelerine de el konuldu.

:

:

:

:

DİĞER HABERLER