Medyada yeni bir döneme mi giriliyor?

Beşinci güç olarak kabul edilen medya, ülkemizde de farklı bir boyut kazanmaya başladı.

Beşinci güç olarak kabul edilen medya, ülkemizde de farklı bir boyut kazanmaya başladı. Son olarak ülkemizde faaliyet gösteren beş özel televizyonun yaşadıkları sıkıntıları anlatmak için ortak yayın yapması bu değişimin en büyük işaretiydi.

Birliğin geçici başkanlığını yapan Sayın Ali Özmen Safa’nın o gecede ifade ettiği gibi aslında farklı görüş ve duruşlara sahip olan bu televizyonların yöneticileri yaşadıkları sorunları ifade edebilmek ve sıkıntılarını aşabilmek için tüm görüş ayrılıklarını bir kenara bıraktılar. Amaçları kendi sorunlarını anlatmaktı. Nitekim bunu da başardılar. Aldığımız duyumlara göre birlik üyeleri önümüzdeki hafta Başbakan İrsen Küçük ve Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile bir araya gelecekler.

O gece dile getirilen konulardan biri de medyanın ve medya sektörünün halka hizmet için var olduğuydu. İşte halka hizmet görevini yerine getirmek isteyen beş TV kanalı, bu kez sorunlarını dile getirmek isteyen ‘Petrol dolum tesisine hayır’ inisiyatifinesöz hakkı tanıyor.

Bu akşam gerçekleştirilecek ortak yayın ile beş TV kanalı, petrole karşı çıkan inisiyatifin sorunlarını dile getirmesi için saat 22:00’de aynı anda ortak yayına başlayacak. Bu zamana kadar birbirleriyle rekabet halinde oldukları ifade edilen özel kanallar, halkın sesinin duyulması için birlik oluyorlar. Elbette bu konuda da farklı görüş ve duruşa sahip olan bu kanallar, kendi siyasi görüş ve kimliklerini bir kenara bırakarak, halkın sesi olmak için çabalayacaklar.

Bu zamana kadar ülkemizde ve hatta dünyanın pek çok ülkesinde dahi gerçekleştirilemeyen bir olay gerçekleştiriliyor. ‘Acaba ülkemiz medyası yeni bir döneme mi giriyor, kanallarımız halkın sorunlarına çare bulabilmek için birbirlerine daha fazla destek olmaya devam edecekler mi ve en önemlisi de medya ülkemizde de gerçekten beşinci güç olarak yükselebilecek mi?’bu soruların yanıtlarını hep birlikte göreceğiz…
Bu haber 8897 defa okunmuştur

:

:

:

: