Aslanbaba neden bu kadar kızdı

Gazetemiz, dün Meclis’te Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Ejder Aslanbaba’yla olay yaratacak bir röportaj gerçekleştirdi.
Gazetemiz, dün Meclis’te Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Ejder Aslanbaba’yla olay yaratacak bir röportaj gerçekleştirdi. Aslanbaba, TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı’yı yaylım ateşine tuttu. Aslanbaba, Çakıcı’nın ‘Vatandaşlıkları AİHM’ne götüreceğim’ söylemine karşı ‘inşallah götürür’ dedi. Sebebine gelince…
Aslanbaba, Avrupa Vatandaşlık Sözleşmesi’ne dayanarak bir takım maddeleri açıkladı. Aslanbaba’nın en çok konuşulacak cümlesi ise oldukça iddialı. Aslanbaba, “Hristofyas’ın söylemeye korktuklarını Çakıcı söylüyor çünkü Çakıcı’nın dokunulmazlığı var. Sayın Çakıcı, sırf konuşmuş olmak için konuşuyor. Ama siyaset böyle olmamalı” dedi. Bu büyük iddiaya karşın Çakıcı’nın vereceği cevap ise merak konusu…

Ancak, Aslanbaba, bugüne kadar bilinmeyen bir konuyu da gündeme taşımış oldu. Aslanbaba’nın, Avrupa Vatandaşlık Sözleşmesi’ne dayandırarak verdiği bilgilere göre, 10 yıl KKTC’de kalan yabancı uyruklu bir vatandaş KKTC vatandaşlığına hak kazanmış oluyor. KKTC’de 10 yılını dolduran vatandaşlar, yargı yoluyla vatandaşlıklarını alabiliyorlar. Bunun yanı sıra, KKTC’de doğup, 1 yaşına kadar kimlik almayan yabancı uyruklu ailelerin çocukları da aynı şekilde vatandaş sayılıyor ve KKTC kimliği almaya hak kazanıyor.
Bu haber 715 defa okunmuştur
  • lefkosali hemserim vatandas  kktc - 15.12.2011 ne hazmetmesi??..Biz bogulduk :))
  • Sozde Kibrisli Turk Tarik  Magusa - 14.12.2011 Hislerinin esiri olma gardas.Konuya bir da hukuksal yonden bak,duyugusal yonden degil.
  • İNSAN HAKLARI Kıbrıslı Türk  Lefkoşa - 13.12.2011 İşinize geldiğinde Avrupalı, işinize geldiğinde Ortadoğulusunuz. Bir insan, AB yasalarına göre hak kazanmışsa, hala bu hakkı inkar etmek hem İnsanlık dışıdır hemde sizin nasıl bir kafada olduğunuzu gösterir. Yazıklar olsun size. Canınızı kurtarmak için bütün dünyayı karşısına alıp adaya çıkartma yapan Türkiye insanını hazmedemediniz!!!
  • Mustafa  Girne - 13.12.2011 Bir anlasmanin uygulanabilmesi icin o anlasmanin imzanalanmasi, onaylanmasi ve ic hukaka gore yururluge girmesi gerekir. KKTC bu sozlesmeyi onaylamis mi ki Ejder bey atip tutuyor?? AB ulkelerinin de ancak birkac tanesi bu sozlesmeyi uyguladi.

:

:

:

: