Telsim ligleri hafta sonu başlamaya hazırlanırken Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu transfer listesini yayınladı
Yeni, sezon hazırlıklarını sürdüren takımlar artık hafta sonu başlayacak yeni seon maçlarında becerilerini ortaya koyarak hedeflerine ulaşmaya çalışacak.
Geçtiğimiz sezonu eski ismiyle ikinci ligi şampiyon olarak tamamlayan ve Yenicami bu sezonda da şampiyonluğun güçlü adayları arasında gösteriliyor.
Son yıllarda beklediği çıkışı yakalayamayan Mağusa Türk Gücü ise bu sezon yaptığı transferlerle yine şampiyonlukta iddialı olacağını gösteriyor. Öte yandan geçtiğimiz yılın şampiyonu Küçük Kaymaklı ve başkentin efsane takımı Çetinkaya da şampiyonlukta favori gösterilen takımlar arasında. Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu dün yayınladığı transfer listesinde transfer müracaatında bulunan futbolcuların listesini yayınladı. 399 futbolcu futbol federasyonuna transfer için başvuruda bulundu. İşte bu sezon Süper Lig’de mücadele edecek olan takımların transferleri:
BOSTANCI BAĞCIL
GELENLER: Ahmet Gardiyanoğlu (Çetinkaya), Abdullah Umut (Doğan T.B.), Hakan Altın (G.Gücü), İsmail Soydan (Çetinkaya). Ramadan Ramis, Dilaver Uzcan (Gaziveren)
GİDENLER: Ertaç Taşkıran (K.Kaymaklı), Ali Özbahar (Lefke), Devrim İzge, İbrahim Çıdamlı (Yenicam)
CİHANGİR
GELENLER: Musa Arcın, İlhan Akkaya (Vadili)
GİDENLER: Emrah Babahan (Serdarlı), Can Özsoy (Gönyeli),Ahmet Horoz, Halil Horoz (Ağırdağ Boğaz),
ÇETİNKAYA
GELENLER: Esin Sonay (Lapta), Batshi Tshignozola Patrich (Ozanköy), Abbas Osum, Ertan Bulut (Tatlısu),Akın Topal (Düzkaya), Ömer Bor (Yenicami), Berk Göksoylu (Dikmen), Emir Ahmet (Serdarlı), Güner Ürün (YAK), Fatih Sonkaya (TR)
GİDENLER: Ahmet Gardiyanoğlu (B.Bağcıl), Tarkan Baloğlu (Ozanköy), Serkan Demirman, Mehmet Bender, Fuat Bender, (Ozanköy); İbrahim Öneral, Hüseyin Şevki (Düzkaya), Kemal Uzunoğlu (M.Türk Gücü)
DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ
GELENLER: Fırtına Özdil (Lapta), Serdar Özsönmezler (Tatlısu), Ceyhun Eriş (TR)
GİDENLER: Abdullah Umut (B.Bağcıl), Celal Habeşoğlu (Hamitköy), Cenk Osmanbey (Ozanköy), Ahmet Coşkun (Lapta), Gökhan Karaca (Gönyeli)
DÜZKAYA
GELENLER: İbrahim Öneral, Hüseyin Şevki (Çetinkaya), Tüner Şevki (B.Ü.Yurdu), Volkan Ortakcı (Şirinevler), Devrim Tuna (Çanakkale), Sedat Bayramoğlu (Dipkarpaz), Ali Tüfekçi (Arapköy)
GİDENLER: Akın Topal (Çetinkaya), Raif Güçkan (Serdarlı)
GÖÇMENKÖY
GELENLER: Kenan Gümüşören (Hamitköy), İbrahim Kabore, Tabi Eyaya Lais (Türkmenköy), Mehmet Kanat (Şirinevler)
GİDENLER: Emrah Yetken (Dağyolu), Kadri Alagöz (Hamitköy), Emrah Çelik (B.Ülkü Yurdu), Arkın Güçhan (Pınarbaşı), Murat Kermeoğlu (Pınarbaşı)
GÖNYELİ
GELENLER: Ahmet Özlüses (Akçay), Gökhan Karaca (Doğan T.B), İsmail Kovancı (Çanakkale), Özgür Gül (Yenicami), Çağlar Kızıltunçlar (Ozanköy), İbrahim Faye (Lapta)
GİDENLER: Can Özsoy (Cihangir), Hasan Öksüzoğulları, Arda Özkan (Ağırdağ Boğaz), Ahmet Öksüzoğulları, Canben Özpaşa (Pınarbaşı)
K.KAYMAKLI
GELENLER: Ertaç Taşkıran (B.Bağcıl), Mehmet Çil (YAK), Şenol Hızlıoğlu (Tatlısu), Kemal Mümtazoğlu , Fatih Yenen (Metehan),
GİDENLER: Kayhan Bulut (Yenicami), Süleyman Langer (Vadili), Jefrey Makoti (Bağcıl),
LAPTA
GELENLER: Şahin Şeker (Esentepe), Ahmet Coşkun (Doğan T.B.), Cenk Yılmaz (A.Yeşilova), Cevdet Çağer, Bayram Dağgül (Karşıyaka), Hüseyin Şanlıer (Dikmen), Salih Ak (Dikmen), Saydam Soy (Yeşilova), Çağlar Toklu (KK) Ertuğrul Karadağ (GHE)
GİDENLER: Gökhan Yenigün (Serdarlı), Esin Sonay (Çetinkaya), Olgun Dodak, Behzat Nalçakanoğlu, Osman Seyhan, Hüseyin Dodak, Erdoğan Cengiz, Özver Gülaçdı (Karşıyaka), Fırtına Özdil (Doğan T.B.)
LEFKE
GELENLER: Ali Özbahar (B.Bağcıl), Kemal Solkanat (Yalova), Özbek İnanır (Doğancı)
GİDENLER: Fırat Ömür, Azmi Coşkun (Denizli), İsmet Abbasoğlu (Gaziveen),Gürbay Yelkanat, Uluç Başar, Gürter Felek, Mehmet Alsan (Yalova), Nazif Tanrıöver (Karşıyaka), Kadri Şener, Cemal Cemsal, Rasıh Karadayı (Doğancı), Rüstem Hasret (Gaziveren), Hasan Leyla İçer, İnanç Zaifoğlu, Hasip Uluhan, Çağın Batman (Gaziveren)
M.TÜRK GÜCÜ
GELENLER: Ayer Delideniz (Çanakkale), Yasin Kansu (K.Kaymaklı), Halil Çürük, Gürçin Kaplan (Yenicami), Kemal Uzunoğlu (Çetinkaya)
GİDENLER: Hüseyin Küsbeci (G.Gücü), Talat Şentürk (Yenicami),Yunus Kalaycı (Çanakkale), Adem Ertem (Vadili), Hüseyin Özbaysal (Tatlısu)
TATLISU
GELENLER: Salih Atakara, Emin Atabak (A.Yeşilova), İsmail Uçar (Ağırdağ), Hüseyin Özbaysal (M.Türk Gücü), Taner Bingöllü (KK), Ali Akbulut (KK)
GİDENLER: Zeki Kaşifoğlu (Dağyolu), Abbas Osum, Ertan Bulut (Çetinkaya), Murat Dağer (Ağırda Boğaz), Birol Saiter (A.Yeşilova), Serdar Özsönmezler (Doğan T.B.)
TÜRK OCAĞI
GELENLER: Ali Aydemir (G.Gücü), Altan Derviş (Lapta)
GİDENLER: Hasan Yanaroğlu, Çağın Plevne (Ozanköy)
YENİCAMİ
GELENLER: Reşat Erışık (A.Yeşilova), Güney Törün (Denizli), Volkan Göktürk, Okan Göktürk (Paşaköy), Halil Dağer, Mustafa Dayı (Ağırdağ Boğaz), Talat Şentürk (M.Türk Gücü), Sertan Berksu (Vadili), Ercan Samancıoğlu (Turunçlu Ulukışla), Hasan Kınay (G.Gücü), Kayhan Bulut (K.Kaymaklı), Devrim İzge, İbrahim Çıdamlı (B.Bağcıl), Ercan Oyal (BÜY), Sadık Amin (GG)
GİDENLER: Ahmet Miralay (Turunçlu Ulukışla), Erdoğan Köroğlu, Hasan Göksun, Özgür Ongun (Gençlik Gücü), Erkan Kabasakal (Denizli), Hüseyin Güneralp, Halil Deniz, Emrah Yılmazer, Hasan Sadrazam (G.Gücü), Halil Çürük, Gürçin Kaplan (M.Türk Gücü), Sertan Berksu (Vadili), Eren Şişik (Ağırdağ Boğaz), Orçun Çoban, Cemal Tuğcan (Binatlı), Şevki Emir (Akıncılar), Ömer Bor (Çetinkaya), Tuncay Uluçhan (Pınarbaşı), Oğuz Yakupoğulları (Pınarbaşı), Özgür Gül (Gönyeli)