Girne Amerikan Koleji gözünü zirveye dikti

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Okullar Grubu’na bağlı eğitim veren Girne Amerikan Koleji (GAC) bünyesinde A Level Akademi IGCSE , AS ve A level sınavlarına yönelik eğitimlere başlıyor.
Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Okullar Grubu’na bağlı eğitim veren Girne Amerikan Koleji (GAC) bünyesinde A Level Akademi IGCSE , AS ve A level sınavlarına yönelik eğitimlere başlıyor.

GAÜ Okullar Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Girne Amerikan Koleji yeni dönemde gözünü AB üniversitelerinde yükseköğretim imkanı sağlayacak A Level sınavlarına dikti. Konuyla ilgili olarak GAÜ TV Aktüel Haber programına konuşan A Level Eğitim Merkezi Koordinatörü Hüda Hüdaverdi önemli açıklamalarda bulundu. A Level Akademi’nin amacının özelde GAÜ Okullar Grubu öğrencilerine genelde ise yükseköğretimlerine Avrupa’nın önde gelen üniversitlerinde başlamak isteyen tüm öğrencilere önemli fırsatlar sunduğunu belirten Hüdaverdi, akademinin Edexcel ve Cambridge Üniversitesi Uluslararası sınavlar merkezi tarafından akredite edildiğini ifade etti.

ULUSLAR ARASI ARENADA TANINMIŞ BİR EĞİTİM İMKANI: IGCSE, AS ve A level sınavlarına yönelik eğitimlerin GAÜ Okullar Grubu profosyonel ve uluslararası kadrosu tarafından verileceğinin altını çizen Hüdaverdi, GAÜ Okullar grubunun uluslararası kimliğinin ECIS, Council of International Schools ve European Federation Schools gibi Avrupa Birliği’nin önde gelen ortaöğretim eğitim birlikleri tarafından tanındığının altını çizdi.

16 DİSİPLİNDE EĞİTİM İMKANI: İngilizce, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Türkçe, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Psikoloji, Sosyoloji, Coğrafya, Tarih, Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar, Tasarım ve Teknoloji, Sanat ve Tasarım, İşletme ve Ekonomi disiplinlerinde eğitimlein verileceğini de açıklayan Hüdaverdi, A Level Akademi ders programı ile ilgili detyalı bilginin Girne Amerikan Koleji Girne Yerleşkesi veya GAÜ Girne Kampüsü Sürekli Eğitim Merkezinden alınabileceğinin altını çizdi.
Bu haber 164 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER