‘Erken seçim şart’

DP’nin genişletilmiş MYK toplantısında ülkedeki sorunlar değerlendirildi

DP’nin genişletilmiş MYK toplantısında ülkedeki sorunlar değerlendirildi

Demokrat Parti (DP) Gazimağusa bölgesinde İlçe yönetimiyle birlikte genişletilmiş Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda, özelde bölge, genelde ise ülke sorunları konusunda görüş alış verişinde bulunuldu. DP’den verilen bilgiye göre DP Genel Sekreteri Bengü Şonya, toplantıda partililere Azerbaycan’da gerçekleştirdiği temaslar hakkında bilgi verdi. DP Genel Başkanı Serdar Denktaş ise, ülkedeki sorunlara dikkat çekerek, partisinin var olan sorunların üstüne giderek, halkı daha çok mağdur etmek yerine yaraya merhem olmaya çalıştıklarını söyledi. Bugün ülkede partizanlığın hüküm sürdüğünü belirten Denktaş, DP’nin daima hak ve adaletten yana duruş sergilediğini ve diğer partilerde olmayan bir hoşgörüye sahip olduğunu söyledi. Denktaş, “Bu ülkede, başı dik yürüyebilen tek parti DP’dir” dedi.
UBP içinde karışıklık yaşandığını ifade eden Denktaş, UBP içinde bazı milletvekillerinin Başbakan İrsen Küçük’e muhtıra vermeye hazırlandığını kaydederek, “UBP içinde inanılmaz bir gerginlik var. Bu durum kendi iç sorunları olabilir ve bizi ilgilendirmeyebilirdi. Ancak memlekete verdikleri zarar açısından son derece önemlidir ve toplumun her kesimini ilgilendirir” şeklinde konuştu. Serdar Denktaş, son dönemlerde kamuoyunun gündemine taşınan anket sonuçları konusunda da değerlendirmelerde bulunarak, soruların “manipüle” edildiğini ileri sürdü. Denktaş, “Manipüle edilmesine rağmen anket sonuçları, DP’nin yükselişte olduğunu gösteriyor. Tecrübemiz, bilgimiz, programlarımız ve vizyonumuzla her geçen gün halkın takdirini kazanıyoruz. Kendine güvenen varsa çıksın er meydanına… Erken seçim yapılsın ve halk iradesini ortaya koysun” ifadelerini kullandı. DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, bu yıl veya önümüzdeki yılın ilk aylarında erken seçimin kaçınılmaz olduğunu da yineledi.

DP GAZİMAĞUSA’DA BİLDİRİ DAĞITTI: Buarada Demokrat Parti (DP), Gazimağusa Anıt Çemberi’nde bildiri dağıtarak, “KKTC’nin kötü yönetiminin” düzeltilmesi” çağrısı yaptı.

DP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, dün Gazimağusa Anıt Çemberi’nde toplanan DP’liler, bildiri dağıtımı süresince “Kötü Yönetilmek Kader Değildir” yazılı bir de pankart taşıdılar. Bildiri dağıtımına DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, Genel Sekreter Bengü Şonya, bazı parti yetkilileri ve partililer katıldı. DP Genel Başkanı Serdar Denktaş bildiri dağıtımı sırasında yaptığı açıklamada, Lefkoşa’da başlattıkları kamuoyunu bilgilendirme niteliği taşıyan bildiriyi bu kez Gazimağusa’da dağıttıklarını ifade ederek, bildiri dağıtımını sırayla tüm bölgelerde gerçekleştireceklerini belirtti. Bildiri ve çağrılarla yurdunu seven her ferde DP çatısı altında birleşerek, kendilerinin oluşturacakları komitelerle bir sonraki döneme hazırlanma çağrısı yaptıklarını kaydeden Denktaş, DP olarak yara olan yere merhem olmaya çalıştıkları söyledi. Seçtikleri yolun kolay bir yol olmadığını çok iyi bildiklerini de söyleyen Denktaş, “Başaracağımıza inanarak bu yolda ilerliyoruz. Ülke kötü yönetiliyor. Böylesi bir ortamda Demokrat Parti’ye büyük bir yük, büyük bir görev düşüyor. Buradan çıkış yolu vardır. İnsanımız umutsuzluğa kapılmasın. Çıkış yollarını DP olarak anlatmaya devam edeceğiz. Bugün de yapmaya çalıştığımız budur” şeklinde konuştu. Serdar Denktaş, tecrübeleri, bilgileri ve programlarıyla bir sonraki dönemin yönetimine talip olduklarını her gittikleri yerde haykırmaya devam edeceklerine de vurgu yaptı.
BİLDİRİ: Bildiride, DP’nin, “bugün ve gelecekte karşılaşılması muhtemel her türlü sorunu bütün yönleri ile takipte olduğu, ülkenin geleceğini hazırlamakla ilgili çalıştığı, sürdürülebilir bir kalkınmanın ve iyi yönetimin tüm unsurlarını yerine getirmek için özveri ile hazırlandığı” kaydedildi.

Plansız, programsız ve hedefsiz bir yapılanma ile günü birlik çalışmalar yapan, bireysel veya zümresel çıkar gözeten politikaların ve politikacıların devrinin bittiği ifade edilen bildiride, “iyi yönetilmiyoruz” şikâyetlerini ortadan kaldıracak bir yapılanmanın gerçekleştirilmek zorunda olunduğu belirtildi. “Oluşturulacak politikalarla, ne istediğini, istediğine nasıl ulaşacağını, neden ulaşması gerektiğini, hangi zaman planlamasında gerçekleştireceğini, hangi yöntemleri kullanarak ulaşacağını, nasıl denetleyeceğini, kaynak tahsisinin nasıl yapılacağını içeren, şeffaf adil demokratik bir çalışma mantığını yakalamak ve iyi bir yönetim ile sürdürülebilir bir kalkınmaya ulaşmak zorundayız” denilen DP bildirisinde, sürdürülebilir kalkınmanın gelecekten çalarak ulaşılacak bir hedef olamayacağı vurgulandı. Bildiride, “nitelikli işbirlikleri içermeyen, mütekabiliyet esasını gözetmeyen ve yüz yıllardır yaşadığı coğrafyada dinini kültürünü ve Türklüğünü koruyan bir neslin erkini düşünmeden plan program yapmanın mantığının olmadığı” ifade edildi. DP bildirisinde şu ifadeler yer aldı:
“Dünya çapında görev yapan akademisyenleri ve bilim adamlarının yanında küresel başarıyı yakalayan iş adamları bulunan bir halkın erkinin bu kadar düşürüldüğü hiçbir dönem yaşanmamıştır. Tarihimizde toplumsal özgüveninin bu kadar ortadan kaldırıldığı hiçbir dönem olmamıştır. Sindirilmiş, kendini ve görüşlerini ifade etmekten aciz hale getirilmiş bir toplum yapısı hiçbir dönem yaşanmamıştır. Varoluşumuzun yegâne nedeni olan omuz omuza mücadelemiz bu kadar ayrışmaya, bu kadar bencilliğe sürüklenmemiştir. Bu nedenle Demokrat Parti olarak toplumun yurdunu seven tüm bireylerini oluşturulacak yeniden yapılanma komitelerinde görev almaya ve Devletimizin geleceğini yaratma azmimize katkı koymaya çağırmaktayız. Şimdi söylenme değil söyleme zamanıdır. Geliniz katkılarınızla oluşturulacak politikaların hayat bulmasına hep birlikte sahip çıkalım. Geliniz hukukun üstünlüğünü gözeten, stratejik vizyona sahip, katılımcı, hesap verebilir, şeffaf, eşitlikçi, sorunlara cevap verebilir ve etkin bir Devlet yapılanması ile sürdürülebilir bir kalkınmayı hep birlikte sağlayalım.”

Bu haber 41 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER