Açıkçası KKTC Dışişleri Bakanlığı açıklaması cılız kaldı

Konu değerli okurlar APOEL—GS bayan woleybol maçı, bu maçın oynanacağını öğrendiğim zaman tamam dedim yine olay var çünkü APOEL taraftarlarının holiganlarını çok iyi biliyorum.

Konu değerli okurlar APOEL—GS bayan woleybol maçı, bu maçın oynanacağını öğrendiğim zaman tamam dedim yine olay var çünkü APOEL taraftarlarının holiganlarını çok iyi biliyorum. Benim için sürpriz olmadı hele TÜRKİYE takımı olunca hali ile daha da olay çıkaracaklar diye düşündüm ancak RUM polisi buna izin vermedi RUM tarafında da utanç verici olaylar denildi holiganların yaptığı diye yorum yapıldı. RUM polisi biber gazı kullandı ve coplar ile müdahale ederek tüm olay yaratan taraftarları dışarı çıkarttı neticede yapması gereken görevi yerine getirdi ve daha büyük bir olayın olmasını önledi.

Değerli okurlar bu olayın siyaset neresinde kınayacağız tabi ki asla onaylamayız ancak şunu unutmaması gerekir bu konuyu takip eden ilgililer, RUM otoriteleri emin olunuz ki yabancı yani AB den mutlaka bir görevliyi sahaya getirdiler ve maçın izlenmesini sağladılar. Olaylar da başlayınca holiganların küfür sataşma ve neticede sahaya cisim atmaları polis müdahale etti ve zorda kullandı. Rumların değerlendirmesi şu olur “taraftarları sahaya maçı izlemelerine engel olamayız hakları ancak olay çıkarttıkları anda da müdahale eder zor kullanır ve dışarı atarız maçın oynanmasına engel olamazlar” derler ve konuyu kendi içlerinde halletmiş olurlar. Yabancı izleyiciler de onlara hak verir çünkü yetkili güvenlik güçleri olaylara anında müdahale etti ve daha ileri gitmelerine engel oldu, yani değerli okurlar Kıbrıs RUM polisi görevini tam olarak yerine getirdi.

ŞİMDİ SİYASET bunun neresinde!!!!!!!! Onun için KKTC DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI AÇIKLAMASIN DA CILIZ kaldı diye başlık attım, çünkü gerçekte APOEL’İ tanıyan bu davranışa siyaset diyemez çünkü siyaset değil aşırı bir fanatiklik. Bu hafta sonu bir derbi maçı oynandı APOEL-OMONİA 350 polis görev yaptı maç öncesi 5 kişi tutuklandı MMAD özel polis gücü görev yaptı anlayacağınız her zaman ki gibi olaylı bir maç bazı zamanlarda araçlar taşlanır bir defasında polislere yine LİMASOLDA tahta sopalar ile saldırdı APOEL taraftarları bir polisin eli kırıldı. APOEL sağcı bir takım OMONİA ise solcu RUM tarafında sporda bile sağ sol var bunu dahi bilmeyenler var TÜRK tarafında.

Bizim GS bayan takımı maçını oynadı APOEL bayanlarına bir güzel der verdi bayanlarımızı gönülden tebrik ediyorum, ama olan olaylar bizim KKTC olarak kullanacağımız siyasi boyutta bir olay değil bunu kullanmaya çalışmamız bizim siyasetimizi çok basite indirgemektir onun için yetkililerimiz çok daha dikkatli olsun. Elimizde o kadar güçlü argümanlar var ki, siyaset olarak yer yerinden oynar.

Sevgili değerli dostum DB sn HÜSEYİN ÖZGÜRGÜN BRT de benim sunduğum güneyin gündemi programının konuğu RUM hükümet sözcüsü STEFANOUS STEFANOU oldu geçen hafta. Bir konuyu yazacağım sorulara cevap verirken.

Kıbrıs sorununun çözüm için çalışmaları hakkında ben dedim ki KIBRIS TÜRK HALKI çözüm dediğimiz zaman yeni bir ortaklı ile kurulacak FEDERASYON modelini anlamaktadır, ancak RUM halkı ise “KC” nin devamından yana bir çözümü benimsemektedir.

STEFANOUS’UN cevabı şöyle oldu,” öncelikle bir TÜRK kanalında konuşuyorum sözlerime daha dikkatli olmam gerekir”,dedi.

En büyük farkımız burada biz KC bir federasyona dönüşebileceğini savunuyoruz 1960 anayasası da buna uygundur içerisindeki maddelerde buna benzer yorumlamalar vardır, federasyona dönüşebilir ve TÜRKLER temsil hakkı kazanır ancak sizler yeni bir devleti savunuyorsunuz iki egemen tarafın oluşturacağı bir federasyon modeli peşindesiniz bunu da bizim kabul etmemiz mümkün değildir.

İşte size siyaset değerli yetkililerimiz BM NİN önerdiği ANNAN planını da ret eden RUM tarafı yeni bir ortaklığı da kabul etmiyor ancak BM hala daha olacakmış gibi devam ediyor. Bizde bu konuda çatlak ses çıkmıyor mu maalesef iç siyaset uğruna ulusal çıkarlarımızı gözetecek politikayı üretemiyoruz bu da KKTC MECLİSİNİN başarısızlığı.

Ben işte bunun için o maç için siyasidir dediğimiz anda siyasi çıtamızı aşağıya çekmiş oluruz bu da benim düşüncem ama çoğundan RUM siyasetini iyi biliyorum kimse alınmasın.
Bu haber 847 defa okunmuştur

:

:

:

: