KKTC kritik süreçte

Tarihe bir bakıyorum da KKTC nin kritik süreçte olmadığı bir zaman göremiyorum her dönemlerde çok kritik süreçlerden geçtik de bu günlere varabildik.

Tarihe bir bakıyorum da KKTC nin kritik süreçte olmadığı bir zaman göremiyorum her dönemlerde çok kritik süreçlerden geçtik de bu günlere varabildik. Öncelikle TC BB SN TAYYİP ERDOĞAN’A hastalığından dolayı geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum, şahsının gayet sağlıklı bir şekilde görevinin başında olmasına duacıyız. Tüm rahatsızlık yaşayan insanlarımıza da acil şifalar dilerim, sağlık her şeyin başı her zaman söylüyoruz sağlık en büyük zenginlik.

Kritik bir dönemeçteyiz ne olacağını belki bilenlerimiz vardır ancak halkın büyük bir çoğunluğu tahmin bile edemiyor konuştuğumuz insanların çoğu gerçekten ne olacak sorusunu cevap bekleyerek sormakta ve cevap beklemektedir. Süreç hızlı ilerliyor ancak beklenen şekilde soruna çözüm bulunamıyor, şunu rahatça söyleyebilirim ki beklenen ve görüşmelerde devam eden süreç içindeki ortak FEDERATİF DEVLET çatısı altında çözüm çok zor.

Yıllardır süren görüşmelerin ana temeli yeni ortak federatif bir devlettir ancak RUM komşularımız bu olgu temelinde görüşmüyor bile ve sürekli TÜRKİYE suçlanıyor KIBRIS tan çıkması isteniyor, bu son günlerde de RUM siyasiler bu görüşü çok dile getirmeye başladılar. Bu görüş hüküm sürdükçe bir çözüme ulaşmanın zor olacağını söylemek için kahin olmaya gerek yok, KIBRIS’IN kaderi bölünmüş olarak devam eder gibi bir durum ile karşılaşmaktayız bunun nedenini de çok uzaklarda aramamak gerekir çıkarlar ve paylaşım!!!!!!!

Bizi koruyacak tak ülke anavatan TÜRKİYE koruyacak dedim çünkü gerçekten bu bölge içerisin de dönen siyasi oyunlarda ve askeri şekillenmelerde KKTC korumaya muhtaç, ekonomik yatırımlar ile de ayakta durabilmek için de yatırımlar şart gelişmenin sağlanabilmesi için yatırımların artması gerekir ve doğru yatırımlarda bunun en önemli bacağı.

Ben KKTC ye yatırım yapacak TÜRK ekonomisinden rahatsız olmam burada etkin rekabet koşullarının gelişmesini istiyorsak çoklu yatırımcıların faaliyet içerisinde olması gerekir devlet de arazi tahsis ederken buna özen göstermesi gerekir ve geçenlerde bir iş adamımızın bir arazi ile yaptığı şov gösteriye de özen göstermemesi gerekir, bu ülkenin kaynakları hepimizin üç beş yatırımcının değil.

Yasalarımızı da düzenlerken biz küçük ülkelerde ki gibi koruma nitelikli düzenleme ve yasalara da ihtiyaç vardır.

Ortak Kıbrıs temelinde bir anlaşmanın zor olduğu bu dönemde KKTC nin gelişmesinden başka çare olmadığını düşünüyorum güçlü bir KKTC belki ileride Kıbrıslı RUMLAR ile anlaşmayı daha da kolay hale getirecek. Bizim ekonomik yönden güçsüz bir ülke olmamız bulunacak anlaşmanın da çok lehimize olmadığını düşünüyorum güçlü olacaksınız ki önerileriniz kabul görsün.

Akılcı yatırımlara destek olmamız gerekir ülkemizde başlatılan yatırımların da tamamlanabilmesi için de desteklerin yerini bulması şart.
Bu haber 1130 defa okunmuştur

:

:

:

: