Küçük Mustafayı öldüren babayı asmalı

Tüm yasadışı olaylara tepkiliyim ancak iş çocuk boyutun da olduğu zaman ARSLAN kesilirim.

Tüm yasadışı olaylara tepkiliyim ancak iş çocuk boyutun da olduğu zaman ARSLAN kesilirim. Ortada hayata tutunmaya çalışan küçük bir can ne ana doğru dürüst sahiplenebilmiş ama baba döverek öldürmüş kimi karşılığı olmayan bir küçük çocuğu hem de kendi çocuğunu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kızmış it ve dövmüş ben kendi programımda üvey anneyi canlı telefona almıştım ve bizi rahatsız ettiğimiz için suçlamıştı polise ifade verdin mi sorunca niye polisi karıştırıyorsunuz diye kızdı bana ceset bulunmadan 3 gün önce.

Bu kadar planlı hareket ediyorlardı ki insanlık diye bir şey yok bunlarda ben bu satırları yazarken bile gözlerim doluyor küçük Mustafa için. Baba kayıp ilanı verirken ben kanal T deki yüzünün sahteliğini asla unutmayacağım başı kesilmeli.

Darp edildiği söylendi niye polise gidilmedi diye sormak gerekir, okulda çok durgundu kendi halinde bir çocuk o okulda rehber öğretmen yok mu yoksa niye ilgilenen olmadı müdür çocuk psikolojisinden anlamıyor mu o zaman niye müdür olmuş????????????????????????????????????????????????

Sosyal hizmetler dairesi okula çocuğu yazdırmış peki ondan sonra takibini yapmış mı? Yani yalınızca yazdırmak yetmiyormuş nasıl davranıyorlar gelişmeler ne doğrultuda çocuk dayak atıyorlarmış haberleri olması gerekirdi bu tür aileleri takip etmek gerekir demek ki orada da psikoloji uzmanlarına ihtiyaç var.

Bir gerçekte şu ki biz Kıbrıs ta bu tür olaylara hiçte alışkın değiliz, bunu kamu vicdanı asla kabul etmez, iki kişi kavga eder ve bir olay olmuştur hasımlar var ve cinayet olmuş da olabilir olmasını asla kabul etmiyorum devletimiz var ve hukuk sistemi içerisinde her sorun çözümlenmeli. Ancak korumasız, günahsız bir çocuğu öldüreni ABD de olsa idam ederler.

Halk mahkeme önünde tepkili idi bence az bile oldu amacım kışkırtmak değil ancak biz halk olarak bu olaya karşı ne kadar tepkili olduğumuzu göstermek gerekiyor.

Ne ceza alır bu itler, yasalarımıza göre 10-15 yıl yatar çıkarlar yetmez bunu kabul edemeyiz, müebbet ölene kadar olmalı. Rum tarafında müebbet ölene kadardır, Rum tarafında 1982 yılında BANAYİ KAFKARİ bir arabaya bomba koydu ve bir çocuk öldü müebbet hapis cezası aldı hala daha hapiste ve çıkmayacak tam 30 yıl oldu ve Rum tarafı AB üyesi.

ABD olsa İDAM keşke olsa o zaman KKTC meclisi yıldırım hızı ile yasada tadilat yapsın ve cezası ömür boyu olsun. Halkın tasvip etmediği birçok yasa bir gecede geçiyor ve bu olayda halk istiyor hukuk devleti olduğumuz ile övünüyor isek, işte yanı başımızda AB üyesi RUM tarafı örnek alın ve bu caniyi dört duvar arasına kapatın. Bunu yapmalısınız değerli vekiller, size unutturmayacağım. Eğer biz devlet isek zaten koruyamadık bari caniyi hak edercesine cezalandıralım halk cezasını verir ancak bizler devletin vermesini istiyoruz.

Küçük Mustafa için ağlıyorum maalesef yapacak bir şey olmadı Mustafa yı hayata getirmek için. Başka Mustafa lar olmaması için çok önlemler alınmalı.
Bu haber 1047 defa okunmuştur
  • KÜÇÜK MUSTAFAYI ÖLDÜREN BABAYI ASMALI ERKAN EĞMEZ  LEFKOŞA - 18.04.2012 sn İSMAİL kardeşim haklısınız halkımız gerçekten ciddi sorunlar ile boğuşuyor esas olması gereken sorunlara radikal çözümler üretmek boş laflar ile geçiştirilmemeli halkın içine karışma çağrınız da haklısınız ben hiçbir zaman kopmadım ama yeterli olmadığını da görüyorum bu konuda ciddi çalışma yapacağız bekleyin sesimiz çok gür çıkacak
  • DP ye gel ahmet b  lefkoşa - 17.04.2012 ismail gardaş, dürüst bir vatandaşsan, sesini duyurmak istiyorsan DP ye gel. DP nin hedefi sil baştan, sosyal adalet ve hukukun üstünlüğüdür.
  •    - 17.04.2012 yani kısasa kısas, dinde öyle diyor fakat sonrada kalkıp gerici yobaz diyorsunuz. sallandır bakalım böylelerini meydanda kim kime şiddet uygular. yarın bir kaç yıl yatıp çıkacak ve aramızda dolaşacak,ya mustafa ,oda kara toprakta yatacak,bu adaletmi..?????
  • SİL BAŞTAN İSMAİL   - 17.04.2012 Sn Eğmez memleketimizde hemen her şeyin sil baştan düzenlenmesi lazım. Artık bağırma çağırma ile bu işler olmaz. Ha bu arada şunuda söyleyim arada birde siz olsun halkın arasına kahvehanelere gidin halkın maruz kaldığı o kadar sorun varki sesimizi duyuramıyoruz. Buraya bir kaç kelime yazmakla olmuyor.

:

:

:

: