‘Basını dışarı çıkarın!’

Geçtiğimiz günlerde Cratos Otel’de düzenlenen Yatırım Danışma Konseyi toplantısına siyasilerimizin açıklamaları damgasını vurdu.
Geçtiğimiz günlerde Cratos Otel’de düzenlenen Yatırım Danışma Konseyi toplantısına siyasilerimizin açıklamaları damgasını vurdu. Ana temasının ‘yatırımcılar ve yatırımcıların sorunları’ olması beklenen konseyde siyasilerimiz kelimenin tam anlamıyla gövde gösterisi yaptılar. Toplantının basına açık olan birinci bölümünde sahnede siyasiler vardı. Bu zamana kadar yaptıkları icraatları ve yapmayı hedefledikleri konuları paylaştılar. Üstü kapalı olarak da işadamlarına ‘biraz daha dişinizi sıkın, bize destek olun’ dediler. Toplantının bu bölümü hepimizin bilindiği üzere basına açık olarak gerçekleştirilmişti.

Konseyin gündemine göre ikinci bölümde de yatırımcıların sorunları ele alınacaktı. Ancak ne yazık ki toplantının o bölümü geldiği esnada basın mensupları nazikçe ‘kapı dışarı’ edildiler. Yatırımcıların sorunlarına çözüm bulmak amacıyla oluşturulan Yatırım Danışma Konseyi’nin toplantısında sözü yatırımcıların alması bazı kesimleri tedirgin etmiş olacak ki basın kapı dışarı edildi.

Bir ülkede yatırımcıların yaşadığı sıkıntıları siyasilerden çok yatırımcıların biliyor olduğu ve sorunlarını en etkili şekilde onların dile getireceği aşikardır. Ancak ne yazık ki ülkemizde yatırımcıların söz almasını istemeyen zihniyetler, basına burada ambargo koyma yoluna gitmişlerdir. İçeride neler konuşuldu, yatırımcılar nelerden şikayet ettiler tabiî ki de bilemiyoruz. Bilgilerimiz sadece sağdan soldan duyduklarımızdan ibaret. Ancak böylesi bir uygulamayı tasvip etmediğimizi de burada dile getirmek istiyoruz. Hiçbir güç basının haber alma ve bu haberi kamuoyu ile paylaşma hakkının üstünde olamaz.
Bu haber 513 defa okunmuştur

:

:

:

: