Gizemli isim ve başka bahar!

Ülkedeki maddi sıkıntı boyutu ve bunun aynası durumunda kalan kulüplerimizde her yıl yaşanan nakit sıkıntısı her açıdan kulüplerin güçlü bir şekilde ayakta durabilmesi için aranan destekler ve daha birçok çalışma yetmiyor, sıkıntılar artık tak ediyor.

 Ülkedeki maddi sıkıntı boyutu ve bunun aynası durumunda kalan kulüplerimizde her yıl yaşanan nakit sıkıntısı her açıdan kulüplerin güçlü bir şekilde ayakta durabilmesi için  aranan destekler ve daha birçok çalışma yetmiyor, sıkıntılar artık tak ediyor.

Gerçekte kulüplerde yönetici olmak bugünlerde geniş bir maddi akım gücünüz yoksa karşılaşılacak bildik zorlukları aşmak  geniş  yürek ve sağlam sinir gerektirir.

İşte tüm bu zorlukları aşma adına Mağusa da birleşmek için  adım atan Dumlupınar ve Çanakkaleli yöneticiler şirketleşip büyümeyi düşünürken bu konuda üyelerine danıştılar ancak Çanakkale’de “hayır” yönü fazla ağır basarak bu iş olmaz dediler.

Çanakkale’de başkan Derviş Ekşici birleşmenin avantajlarını üyelerine anlatırken kurumsallaşmadan tutun da  yap işlet devret modeli  Futbol eğitim merkezi  konuları başta olmak üzere önemli düşünceleri sunmasına rağmen yeterli desteği alamadı ve birleşmeye hayır çıkan toplantı sonunda, bir başka bahara kalan fikirlerde tozlu raflar arasında kalmaya mahkum oldu.

Çanakkale’de bu alınan karar anında, ayni şekilde Dumlupınar’da da konu görüşülürken sarı kırmızılılar daha ılımlı yaklaşarak birleşmeden güç doğar mantığını savunduklarını dile getiriyorlardı.

Olmadı...!  Dumlupınarlıların ortaya attığı fikir değer bulup hayata geçemedi.Ancak iki tarafında aslında bildiği bir gerçek yeni başkanlar ve yöneticilerini en kısa zamanda bulmaları gerektiği gerçeği karşılarında yine duruyordu.

Aslında birleşmeme adına en önemli gerçeklerinden biri de yeni kurulacak kulübün adı ne olması ğerrektiği konusundaki  diretme de olacaktı sanırım.

Çünkü Dumlupınar birleşmeye ne kadar ılımlı yaklaşsa da isim konusunda ısrarcı olacak ve isim “Dumlupınar-Çanakkale” şartı istenecekti.Ayni şekilde Çanakkale’de isim konusu için “Çanakkale-Dumlupınar” şartını isteyecekti.

Yani anlaşılan  Türk milleti için ata isimleri ne denli anlamlı ve değerli ise kulüp üyeleri de sahiplenme adına bu duyguyla hareket etme adına ısrarcı olacaklardı.

Bu da bir başka gerçekti.

Artık tüm konsantrelerini yine bulundukları 2. Ve 3. Lig için harcamak durumundalar.  Bu bağlamda zorlu bir sezona daha yelken açacak olmaları  gerçeği ile kolay gelsin demek de bize düşüyor.

Bu haber 77 defa okunmuştur

:

:

:

: