Rus uçak savaş gemisi Kiznetson filosu ile Akdeniz’e doğru geliyor

Rum tarafının yaptığı kurguya göre kendileri ve birçok DÜNYA NIN güçlü ülkeleri TÜRKİYE YE karşı AKDENİZDE tavır alacaklar ve bu denizi KIBRIS RUM menfaatlerini koruma amaçlı TÜRKİYE YE dar edecekler.

Rum tarafının yaptığı kurguya göre kendileri ve birçok DÜNYA NIN güçlü ülkeleri TÜRKİYE YE karşı AKDENİZDE tavır alacaklar ve bu denizi KIBRIS RUM menfaatlerini koruma amaçlı TÜRKİYE YE dar edecekler. Aslında akıllarda olan bu ne tuhaftır ki bu denizaltı zenginlik paylaşımında KIBRIS TÜRKLERİ anılmıyor bile, HRİSTOFYASIN söylemi haklarını vereceğiz sözü azınlık bir kesimin haklarından bahsediyor CM EROĞLUNUN haklarımızı inkar etmiyorlar söylemini de tuhaf karşıladım yoksa azınlık haklarımızı kabul edelim diye bir görüş mü var da bilmiyoruz gerçekten anlamakta güçlük çektim sn HRİSTOFYAS bizim var olan haklarımızı inkar etmiyor. Ya Allah aşkına RUM tarafı sağcısı solcusu bu hakları kabul ediyor azınlık hakkı eşit ortak hakkı değil.

Halbuki ben sn EROĞLU’NDAN şunu beklerdim NOBLEE yapılan bu anlaşmanın geçerli olması için altında bizim de imzamızın olması gerekirdi. Bana göre bu olması gerekirdi ancak mutlaka da bilmediğimiz çok şey var. Bu bilmediklerimiz bizi zorda bırakmaz inşallah.

Rum tarafı ABD şirketi NOBLLE ile anlaştı ve yanında İSRAİL şirketi DELEK TE, AB ülkeleri zaten destekliyor ALMAN BB MERKEL Kıbrıs’a geldiği zaman esti yağdı. Fransa RUM tarafı ile yeni radar kontrol sistemleri kurulması için anlaşma yaptı, İngiltere zaten RUM tarafında üstlerinden dolayı bulunuyor. Libya, Mısır yıkıldı rejimler açısından Lübnan’ı yanlarına alma hesapları yapılıyor, Suriye zorda bu hesaba göre AKDENİZ DE RUM LAR kendi ifadelerine göre çok güçlü ve her an yardım edecek taraf ülkeler buldular ve yine kendi ifadeleri TÜRKİYE ve yok saydıkları KKTC Akdeniz de yalınız kaldı. Kısaca HRİSTOFYAS politikası bu tüm bu güçleri yanın da toplamak ve TÜRKİYE’YE karşı şantaj yapmak.

Rus uçak savaş gemisinin filosu ile Akdeniz’e gelmesinde ki en büyük neden TÜRKİYE’NİN bu bölgedeki etkinliğini kırmak için peki bunu niye ABD yapmadı kendi şirketi kazı yaptığı halde, peki ABD yıllardır RUSYA’NIN AKDENİZE inmesinden rahatsız olmaktadır buna ne tepki gösterecektir unutmayalım ki 1972 de MAKARİOS ABD ye KIBRIS da üst vermediği ve RUSYA ya yakınlaştığı için YUNANİSTAN DA darbe planı hazırlığı yaptı ve 1974 de uyguladı MAKARİOS yönetimi de son buldu ondan sonra da MAKARİOS ADA ya getirildi ve en önemli bir anlaşmanın altına imza koydu 1977-79 doruk anlaşmaları iki bölgeli iki toplumlu YENİ bir federasyon KIBRIS CUMHURİYETİ değil yeni devlet anlaşamadığımız esas konu bu eskisi devam mı yeni bir devlet mi TÜRK tarafı yeni devlet RUM tarafı ise eskinin boyanarak devamını savunuyor bu nedenle de anlaşma da olmuyor.

Geçmişte de yazmıştım DOĞU AKDENİZ DE sular ısınıyor ama gerçekten de ısınıyor bu hesaba göre birkaç güne kalmaz RUS uçak gemisi buralara gelecek merak ediyorum bizzat gidip karşılayacak mı gitmesi gerekir çünkü MAKARİOSUN yapamadığını başarmış olacak orada olması gerekir.

Tüm devletler galiba bu gazdan pay isteyecekler bizler gerçek sahipleri KIBRIS TÜRK ve RUMLAR gerçekte söz sahibi olabilecek miyiz zaman gösterecek bizler takip etmeye devam edeceğim.
Bu haber 1686 defa okunmuştur
  • nostar sen de haklisin Londra   - 08.10.2011 Tayyip baskan, TC oyle Modern islam ulke, TC boyle guclu ulke diye pek gaza gelmesin.. en onemlisi agzini biraz siki tutsun.. sabrimiz tasti.. yalla.. barra.. gibi yutamaycagi laflar soylemesin.. dunya kucuk!!.. degil rus hindistan bile gelir..yani!!
  • haklisin nostradamus  paris - 07.10.2011 Evet Rus savas filosu ,Sovyetler Birliginin eski muttefiki Suriye'nin koruyuculugu icin harekete gecmistir.Suriye icin imam Tayyip tekrar ayni seyi acikladi' 'Suriye sabrimizi tasirdi artik.' ABD,TC'yi Suriye'ye saldirtma derdinde olduguna gore Rus filosunun esas hedefi Turkiye'dir tabii ki.Bunu her ikimiz de dogru olarak algiladik.
  • nostra - erkan Londra   - 07.10.2011 ille ikinizden birinin yanlis mi olmasi lazim..?? bir tasta iki kus neden olmasin??.. hem suriye hem turkiye!!! yani!!
  • erkan eğmez  lefkoşa - 07.10.2011 sn nostradamus yazıyı iyi incelerseniz türkiye ye karşı olarak geliyor rus gemisi rumların söylemidir ben onu aktardım suriye için geldiğini tahmin edebiliyorum ancak 4 ekimde rus ve israil uçaklarının kazı yapılan 12. parsel üzerinde ortak uçtukları iddiaları var yine bu da rum tarafından ne kadar doğru bilemiyorum söylenen de türkiyeye karşı olduğu
  •    - 07.10.2011 Iyi ki ruslar akdenize inmis..
  • Oyle mi acaba? nostradamus  paris - 07.10.2011 Sayin Erkan bey,anladigima gore siz Kibris'ta yasamiyorsunuz.Rus ucak gemisi ,Turkiye'nin bolgedeki etkinligini kirmak icin gelmiyor.Esas sebep Suriye'yi devirmek isteyen ABD-Israil ikilisine karsi Suriye'nin yaninda olmak icin geliyor.Yanlisinizi duzelttigim icin ozur dilerim.Siz sadece dersinize biraz daha gayretli calisiniz.
  • aman aman! nostradamus  paris - 07.10.2011 Kes onunu su Rus ayisi Kiznetson'un sayin Erkan da Salamis Bay oteline bindirmeye 100 metre kaldi.Bu arada birkac da dua oku ki petrol ve dogal gasdan bize de birseyler versin su Rus ayisi!Amin! Yabadaba duuuuuuuuuuuuuu!!!!!

:

:

:

: