M a d e l e ı n e.........

Koskoca  mavi gözlü , sarı saçlı güzel mi güzel bir kız çocuğu...

Öyle ekrandan, iri iri size bakıyor... Sağ gözünün bebeği, aşağı doğru yırtılmış gibi, simsiyah akmış.. Adeta bir anahtar deliğini andırıyor.. Tüm ekranda, sarışın , küçük kızın çeşitli halleri..

Gülerken, masum masum, yaramaz tam yaşını yansıtan... Bir an baktığınız çocuğa alışıyor, ısınıyorsunuz.. Milyonlarca yaşıtı gibi diye düşünürken, birden neden o sayfayı tıkladığınız, neden o resimlere içiniz sızlayarak baktığınızı hatırlayıp, yeniden sarsılıyorsunuz..

Bu minicik kızın adı Madeleine.. Sımsıcak yatağında, 2 yaşındaki biri kiz,  ikiz kardeşlerinin yanında mışıl mışıl uyurken, acımasızca, insanlık duyguları olmayan , tanımlanacak sıfat bulamadığım cani veya canilerce  kaçırılan minik kız.. Bu satırları yazarken, hala O’ndan haber yoktu..
Portekiz’e kalp doktoru babası Gerry, genel pratisyen doktor annesi Kate McCann  ve kardeşleriyle  tatile giden Madeleine, 2 hafta önce bilinmeyen ellerce, yatağından koparılıp, bir meçhule kaçırıldı..

Ve de anne – baba McCann’ler için yeryüzünün en korkunç ıstırabı başladı.. McCann’ler İskoçya’da yaşayan , üç çocuklu mutlu bir aileydi.. Ta ki canları, ciğerleri yavruları, ilk göz ağrıları kaçırılana kadar..

Polis ve  köpeklerce aranan tatil evi, Portekiz’i aşıp, İspanya, Fransa, İngiltere tüm Avrupa’ya yayılan insan avı..

Hepsi, McCann’leri yavrularına sağ, salim kavuşturmak için...

İşin nasıl olduğunu, kimlerin sorgulandığını herhalde bilmeyen yok.. Portekiz polisi, İngiliz Dedektifleri harıl harıl Madeleine’in peşinde.. Dışarıya fazla bilgi sızdırılmıyor.. Herşey büyük gizlilik içinde yapılıyor..

Ancak küçük kız adeta yer yarıldı, içine girdi...

    **

 

Her sabah TV’leri , radyoyu açtığımızda, ilk aklımıza gelen 4 yaşındaki Madeleine’in bulunup bulunmadığı.. Gazeteler, ajanslar, radyo ve TV’lerin ana konusu 2 haftadır hep aynı..
Haberi canlı tutmak için, sessiz bir zincir oluşmuş.. Habercisinden, program yapımcısına, polisinden, Portekiz’deki tatil kasabası Praia da Luz halkına kadar herkes, küçük kızı bulma peşinde..

www.findmadeleine.com sayfası, Madeleine’i bulmak için yakınları tarafından alel acele hazırlanmış site. Ilk günü 5 milyon kişi siteye girmiş.. Şu ana kadar ziyaret edenlerin sayısı 40 milyonu aşmış durumda..

Heryerden,  meraktan deliye dönen, umutlarını kaybetmeyen, herşeye rağmen , görende saygınlık, hayranlık yaratacak kadar umutla, sabırla bekleyen Gerry ve Kate McCann’e destek mesajları yağıyor..

Kızlarını bulmadan Portekiz’den ayrılma niyetleri olmayan çift, özel bir terapist eşliğinde olumlu düşünmeye, kötü hayalleri, olumsuz duyguları bertaraf etmeye yönlendiriliyor..
Halktan, hiç tanımadıklarından, deniz aşırı ülkelerden aldıkları destek mesajları en büyük güvenceleri..Günlerdir uyku uyumadıkları belli olan , ancak ikizleri için ayakta kalmak zorunda kalan çiftin, onurlu ve sessiz  bekleyişi,  Madeleine vakasının simgesi oldu..

Genç çiftin en büyük hayali, kızlarına bir an önce kavuşmak.. Onun nerede, nasıl, kiminle olduğunu bilememek anne-babayı kahrediyor...

Bir an düşünün.. Minicik, savunmasız, daha yeni yeni etrafını tanıyan, minicik yavrunuz sizden koparılsa..

Ne ölüsü, ne dirisinden haber olmasa.. Ne yapardınız ?

Düşünmesi bile insanı çıldırtmaya, acıdan kıvrandırmaya yetiyor da artıyor bile..

Yıllar önceydi.. Erkek kardeşim ailece çıktığımız bir alışverişte,  bir an annemin elinden kaçıp, kaybolmuştu.. Annem ve babamın cırpınışlarını, sağa sola koşturmalarını, bir kabus gibi hala bugün bile hatırladıkça sarsılırım..

Sonunda mahalle karakoluna gitmiş, minik kardeşimi orada bulmuştuk.. Annemin,babamın sevinci görülmeye değerdi..

İngilizler, Bakanından, otobüs sürücüsüne, futbulcusundan milletvekiline, polisinden bankacısına kadar minik kız için seferber..

Ünlü futbolcular Ronaldo ve Beckham Manş Denizinin iki ucundan ayrı ayrı, Madeleine için yardım istediler..  Manchester United’da oynayan Portekizli Ronaldo’nun , Real Madrid’de top koşturan İngiliz Milli Takımının eski kaptanı David Beckham’ın kayıp İngiliz kız için kamu oyuna seslenmesi.. 27 Haziran’dan sonra Başbakanlık koltuğuna oturacak Gordon Brown’nın, tüm işlerini bırakıp  McCann ailesinin fertlerini  Parlamentoda kabul edip, görüşmesi.. Milletvekillerinin, Avam Kamarasında “ Kayıp”lığı simgeleyen sarı kurdela takmaları.. Hep Madeleine’i bulma umutlarının , yardımların, haberi canlı tutmanın örnekleri..

**

 

Hayat devam ediyor.. Dileğimiz, kızının oyuncak kedisine sarılıp, küçük tatil kasabasının dar sokaklarının sembolü haline gelen anne Kate McCann’in, kızına biran önce kavuşması... Sarılıp, saçlarını doya doya koklaması..

 

“Bir kapı açılır.. Madeleine kapıdan koşarak çıkar.. Anne,  babasının uzanan kollarına kendini atar.. Annesinin elinden oyuncak kedisini alır... “

 

Bu sahne, mutlu son  terapistlerin acılı anne-babaya ümitlerini yitirmemeleri, kötü düşünceleri kafalarından atması için sistemli işlediği bir sahne.. Bir an için bile kızlarının başına kötü iş gelmesine fırsat vermeyen bir düşünce sistemini , anne-babaya beyinlerini yıkayıp, yerleştirmek..

Ama o anne-baba, gece yataklarına girip, başlarını yastığa koyup, gözlerini kapadığında ne düşünüyor, bilebilir misiniz ?

Tanrı, hiçbir anne-babayı yavrusundan ayırmasın... Hele böyle, tatile gittiği, hiçbirşeyin kötü geçmeyeceğini varsaydığı , güvende hissettiği anda...

İngiltere, Madeleine için dua ediyor.. Bu günlerde nereye bakarsanız,  nereye giderseniz karşınıza Madeleine, annesi, babası, kardeşlerinin resmi çıkıyor..

Siteyi siz de ziyaret edin... Dünyanın dört bir yanından akan, moral mesajlarına katılın..

Açılan kapıdan anne-babasına koşan Madeleine rüyasını yaşatın...

-------------

Bu haber 201 defa okunmuştur

:

:

:

: