Bu hafta KKTC’de önemli toplantılar oldu

EKMELETTİN İSLAMOĞLU KKTC DE İSLAM ülkeleri işbirliği gündeme yeter ki doğru açılımlar yapalım. Ben geçen hafta değerli okurlar KKTC halkı borç batağın ...

EKMELETTİN İSLAMOĞLU KKTC DE İSLAM ülkeleri işbirliği gündeme yeter ki doğru açılımlar yapalım. Ben geçen hafta değerli okurlar KKTC halkı borç batağın da diye bir yazı yazmıştım ve birçok kişi de tefecilerin elinde ben bu görüşümün arkasındayım ve hükümet edenlerin bu konuya el atmasını bekliyorum, finans sektörü diye haksız bir kazanç yaratıldı bu küçük ülkede ve insanlarımız gerçekten mutsuz kim bu borçlu olanlar. Her kesimden insan var geçen hafta bir haber vardı otomotiv sektöründeki satışlarda düşüş var diye iyi ki oldu artık yollar sığmıyor, bir yönü 60 ay vade ile de alan borçlanıyor bu da gerçekten çok çarpıcı elimizde olmayan parayı harcıyoruz hem de lükse!!!!!!!!

KKTC de önemli toplantılar dedik enerji ile ilgili yapılan toplantıda ve sunumda artık KKTC nin kendi toprakların petrol- doğal gaz arayacağının altı çizildi.

TÜRKİYE’DEN iki bakan da katıldı sn BEŞİR ATALAY ve sn TANER YILDIZ, KIBRIS işlerinden sorumlu bakan ve enerji bakanı çok önemli ve stratejik konu olan enerji artık eylemsel boyut alıyor ve KIBRIS’IN RUM tarafının tekelinde olmadığı başta AB ye ve DÜNYA YA ispat edilecek yıllarca KIBRIS TÜRK halkı çeşitli ambargolara maruz kaldı ve de kalıyor bu adımlar varlığımızın haykırışıdır geç bile kaldık birilerinin kuyruğu peşinde koşmaya ben yıllardır yazıp söylüyorum KKTC NİN alternatifleri var diye.

Sn İSLAMOĞLU İSLAM ülkelerinin aslın da KKTC de neler yapabileceğinin mesajını veriyor ve eğitim sektörünü öne çıkarıyor gurur duyduğumuz üniversitelerimiz bu alanda gelişiyor ve KKTC yi dışa açıyor.

Aylar öncesi bir RUM gazetesin şu haberi okumuştum anlaşma olması zor diye bir haberdi çünkü TÜRK tarafının önerileri ile anlaşma olması mümkün değildir RUM tarafı kabul etmez çünkü onlar gasp ettikleri CUMHURİYETİ asla paylaşmazlar biz azınlık olarak katılırsak olur bu benim için yeni bir şey değildir. Devam ediyor da ne olacak diye yorumluyor gazete ve sn İSLAMOĞLUNDAN şu şekilde bahsediyor. ANNAN planı içerisin de yazılı olan KIBRIS TÜRK DEVLETİNİ SN İSLAMOĞLUNUN girişimleri ile bazı Müslüman devletler tarafından tanınacağını yazıyor gazete.

Sn EGEMEN BAĞIŞ da önemli bir açıklama yaptı ve KKTC tanınır, eğer RUM tarafı uzlaşmaz tavrını devam ettirirse. Peki kim tanıyacak TÜRKİYE’DEN verilecek mesaj ile Müslüman devletler İSLAM işbirliği örgütleri ile temas ve çalışmalar çok önem arz etmeye başladı, çünkü AB sözünü tutmadı ve bu zamanlarda da ekonomik yönden de çok sıkıntılar yaşıyor AB gerçekten önünü göremiyor.

TC BB SN ERDOĞAN geçen haftalarda bir espri yaptı ve dedi ki iyi ki TÜRKİYE AB de değil bu kadar ekonomik sıkıntılar varken AB de DÜNYA DA TÜRK ekonomisi büyüyor bunu RUMLAR da söylüyor ancak RUM siyasiler ve kilise TÜRKİYE’Yİ DÜNYA’YA KIBRIS egemenlik haklarını tanımadığı için şikayet ediyor ve AB’NİN bu konuya müdahale etmesini istiyor.

RUM tarafı şunu unutuyor biz ise yeterince hatırlatmıyoruz ki KIBRIS CUMHURİYET’İNİ RUM tarafı işkal etmiştir ve gayri hukuki de AB ye üye alınmıştır. Ben bu hareketi KKTC meclisinden beklerim ama galiba nafile.

Değerli okurlar sözlerime şöyle son vermek isterim KIBRIS yeni bir döneme doğru gidiyor, halkımızın bu yen dönemde ki mücadelesine sahip çıkması gerekir ancak yöneticilerimizin de halkın sıkıntılarını giderecek ve borç batağından bir nefes aldıracak, tefecilerin elinden kurtaracak, bileşik faize son verecek elzem yasaların da çıkması şarttır halkın mücadele ruhunu uyandırmamız gerekir.
Bu haber 869 defa okunmuştur

:

:

:

: