Her taraf kaynıyor

Şöyle bir başlık atmayı o kadar uygun buldum ki her taraf kaynıyor gerçekten içimiz dışımız o kadar bir hareketli ki kazan kaynıyor bazı sivri akıllılarda bu kazanın altına ateş koyuyor.

Şöyle bir başlık atmayı o kadar uygun buldum ki her taraf kaynıyor gerçekten içimiz dışımız o kadar bir hareketli ki kazan kaynıyor bazı sivri akıllılarda bu kazanın altına ateş koyuyor. Kimler yok ki ateşe körükle giden içte dışta birçok kişi ve guruplar sorunlardan besleniyor gibi, sorunların büyümesine yardımcı oluyorlar. Bölgeye çok dikkat edilmesi gerekiyor tiken üzerinde oturuyoruz gibi bir siyasi ortamda gelişmeler oluyor. Doğal gaz Kıbrıs açıklarında derken şimdi de Yunanistan da eklendi bu araştırmaya EGE denizi ve GİRİT yakınlarında Yunanistan da araştırmaya başlayacak iki taraftan da bir kıskaç politikası gibi.
Rusya’nın doğu Akdeniz’e iki tane nükleer donanımlı denizaltı gönderdiği söyleniyor, bu denizaltılar RUM hükümetine doğal gaz petrol aramasında destek olacaklarmış. Yunanistan’ın da bu aramalara katılması bana göre bir planın gereği gibi çok dikkatli olunması gerekir büyük bir siyasi oyun oynanıyor, KKTC siyasi partileri bunun farkında mı başta hükümet partisi ve hükümet olmak üzere doğrusu merak ediyorum. KKTC devletin neler oluyor, TC meclis başkanı sn CEMİL ÇİÇEK heyeti ile birlikte geleneksel ilk ziyaretini KKTC ye gerçekleştirdi yine küçük bir protesto ne anlamı vardı anlamadım. En önemlisi ise TAK da haberler içerisinde yer almadı TAK’A cepten aboneyim herhangi bir mesaj gelmedi açıklamalar ile ilgili çok mu ÖNEMSİZDİ doğrusu anlam veremedim. Yetkililer neler olduğunun farkında mı??????????????????????? Onu da merak ediyorum.
Meclis yeni yasama dönemine başladı bu önemli gelişmeler ışığında neler üreteceklerini ve tek vücut olarak ses vereceklerini yakın takip edeceğiz.bu etrafımız da ki gelişmelere siyasi partilerimiz nasıl yaklaşacak açıklamalarını takip ederek ne kadar duyarlı olacaklarını anlayacağız yoksa çok da önemli değil mi diye yaklaşacaklar onu da göreceğiz. Buralar ve etrafımız kaynarken her şeyi TÜRKİYEDEN beklememek gerekir fikir ve ortak strateji geliştirip bunu TÜRKİYE yetkilileri ile birlikte değerlendirilmesi gerekir. Bana göre KKTC meclisinde bir heyet oluşturulmalı ve TBBM meclisindeki siyasi partiler ile görüşülmesi gerekir, tabiî ki ayni heyet TC CB ve TC hükümet yetkilileri ile ve BB sn ERDOĞAN ile görüşmeleri şart. KKTC CM sn EROĞLU artık sessizliğini bozup ve devlet başkanı olarak insiyatif almalı ve başta TC CB sn GÜL ve BB sn ERDOĞAN ile durum değerlendirmesi yapıp politika yenilemesini gerçekleştirmesi gerekir çünkü gerçekten ciddi sorunlar ile karşı karşıyayız iç ve dış ayırmıyorum, ulusal davada da kritik bir süreçten geçiyoruz tek vücut olma zamanı aksi halde bu faturayı gelecek nesiller öder.
DEĞERLİ OKURLAR BEN BİRŞEYLERE DİKKAT ÇAKMEK İSTEDİM BU YAZIMDA YAPICI TAVRIMIZ VE SORUMLULUĞUMUZ UMARIM GİTMESİ GEREKEN YERLERE ULAŞMIŞTIR.
Bu hafta değerli bir devlet adamı olan basın konseyi başkanı sn İSMET KOTAĞI kaybettik Allahtan rahmet diliyorum, sn KOTAK KKTC nin var olmasın da inanmış bir devlet adamı idi biz işte değerli okurlar bu ağabeylerimiz sayesinde bu gün buralardayız. Daha birçok isimsiz kahraman da bu mücadele içerisin de yer aldı sn KOTAK son nefesine kadar mücadeleyi bırakmadı ve dimdik gözlerini kapadı. Kendisine Allahtan rahmet ve ailesi ve sevenlerinin de başı sağ olsun dilekleri ile bu önemli şahsiyeti uğurluyoruz bizler bu TMT ci KKTC yi yaşatmaya yeminli mücadele insanlarımızın yolunda olacağız.
Bu haber 985 defa okunmuştur

:

:

:

: