Denktaş’ı konuşuyoruz

Türk milletinin yetiştirdiği milliyetçi, kahraman, mücadeleci,cesur,halkçı büyük insan RAUF RAİF DENKTAŞ bu gün ebedi mekanına defnediliyor, ölümünden itibarendir 2-3 gün DENKTAŞ konuşuluyor anıları tazeleniyor KKTC ve TC medyası DÜNYA basını RUM medyası büyük önem verdi ve anlatılıyor, DENKTAŞ denildiği an mücadelesi,azmi ve tuttuğunu koparan tavrı akla geliyor.

Türk milletinin yetiştirdiği milliyetçi, kahraman, mücadeleci,cesur,halkçı büyük insan RAUF RAİF DENKTAŞ bu gün ebedi mekanına defnediliyor, ölümünden itibarendir 2-3 gün DENKTAŞ konuşuluyor anıları tazeleniyor KKTC ve TC medyası DÜNYA basını RUM medyası büyük önem verdi ve anlatılıyor, DENKTAŞ denildiği an mücadelesi,azmi ve tuttuğunu koparan tavrı akla geliyor.

Ben DENKTAŞ’I 1995 yılında başıma gelen bir olay ile yakın olarak tanışma fırsatını yakaladım tabiî ki ondan öncede bir DENKTAŞ hayranı idim, yaşanan olayım RUM yönetimi ile siyasi bir olay olunca DENKTAŞ buna ilgi gösterdi mücadelesi ile de ben özgürlüğüme kavuştum ki daha birçok yetkili ve arkadaşlarım bu konuda çalıştı, bir gün yazarım konumuz bu değil ancak DENKTAŞ ile yakınlaşmamız ve son zamanına kadar devam eden birlikteliğimiz, ben hiç kopmadım.

DENKTAŞ gençlik yıllarından itibaren TÜRK varlığının KIBRIS üzerinde egemen olmasını sağlamak için çalıştı, MAKARİOS 1948 yılın da YUNANİSTANA ENOSİS için gittiği zaman DENKTAŞ o yıllardan itibaren KIBRIS TA TÜRK HALKININ bağımsız yaşaması için mücadele içerisinde oldu ben bunu sormuştum şahsına ve doğrulamıştı, RUM siyasetçisini iyi tanıyan birisi olarak ortaklığın olmayacağını zaten biliyordu.

Beklide DENKTAŞ kendi halinde mesleğini icra eden birisi olarak ADA’NIN en zengin insanı olurdu ancak o bir TÜRK milliyetçisi olarak ulusuna hizmet etmeyi tercih etti ve sadık dava arkadaşları bularak 50 yıllık bir mücadele ruhu ile ve en önemlisi inanmış bir dava adamı olarak KIBRIS üzerinde oynanan tüm oyunları iyi analiz etmiş, anında karşı fikirler ile de çökertmiştir. DENKTAŞ bizi devlet sahibi yapmıştır bu gün KKTC bizlerin huzurlu, güvenli,egemen yaşadığımız devletimizdir buna sahip çıkmak mirasa sahip çıkmaktır.

Çok kez DENKTAŞ ile birlikte olduk insan sevgisi ile dolu bir insan idi lider olmasının en büyük özelliği bu olsa gerek insan sevgisi. Güvendiği her zaman halkı oldu ancak doğru mesajları da vermeyi ihmal etmedi. ANNAN planı tartışmaları döneminde daha çok yakın olduk ben plana karşı çıkmakta idim, DENKTAŞ taktir ederek öğütlerini esirgemez bilmediklerimizi de anlatırdı. RUM siyasetçisinin zihniyetinin eşit bir ortaklık olmadığını da söylediğim zaman “iyi tanımışsın “ demiştir.

Bir anımı anlatmak isterim beni sabah aratmıştı, genelde sabah giderdim birlikte çay içer konuşurduk, o gün içeri girdiğimde sinirli bir hali vardı ve telefon bekliyordu sabah saat 8.30 ben durumu görünce ne oldu efendim diye sordum.

Başladı söze” gel gör İstanbul da RAHMİ KOÇ bey bir müze açtı ve o müzeye TÜRK kanı içen katil MAKARİOS heykelini koymuşlar bizler bu mücadeleyi bunları görelim diye mi verdik” dedi. Sabah RAHMİ beyi aratmış onun telefonunu bekliyordu telefon çaldı, efendim dışarı çıkayım arzu ederseniz DENKTAŞ “hayır kal dinle dedi, olmaz RAHMİ bey diye söze başladı TÜRK kanı içen katil MAKARİOS heykeli ne arıyor sizin serginizde dedi” ama çok kızmıştı. “derhal kalmalıdır” RAHMİ KOÇ haberinin olmadığını dedi ve derhal kaldıracağının sözünü vermişti DENKTAŞ beye, başkan rahatlamıştı.

Davaya sahip çıkmak böyle bir şeydir anında İSTANBUL DA ki bu olaydan haberdar oluyor ve müdahale ediyor ve beklemeden sabahın erken saatlerinde davanın saygınlığı böyle gelişir, sn DENKTAŞ böyle çalışırdı son vaktine kadar.

Bizlere düşen görev ömrünü dava uğurunda harcadığı ve yoktan yaratmış olduğu devletimize sahip çıkmak KKTC yi yaşatmak, yüceltmek o zaman liderimiz DENKTAŞ rahat uyuyacaktır

Sn DENKTAŞ rahat ol biz senin yolunda devlete sahip çıkacağız varılacak anlaşmanın temeli KKTC tir gerisi yaşaması mümkün olmayan çözümlerdir onlarda zulümdür olmasına izin vermeyeceğiz TMT ruhu ile başlatılan bu dava emin ellerdedir mekanın cennet ruhun şad olsun seni her zaman saygı ile anacak her zaman yaşatacağız unutturmayacağız eserin olan KKTC ye ne pahasına olursa olsun sahip çıkacağız.
Bu haber 942 defa okunmuştur
  • anlamak engin irfan  melbourne-australia - 21.01.2012 Dunyayi idare eden cokuluslu sirketlerin menfaatlarini derinine arastirmayanlar asla dogruya ulasamazlar.Kibris'in birlesmesi veya bolunmesi bizim gibi gucsuz toplumlarin elinde degildir.Bu sebeple kimse bir digerine gulemez.Birlikte yasamak isteyen de istemeyen de bos konusmaktadir. O zaman size soruyorum.Kuzey Kore Guney Kore ile ve Kuzey Yemen Guney Yemen ile kardes halklardir.Ayni toplumlardir.Boyle olmasina ragmen Kuzey Kore guney Kore ile savastadir.Kore savasi resmen bitmemistir ve ateskes vardir.Iste boyle durumlar da ispat etmektedir ki somurgeci emperyalizm kardes halklari da bolmektedir. Kibris gibi minik adayi mi bolemeyecekler? Biz kim,onlara karsi gelmek kim?Hele de TC bu guclerin oyuncagi olursa.
  • birleşmeye hayır. mehmet  girne - 20.01.2012 birleşik kıbrısa hayır.kesinlikle.neden rumla yaşayayım istemiyorum isteyen gitsin rumun kucağına.birleşmeyi isteyenler tarihi iyi okusun. yükselen bayrak birdaha inmez.
  • k.cumhuriyeti CEM  turalp - 20.01.2012 yasasi kibris cumhuriyeti sen sahte k.k.t.c nin arkasaindan kostur anam hade sana kolay gelsin

:

:

:

: