Yıkılan çadır mı, yeni umutlar mı?

Bir halka veya en basit yaklaşımla bir insana umut vermek ve arkasını getirememek yapılabilecek en büyük kötülüktür.
Bir halka veya en basit yaklaşımla bir insana umut vermek ve arkasını getirememek yapılabilecek en büyük kötülüktür. Bizim ülkemizde ise en kolay yapılan iştir umut vermek. Umut beklentidir, amaçtır, ümit edilendir. Allah sevdiği kullarına, sevdikleri şeyleri önce kaybettirip sonra buldururmuş. Bu inanışın başka bir söyleme şekli daha vardır ama ben kullanmak istemiyorum. KTHY ile yaşanan olumsuz süreç aylardır devam ediyor. Dile kolay tam 407 günlük mağduriyet, 407 gündür bir seçime kurban edilen KTHY çalışanları bir kez daha “Umut etmekle” karşı karşıya.

Kesinlikle yanlış anlaşılmasın Sayın Başbakanın KTHY eski çalışanlarının sembol haline getirdikleri eylem çadırına gidip Ocak 2012 itibarı ile istihdamlara başlanacağını söylemesine bir itirazım yok. Hatta yerinde ve geç kalınmış bir adım olarak bu yaklaşımı ayakta alkışlayanlardanım. Bu ülkede istihdamların nasıl yapıldığını, görevli kurumların nasıl pasifsize edildiğini zaten tartışmaya gerek yok. Ama neden şimdi? Neden onca istihdam yapılırken zamanlama Ocak 2012? 2012 yılı içinde bir erken seçim olasılığı mı var? Ya çalışanlar. Söylenmedik söz, edilmedik sitem mi kaldı? Sayın Başbakan ve Sayın Bakanlar ile basın önünde ayni fotoğraf karesine girmek için yarışıp, dağıtılan gülücükler.

Elbette hak veriyorum. Yaşadıkları sıkıntıları ve bilinmezliği onlardan daha iyi kimse bilemez. Yapılacağı söylenen istihdamlara da sözüm olmaz. Keşke söylenenler yapılsa, mağdur olanlar her ne kadar geç kalınmışsa da bu durumdan kurtulsa, keşke KKTC’nin yani bu halkın kendi milli havayolu bir an önce hak ettiği yerde olsa. Göklerde, yabancı hava limanların da.

Milli havayolu olmayan, sınırlı hava taşımacılığını yabancı şirketlerin yaptığı bir başka devlet her halde yoktur. Şimdi sıra icraat da. Önce bu insanlara verilen sözler eksiksiz tutulsun. Daha sonra bu ülke insanına yakışır bir milli havayolu, siyasetin etkisinden uzak, tamamen işin içinden gelen insanların yönetiminde bu ülkeye hizmet etsin.
Bu haber 702 defa okunmuştur

:

:

:

: