Rumlar men edilsin!

Buldukları her fırsatta olay çıkarmaya çalışan ve buna rağmen her zaman sırtları sıvazlanan Kıbrıs Rum Yönetimi, önceki günde yapacağını yaptı.
Buldukları her fırsatta olay çıkarmaya çalışan ve buna rağmen her zaman sırtları sıvazlanan Kıbrıs Rum Yönetimi, önceki günde yapacağını yaptı. Galatasaray Bayan Voleybol Takımı ile oynanan maçta 3-0’lık yenilgiyi hazmedemeyen Rumlar, çareyi sportmenlik dışı hareketlere sığınmada buldular. AB üyesi olan bir ülkenin ‘kültürlü’ vatandaşları, ‘bayanları’ çakmak ve bozuk para yağmuruna tuttu. Dünyanın hiçbir ülkesinde hiçbir bayan bu şekilde bir tacizi hak etmezken ‘Avrupai Rumlar’ çareyi, acizliklerini bu şekilde göstermekte buldular.

Sporun barış, dostluk ve fair play çerçevesinde yapılması gerektiğini unutanlar, senelerdir hazmedemedikleri Türk ulusunun varlığını ve birliğini reddetmek için ellerine geçen her fırsatı bu şekilde değerlendirmeye çalışırken dünya da uyumaya devam ediyor. Hiçbir uluslar arası örgüt ya da sportif kuruluş yaşanılan bu olaylarla ilgili Apollon Limasol Kulübü’ne hiçbir ceza vermedi.

Avrupa Voleybol Konfederasyonu da uyuyor herhalde ki böylesi bir olaya tepkisiz kalmayı başardı. Benzer olaylar ülkemizde olsa milyon Euro’luk cezaları kulüplerimize fatura edip, sahalarımızı kapatanlar, sporla yakından uzaktan ilgisi olmayan bir ulusa yine ‘jest’ yapmaya devam ediyorlar. Bu gerçekten hazmedilecek bir durum değildir.

Burada Türk takımlarının da artık bir tercih yapması gerekecek. Tabii ki de uluslar arası müsabakalar, sporcuların kendilerini geliştirmeleri için çok önemli ancak özellikle Rum takımlarının yer aldığı organizasyonlar için artık net bir duruş ve ağırlık koyulması gerekiyor. En azından bu tip maçların bağımsız bir ülkede ve sahada yapılması için gerekli merciler gerekli kararları almalılar ve bunun onaylanmasını sağlamalılar. Hatta inşallah yürekli biri çıkar da bu tarz hareketlerde bulunan sportif kulüplerin gerekli cezayı alması için ön ayak olur. Eğer birileri bunu başarabilirse o zaman Rum holiganlarının da ‘dışlanmışlık’ nasıl bir şeymiş anlamak için fırsatları olur.
Bu haber 391 defa okunmuştur

:

:

:

: