Birlik olma zamanı

Her sektör gibi medya sektörü de faaliyet alanıyla ilgili yasaların yetersizliğinden, etkinliğini güncelliğini kaybetmesinden ve hükümetlerin ilgisizliğinden nasibini aldı.

Her sektör gibi medya sektörü de faaliyet alanıyla ilgili yasaların yetersizliğinden, etkinliğini güncelliğini kaybetmesinden ve hükümetlerin ilgisizliğinden nasibini aldı. Bu yılın başlarından itibaren karşı karşıya kaldıkları güç şartlara direnmekte zorlanan Televizyon kuruluşları çareler aramaya başladılar.

Televizyon kanalları bir araya gelerek bir birlik kurdular. Kıbrıs Türk Televizyonları Birliği (KTTB) adını verdikleri bu birliğin Yönetim Kurulu Başkanlığına Ali Özmen Safa’yı getirdiler. Aynı anda halka ulaşarak dertlerini, sıkıntılarını anlattılar. İlgisiz kalan siyasileri hem halka şikayet ettiler hem de yapılması gerekenleri halkla paylaştı, hükümete çözüm yollarını gösterdiler.

Kıbrıs Türk Televizyonları Birliği (KTTB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özmen Safa’nın da dediği gibi, ülkemizde bir ilk yaşanmıştı. Yine başka bir ilk yaşanacak ve ülkemizde yayın yapan 8 Televizyon kanalı bugün akşam 20.30’da Cumhurbaşkanlığı sarayından ortak yayın gerçekleştirecekler.

Kıbrıs Türk Televizyonları Birliği ortak yayınının konuğu Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu olacak.Ortak yayına her televizyon kanalından bir temsilci katılacak ve merak edilenleri Cumhurbaşkanı Eroğlu’na soracaklar. Canlı yayında Kıbrıs sorunundan, iç politikaya, müzakere sürecinden, 1 Temmuz sonrası yürütülecek siyasete kadar kamuoyunun merak ettiği tüm konular yer alacak, vatandaşların kafasındaki sorular bu programda cevabını bulacak.

Şüphesiz bu yayın, müzakere süreciyle ilgili bilgilenme açısından da, ülke çıkarları söz konusu olduğunda birlik olabileceğimizin göstergesi olması ve Televizyon kuruluşlarımızın ne denli önemli olduğunu göstermesi açısından da önemli bir gelişme.

Birlikten güç doğar prensibinden yola çıkan Kıbrıs Türk Televizyonları Birliği bugün, ülkemizin hiç şüphesiz en önemli meselesi olan müzakere sürecini, bu süreçteki temsilcimiz olan Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun sürece ilişkin mesajlarını dolaysız olarak tüm dünyaya duyuracaktır. Bu çerçevede değerlendirildiğinde basın-yayın kuruluşlarımızın her alandaki işlevinin ne denli önemli olduğu ortaya çıkacaktır.

Umudumuz, Kıbrıs Türk Televizyonları Birliği gibi bir muhatabın varlığını şans bilen bir iktidar anlayışının hakim olması, bu kuruluşların rahat çalışması için gerekli girişimlerin gecikmeden başlatılması hepimizin yararına olacaktır. Televizyoncular Birliği ‘birlikten güç doğar’ felsefesiyle hareket ediyor. Şimdi birlik olma zamanıdır.
Bu haber 2892 defa okunmuştur

:

:

:

: