Bayan hakemler ilgi odağı

Şu anda futbol hakemi olarak görev yapan 3 kadın hakemden birisi olan Emine Yarkın, “En büyük hedefim TELSİM Süper Ligi’nde maç yönetmektir”dedi
Şu anda futbol hakemi olarak görev yapan 3 kadın hakemden birisi olan Emine Yarkın, “En büyük hedefim TELSİM Süper Ligi’nde maç yönetmektir”dedi

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) tarafından düzenlenen futbol liglerinde orta hakem olarak maç yöneten tek kadın hakem Emine Yarkın, her gittiği yerde futbolcuların sempatisini topluyor.
2011 yılında, Yıltan Muslu Ödül Töreni’nde teşvik ödülü alan Emine Yarkın, şu anda futbol hakemi olarak görev yapan 3 kadın hakemden birisi. Yarkın, gösterdiği başarılı performansla orta hakem olarak 4 maçta görev aldı.
Böyle bir ödüle layık görüldüğü için çok mutlu olduğunu ve bu ödülün kendisini artı yönde motive ettiğini belirten kadın futbol hakemimiz, “En büyük hedefinin Telsim Süper Ligi’nde maç yönetmektir” şeklinde konuştu.
Henüz futbol hakemliği kariyerinin başında olduğunu ve bu hedefine ulaşabilmek için çok çalıştığını söyleyen Yarkın; tüm hakem camiasının da kendisine çok büyük destek verdiğini, bu desteklerinden dolayı da tüm hakem arkadaşlarına teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.
Gerek orta hakem, gerekse yan hakem olarak çıktığı maçlarda zaman zaman hatalı kararlar da verdiğini kabul eden Emine Yarkın, “Ancak buna rağmen hem futbolcuların, hem de taraftarların bana karşı en ufak bir saygısızlığı olmamıştır” dedi ve futbol hakemliği camiasında daha çok kadın hakem görmeyi beklediğini belirtti.
Kıbrıs Türk Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanı Mehmet Özbilgehan ise, kadın futbol hakemleriyle ilgili olarak “Amacımız diğer kadınları da gerek futbol oynamaları ve gerekse hakemlik yapmaları için teşvik etmektir”
Bu haber 97 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER