Bir tek Şerife Ünverdi’ye güveniyordu!

Gazetemizin 2 Ocak tarihinde gündeme getirdiği Türkan Şimşek ve kızı ‘Hayat’ın yaşam mücadelesinin en yakın tanıklarından biri de hiç kuşkusuz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Şerife Ünverdi’ydi.

Gazetemizin 2 Ocak tarihinde gündeme getirdiği Türkan Şimşek ve kızı ‘Hayat’ın yaşam mücadelesinin en yakın tanıklarından biri de hiç kuşkusuz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Şerife Ünverdi’ydi. Sevdiği adam tarafından tecavüze uğrayan ve ailesinden kaçarak ülkemizde doğum yapan ve bebeğini bir aileye sattığı haberleriyle tanınan Türkan Şimşek, ‘Gidecek yerim yok. İltica etmek istiyorum’ demişti.

Şu anda güvenebileceği kimsenin olmadığını söyleyerek, ‘Kıbrıs Türk Halkı beni kabullensin, sahip çıksın’ diyen Şimşek ve kızına dün Bakan Ünverdi’den yardım eli uzandı. Bebeğin annesinin yanına, cezaevine gönderilmesi yönündeki kararın değiştirilmesi ve Şimşek ve bebeğinin Lapta Huzurevi’ne yerleştirilmesinde etkili olduğu söylenilen Bakan Ünverdi, kendisinden yardım bekleyen yüreklere verdiği sözü tuttu.

Hayat bebek ve annesi Türkan’ın bütün masraflarını bakanlığın karşılayacağının sözünü veren Şerife Ünverdi, bizce 2012 yılının ilk ve en doğru adımını attı.
Bu haber 9247 defa okunmuştur
  • .. UFUK  Lefkoşa - 06.01.2012 Aynı hassasiyet aylardır sosyal yardım almak için sırada bekleyen vatandaşlara neden gösterilmez?

:

:

:

: