Çocuklar sevindirildi

Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’nın, geleneksel olarak düzenlediği ve bu yıl 11’incisi yapılan, “Kanserle Savaş İçin Afiş ve Slogan Yarışması”nın ödül töreni geçtiğimiz gün yapıldı.

Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’nın, geleneksel olarak düzenlediği ve bu yıl 11’incisi yapılan, “Kanserle Savaş İçin Afiş ve Slogan Yarışması”nın ödül töreni geçtiğimiz gün yapıldı. Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde saat 14.30’da yer alan törende dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. “Sigara ve Kanser”, “Beslenme ve Kanser”, “Çevre ve Kanser” konulu yarışmaya 36 okuldan bin 820 eser katılmıştı. Vakfın tanıtım filminin gösterilmesiyle başlayan törende, sırasıyla Vakıf Koordinatörü Gediz İnan, Vakıf Başkanı Nüket Gündüz ve Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı Genel Ortaöğretim Dairesi Müdür Yardımcısı Melek Baştaş birer konuşma yaptı. Vakıf Koordinatörü Gediz İnan, vakıflarının geleneksel olarak düzenlediği yarışmanın bu yıl 11. yapıldığına dikkat çekerek, bu yılki yarışmaya 36 okuldan bin 820 öğrencinin katıldığını söyledi. İnanç, yarışmanın her yıl eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları kapsamında yapıldığına dikkat çekti. Vakıf Başkanı Nüket Gündüz de, her yıl geleneksel olarak yapılan yarışmanın ana hedefinin hastalığa dikkat çekip farkındalık yaratmak olduğunu söyledi. Yarışmaya katılımın her geçen yıl ciddi oranda arttığına işaret eden Gündüz, yarışmaya katılan tüm öğrencileri, katkı koyan herkesi kutladı.
Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı Genel Ortaöğretim Dairesi Müdür Yardımcısı Melek Baştaş da vakfa katkılarından dolayı teşekkür ederek başladığı konuşmasında, vakfın toplumun önemli bir soruna dikkat çektiğini söyledi. Baştaş, öğrencileri başarılarından dolayı kutladı. Yarışmada dereceye girenler şöyle: “Ana Sınıf Kategorisi; Özay Güvenbaş – Yakın Doğu İlkokulu, Arda Berk Atıl – Yakın Doğu İlkokulu, Açelya Denizgezen – Gülenyüzler Anaokulu, Esranur Horoz – Gülenyüzler Anaokulu. Mansiyon Ödülleri; Mehmet Kerem Anık – İnönü İlkokulu, Yansı Öztürk – Yakın Doğu İlkokulu, Azra Isladırcıoğlu - Yakın Doğu İlkokulu, Selin Soykara – Yakın Doğu İlkokulu, Hüseyin Memercioğlu – Yakın Doğu İlkokulu. İlkokul Kategorisi (1. – 2. – 3. Sınıf); Ateş Türker- Yakın Doğu İlkokulu, Saren Kralp– Yakın Doğu İlkokulu, Özlem Çakıcı – Yakın Doğu İlkokulu, Arda Öksüz– Yakın Doğu İlkokulu. Mansiyon Ödülleri ; Güler Özaydan– Yakın Doğu İlkokulu, Azra Mamülcü- Yakın Doğu İlkokulu, Ödül Çakmak - Yakın Doğu İlkokulu, Deniz Besim - Yakın Doğu İlkokulu, Selin Tarıman-Yakın Doğu İlkokulu. İlkokul Kategorisi (4. – 5. Sınıf); Çiğse Peköz– Yakın Doğu İlkokulu, Ecem Başlı– Yakın Doğu İlkokulu, Bartu Harmandağlı – Yakın Doğu İlkokulu. Mansiyon Ödülleri ; Dalya Karakız- Yakın Doğu İlkokulu, Ahmet Özerman- Yakın Doğu İlkokulu, Simay Sayar– Yakın Doğu İlkokulu. Orta Okul Kategorisi; Resudana Bağızsade – Türk Maarif Koleji, Cennet Kaçucam – Bayraktar Türk Maarif Koleji, Afet Deniz – Güzelyurt Türk Maarif Koleji. Mansiyon Ödülleri; Kemal Yeşildağlı - Türk Maarif Koleji, Didem Gökçebel - Türk Maarif Koleji, Laden Uyaroğlu - Türk Maarif Koleji. Lise Kategorisi; Umur H. Karaoğlu – Türk Maarif Koleji, Pembe Tosun - Türk Maarif Koleji, Sude Akdeniz – Türk Maarif Koleji. Mansiyon Ödülleri; Leyla Ilgaz – Cengiz Topel Endüstri Meslek Lisesi, Seray Nazlı –Türk Maarif Koleji, Çizem Kubilay – Türk Maarif Koleji.
Özel Kategori; Sevim Madencioğlu – Atatürk Meslek Lisesi, Buğra Aşcı - Atatürk Meslek Lisesi, Pembe Orhon- Atatürk Meslek Lisesi. Mansiyon Ödülleri; Abdülkadir Kel - Atatürk Meslek Lisesi, Ali Alkan - Atatürk Meslek Lisesi, Gizem Uysal -Atatürk Meslek Lisesi.
Bu haber 49 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER