KURTLAR VADİSİ KIBRIS

Lefkoşa’da önceki gün film karelerini aratmayan anlar yaşandı. Aralarında husumet bulunan 8 öğrenci kendilerini polise şikâyet eden Zeynel Ağabugün’ü Lefkoşa sokaklarında araçlarıyla kovaladı.
Suna ERDEN

Lefkoşa’da önceki gün film karelerini aratmayan anlar yaşandı. Aralarında husumet bulunan 8 öğrenci kendilerini polise şikâyet eden Zeynel Ağabugün’ü Lefkoşa sokaklarında araçlarıyla kovaladı. Trafikte sıkıştırılan Ağabugün’ün aracı demir sopalarla hasara uğratıldı. Polis olaya karışan 8 zanlıyı gözaltına alarak dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkardı. Duruşmaya bakan Kıdemli Yargıç Fügen Ulutekin, toplumun giderek huzursuzlaştığına dikkat çekti.

SOKAK HESAPLAŞMASI: Yakındoğu Üniversitesi’nde bir grup öğrenci arasında uzun zamandan beri var olan husumet dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne taşındı. İki gün önce darp edildiği gerekçesiyle polise şikâyette bulunan Zeynel Ağabugün’ün trafikte yolunu kesip demir sopalarla arabasına hasar veren Selami Şahin, Adnan Şimşek, Özcan Bülbül, Ahmet Bülbül, Bülent Aziz Bülbül, Osman Eyüpoğlu, Mustafa Korkmaz ve İbrahim tutukluluk istemiyle mahkemeye çıkarıldı. Polisin duruşmada aktardığı bilgiler, Kurtlar Vadisi dizisini anımsattı.

PUSU KURUP BEKLEDİLER: Polisin aktardığı olgulara göre olay şöyle gerçekleşti: Zeynel Ağabügün önceki gün saat 14.30 sıralarında Lefkoşa Polis Merkezi’ne giderek darp edildiği gerekçesiyle şikâyette bulundu. Bu esnada 8 zanlı, Ağabugün’ün polis karakolundan çıkmasını bekliyordu. Şikâyetçi olan Ağabugün saat 15.30 sıralarında karakoldan ayrılıp aracıyla yola koyuldu. 3 farklı araçta bulunan 8 zanlı, Ağabugün’ü takip etmeye başladı.

IŞIKTA SIKIŞTIRDILAR: Trafiğin en yoğun olduğu saatlerde yaşanan kovalamaca Yenişehir trafik ışıklarında son buldu. Zanlılar tarafından sıkıştırılan Ağabugün, kapıları kitleyerek beklemeye başladı. Bu sırada ellerinde demir sopalarla araçlarından inen zanlılar, Ağabugün’ün aracına sopalarla vurarak tavanına hasar verdi. Bir fırsatını bulup kaçan Ağabugün, Sivil Savunma Teşkilatı’na sığınarak polisi aradı. Polis, olaya karıştıkları iddia edilen 8 kişiyi gözaltına aldı.

KORKU DOLU ANLAR YAŞANDI: Kasti hasar, tecavüzü alet taşıma ve rahatsızlık suçlarından dolayı gözaltına alınan 8 zanlı tutukluluk istemiyle mahkemeye çıkarıldı. Mesele ile ilgili olguları aktaran polis, zanlıların şikâyet için polis merkezine gelen Zeynal Ağabugün’ü araçlarıyla takip ettiklerini, Şehit Ecvet Yusuf Caddesi’nde sıkıştırdıkları Ağabugün’ün aracına demir sopalarla vurup tavanını hasara uğrattıklarını açıkladı. Takip esnasında trafiğin kitlendiğini ve dehşet dolu anların yaşandığını vurgulayan polis, kaçmayı başaran Ağabugün’ün Sivil Savunma Teşkilatı’na sığınarak polisi aradığını söyledi. Zanlıların gözaltına alındığını ve aleyhlerinde soruşturma başlatıldığını belirten polis, görgü tanıklarının ifadesine başvurduklarını tanıkların kalabalık bir grubun demir sopalarla Ağabugün’ün aracına saldırdıklarını söylediklerini açıkladı. Polis, zanlılar ve Zeynel Ağabugün arasında bir yıl önceye dayanan husumet bulunduğunu, zanlıların sürekli olarak bu tür davranışlarda bulunduğunu söyledi.

BİRÇOK GÖRGÜ TANIĞI VAR: Olayla ilgili aranan 3 kişi olduğunu, takip sırasında kullanılan 3 araçtan 2’sinin kayıp olduğunu kaydeden polis, ayrıca olay yerinde 1 adet demir sopa bulduklarını ve emare olarak aldıklarını belirtti. Birçok vatandaşın tüm zanlıların elinde demir sopa gördüklerine dair ifadeleri verdiklerini açıklayan polis, bulunacak emareler ve alınacak ifadeler olduğunu belirterek 2 gün talep etti.

BİR GÜN TUTUKLULAR: 8 zanlının savunmasını üstlenen avukat Tekin Söylemez, zanlıların sınavlarının olduğunu, suçla bağlantılı yeterli kanıtın bulunmadığını ve zanlıların mağdur edilmemesi gerektiğini iddia ederek 2 gün tutukluluğa itiraz etti. Polisin talebini ve savunmanın itirazını dikkate alan Ulutekin, zanlıların 1 gün tutuklu kalmasını, suçla bağlantısı olmayan zanlıların ivedilikle araştırılmasını ve tutuklu kalmadan bırakılmasını karar verdi.

YARGIÇ, “TOPLUM HUZURSUZ”: Öte yandan Yargıç Ulutekin, toplum huzurunun giderek bozulduğuna vurgu yaparak, “kavgalar boy değiştirdi. Herkes herkesi dövüyor. Toplum huzursuz, alışık olmadığımız olaylar yaşanıyor. Darp edildi diye hesap sormak yerine polise gidilmeliydi” şeklinde konuştu.
Bu haber 3339 defa okunmuştur
 • Yalan yanlış yorum yapmayın Barış Durak  Girne - 08.10.2015 Öncelikle zeynel Abidin Agabugün benim çocukluk arkadaşım okul arkadasimdir. Yalan iftira icerikli yorumlar yapmayın... vatani sevmek ajanlik ise herkes ajandir. Ayiptir be bu nasil bir yakistirma. Hukuk fakultesini başarı ile bitiren sevilen sayilan biri hakkinda böyle yalan iftiralarda bulunmak aşağılık ve basit insanların yapacağı şeylerdir... yorumlari da yayinlayarak sizde o tür basit insanlara çanak tutuyorsunuz..
 • .HEWAL... YDÜ ÖĞRENCİ BİRLİĞİ  Lefkoşa - 17.03.2014 Bu Zeynel agabugun T.C devleti tarafından adaya gönderilmiş bir ajandır!!! herkes biliyor artık kim ne derse desin bir insan okadar olay yapicak ve hicbirsey olmamış gibi hayatına devam edicek suçluyken suçsuz gösterilecek yani POLİS onu resmen mağdur gösterdi ve arkadaslarımızı o yaralariyla birlikte nezarete koydu! gercekler ne yazikki budur bütün okul olayın böyle oldugunu biliyor ama korkudan kimse gercegi yazmamış çok yazık..
 • NEWROOZZ..   - 17.03.2014 Başlık doğru Aynen KURTLAR VADİSİ!!! ama icerigi gazetelere yanlış verilmiş çünkü olaylar tam tersine olmuştur POLİS Herzamanki gibi ZEYNEL AGABUGUN'den yana olmuştur maalesef.. ZEYNEL ilk önce Osman Eyüpoğlu'nu kardeşi Mevlüt'e vurdurttu Osman hastanelik oldu ben gözümle gördüm cocuğun kafasındaki dikişleri Osman'ın yüzü tanınmayacak haldeydi daha sonra Osman'ın ailesi Kıbrıs'a cocuklarını ziyarete geldi ama ZEYNEL yine durmadı 50 arabayla evlerini bastı Osman'ın ailesine hakaretler etti POLİSİ aramalarına rağmen kimse gelip müdahale bile etmedi yine devlet AGABUGUNLERE destek verdi kimseyi tutuklamadı halbuki KKTC'de okadar kişinin toplanması suçtur ve kesinlikle tutuklanmaları gerekirdi, daha sonra ZEYNEL Osman'ın ev arkadaşlarını trafikte herkesin gözü önünde vurarak hastanelik etti onlarında kafasındaki dikişleri gördüm birinin 9 dikiş digerinde 12 dikiş vardı ve ne yazık ki ZEYNEL AGABUGUN elini kolunu salladı çıktı Emniyet'ten.. arkadaslarımızda raporları olmasına rağmen...
 • Bu kadar olmaz Ydu  Lefkoşa - 24.07.2013 Kibris medyasi olayi kamuoyuna farkli yansitiyor.Çoklarinin övgüyle yorum yaptigi 30 küsür yasinda adam 20li yaslardaki gencleri sopayla vuracak sonrasin da yok delikanli yok efendi. Bu mudur urfalilarin delikanlilik anlayisi. Efendi adam dedigin kavga etmez! Olay cikarmaz kavga etmez. haberde ismi gecen sahislar her yil en az 5 tane adli olaya karisiyor ve ne yazik ki bunlar hukuk fakultesi okuyorlar. Adaleti bu insanlar mi saglayacak aman kalsin. Biz istemiyoruz. Kktc baba parasiyla luks arablara binip riyakarlik yapanlar. Mafyacilik oynayanlar neden geldikleri memleketlerde aynisi yapamiyor. İsimlere bakin kibris medyasinda cok kavga haberi var. Turkiye de ise tek haklarinda tek bir haber yok. Neden cunku orada bu kadar olmuyor olaylar sonucunda cok agir bedeller odeniyor diye. Simdi herkes sapkasini onune alip dusunsun ben neden buradayim diye..
 • yakin DOGU universitesi qurdis  qirne - 06.05.2013 niye hep bu tur olaylar bu universitede cikiyor? bu okulda neden bu kadar cok DOGU kokenli ogrenci var acaba? okulun adi onlara cekici mi geliyor icinde DOGU kelimesi oldugu icin? siz buraya okumaya mi geliyorsunuz yoksa huzursuzluk vermeye mi? adamlar haberin altina yorum yaparken bile tehtitkar yorumlar yazilyor. yok kimse acik kimligini yazamanz buraya bilmem ne diye. kendi neden yazmiyor? IP numarasindan onu bulubilecegimizin farkinda deil mi? bu isi ancak yasa degisikligi ile cozulur. yurtdisinda oldugu gibi bir ulkeye okumaya gelen ogrenci o ulkede huzur bozucu olaylara karistigi an sinir disi edilmeli gorun bakalim bir daha ogrenci olay cikarir mi. adamlar yuruyus, protesto, kavga, tehtit, adam kacima, mekan basma, darp, uyusturucu, tecavuz, alkollu arac, tehlikeli arac kullanma vs vs vs ne ararsaniz var. BU ULKEDE BIRER MISAFIR OGRENCI OLDUGUNUZU UNUTMAYIN!!! BEN KIMMIYIM? MERAK EDEN VARSA YAZSIN BEN CEVAPLARIM!
 • urfalı   - 06.05.2013 gerçekten çok üzüldüm kavga eden her iki tarafta akrabalar , dışarda birbilerine destek çıkmaları lazım ..
 • ... siverekliler   - 18.04.2013 ZEYNEL AĞABUGÜN delikanlı gibi adam efendiliğiyle milletin gönlünde taht kurmuş ... ve gerçekten çok sevdiğim bir ailedir , ŞEYHANLILAR BİR YANA AĞABUGÜN AİLESİ BİR YANA .... her haksızlığa baş kaldırıyorlar , böyle başarılarının devamını diliyorum :)
 • .helal kardeşim bükemediiğin bileği öpeceksin . şanlıurfalı   şanlıurfa - 14.04.2013 VALLAH HELAL OLSUN BU AĞABUGÜN AİLESİNE , ADAMLAR ARTIK KENDİ BAŞLARINA AŞİRET OLMUŞLAR ... BU OLAYIDA BİLİYORUM BİZZAT GÖRDÜM , MEVLÜT AĞABUGÜN , OSMAN EYYÜPOĞLUNU CİDDİ ŞEKİLDE DARP EDİYOR , SONRADA BU 7 KİŞİDEN 2 KİŞİYİ DARP EDİYOR .. BUNLAR SONRADAN ZEYNEL AĞABUGÜNÜ TAKİP EDİYORLAR POLİS HEPSİNE BASKIN YAPIP TUTUKLUYORLAR .... YANİ BUNLARIN AŞİRETLERİ TOPLANSA YİNE GÜÇLERİ YETMEZ DİYORUM BENİM AÇIMDA ÖYLE . VE GERÇEKTEN AĞABUGÜN AİLESİ ÇOK EFENDİ DELİKANLILAR ...
 • ... Urfalı  Girne - 07.08.2012 bir urfalı olarak belirtmek istiyorum bu sekiz ismi de Zeynel agabugun de tanırım. Zeynel bunların hepsini teker teker yakalar daha önce oldugu gibi kafalarını kırar gönderir. Osman çabuk unutmuş heralde son olayı
 • ağabugün'den sıradaki ders =) manidar sözler  lefkoşa - 06.07.2012 adamlar ne hikmetse ; kıbrısta her haksızlığa baş kaldırıyor , her çakalın kafasını kırıyor ... gerçekten duruşlarıyla ,efendiklikleriyle ve delikanlılıklarıyla herkesçe tanınıyorlar. kabul ediyorum onlara hayranlığım var =) ağabugünleri çekemeyen ve dil uzantanlara bizat kendilerinden duydugum anlamlı bir söz söylemek isytiyorum . görünürde hiç düşmanımız yok evelallah her gören ayakta selamlıyor ,lakin güreği yetmediği için arkadan saldıranlarıda etkisiz eleman olarak tabirliyoruz =) . Eminim Bu yorumları yapan hiçbiri açık kimliğini belli edemez =) =) =)
 • ağabugüne ders pirsus  suruç - 09.06.2012 olayı az cok dısarıdan biliyoruz. 8 kişi degil 100 ün üzerinde toplanmışlardı. kendi gozumle gordum. 16 araba ben sayabildim. Geri kalanları sağda solda beklıyorlardı. polislerde bılıyor sanırım. yalnız mağdur olarak bildiğimiz taraf yıllardır baba parasıyla yakındoguda teror estırıyor. işleri gucleri çakallık. üstelik polisler bunların ne mal oldugun bile bile ses cıkarmıyor. evet toplumda huzur ıstıyoruz ama bu tür insanlarında derslerini almaları gerekiyor. bu olayın biteceginide sanmıyorum.
 • Al başına belayı.! Gökhan Kırdag  Lefkoşa - 09.06.2012 Kurtlar vadisi.Kıbrıs,bölüm.?Dış mekan.Polat,memoli bir kafede otururlar,Memoli elinde gazete polata okur. Memoli-Abi hayret ya biz yanlış yere gelmişiz. Polat-Aldıkmı başımıza belayı,kültür ateşesi olduk,millet bizi örnek almış,silahlar başladı patlamaya. Abi bütün çektigimiz dizileri seyrettim elimizde hep silah,kültür,mültür hak götüre Memoli-Abi birşeyler yap kıbrısı tanıt,herkeze örnek olsun,Ha abi bak ne diyecegim Polat- Söyle memoli,canım çok sıkkın brde vatandaş yaptılar,millet aşka geldi silaha sarıldı söyle memoli,ne diyecen Memoli-Abi aklıma geldi kültür dedin.hani fransada bir müzede meşhur bir avrat varya,pis,pis sırıtır.onu kaçıralım,tam kültürlük olay. Polat-ya memoli olmaz,zor iş Memoli-Abi o zaman makariosmudur nedir onu kaçıralım.Bizim kültürümüz bu biz bundan anlarız Memoli-Ya adam öleli yıllar oldu,aglıyacam şimdi,kültür derken vatandaş olduk,eli silah tutan sokaga fışkırdı,ne bereketliymişim meyer. Memoli-Abi biz kıralım en iyisi başımıza bir iş gelmeden
 • polis ne yapsın...bilisim sucu.... Haşim Mustafa  magusa - 08.06.2012 bizde magusada magdur durumdayız bunu haber yapsınlar lutfen burda bir grup sinyal kesicilerle siber saldırılarla millete kan kusturuyor kendi alanlarında kimsenin çalışmasına izin vermiyorlar bu durum magosadada boyle olaylara sebep verecek adamlar bilişim sucu yok diye yapmadıklarını bırakmadılar isp sirketinin butun wireless cihazlarını yaktılar turkıyede faalıyet gosteren telekutu fırmasının cıhazlarını ya yaktılar yada kendi lerine cevirdiler gazeteciler bunu arastırın bu olay herkesi etkiliyor sinyal kesicilerle sokaklarda geziyorlar cihazları yakıyorlar polise soyledigimiz halde hic bir sey yapılmıyor savcı darp yerine hesap sormak diye konusuyor ama sucsuz sucluya eziliyor star kıbrıs lutfen bu olayı magosada arastırın bu cok buyuk olaylara gebe olmadan arastırın ve bu ısı cozun bu da gazetecılıktır star kıbrısa guvenıyoruz..........
 • az bile oldu okul  lefkoşa - 08.06.2012 youm yazan urfalı arkadaşa sesleniyorum bu husumet tatlıya falan bağlanmayacak şikayetler geri çekilmş olabilir fakat darp edilenlerin yaptıkları asla unutulmayacak az bile dövdüler helal olsun o 8 kişiye insanlıktan çıktıkları için dayak yediler ve son derece hak ettiler şunuda belirtmek istiyorum haberler eksik yazılıyor herkes bilmeden yorum yazıyor darp edilen taraf bunu hak etti çünkü rahat durmadılar üstelik bir değil iki değil polise şikayet edildiler fakat ellerini kollarını sallaya sallaya sokaklarda dolaştılar nerde adalet ozamn içeri tıksalardı bunları dayak yemezlerdi hala devam ettiler aynı davranışlarına ve polistende umudunu kesen 8 kişi bunu yapmakta mecbur kaldı zaten darp edilenlerin kişiliklerini yaptıklarını bilmeyen yok helal olsun gerçekten...
 • Ydu Yazisina cevaben Nurhan  Lefkosa - 08.06.2012 evet sevgili kardesim sana kesinlikle katiliyorum, hatta bu sahisin kim olduguda bellidir. hatirlarsaniz girnedeki Ambiance restauranta baskin yapan gurubun basinda , emri veren YDU lu bir ogretim gorevlisiydi.... bencede haklisiniz , bu olaylari korukleyen vede organize eden , bir sahis. Polisin bu organize suc orgutu kurma girisiminin uzerine neden gitmedigide ayri bir tartisma konusu
 • siddet gurkan  Lefkosa - 08.06.2012 Turkiyede hergecen gun artan cakal siddeti , maalesef adacigimizda katlanarak devam ediyor, hapiste tutulan mafya mensuplari, kefaletle mahkeme gununu bekleyen cakallar, casinolarin guvenlikleri bahane edilerek ulkemize sokulan yuzlerce cakal, en tehlikeliside sahte kimlikle ulkemizde bulunan sabikali cakallar. Alttaki yaziya cevaben,,,,,,,,,,sevgili kardesim, gazetelerde maalesef , istedikleri haberi istedikleri gibi yayinliyorlar haklisiniz. adalet dersen oda yok, Kiprisda guclu olan haklidir. ama bunun yaninda , sizde gidin intikaminizi memleketinizde alin, biz sizin gibi , kulturu siddet uzerine olan bir toplum degiliz, memleketimizde Huzur ve baris isteriz. ogrencilik bahnesiyle geldiginiz memleketimizde ya ogrenin ,,,, yada gidin.
 • Tutum da yanlış haber de Nasıl habercilik  Lefkosa - 08.06.2012 Evet sorunların kavgayla halledilmeye çalışılması son derece yanlış ama polis şikayetçi olan tarafın suc ihlaline , gaspına ve darpina ceza kesmez ve bu insan bir sekilde kendini kurtarırsa cezasını böyle keserler , bu haberi yazan kisi de sikayetcinin darp edilen degil ilk darp ve adam öldürmeye teşebbüs eden , karsı tarafın basından yaralanmasına sebep olduğunu yazmamasi veya bundan habersiz olması , eksik haber yapması dolayısıyla yalan haber yapması demektir. Kurtlar vadisi Kıbrıs degil , I'sini yapamayan insanlar vadisi Kıbrıs . Olayı kürt sorununa dayatan herkesi de sorumsuzluklarindan dolayı kınıyorum , at gözlükleri suratlarımıza yapışmış , cok üzgünüm.
 • YDÜ YDÜ  Lefkoşa - 07.06.2012 Ben Yakın Doğu Üniversitesi'nde okuyorum.Artık bıçak kemiğe dayandı.Bu Kürtler'in barbarca,saldırgan hareketleri birçok insanın okulu bırakmasına neden oluyor.Ada'da birçok Üniversite olmasına rağmen Ada'ya gelen hemen hemen bütün Kürtler'in YDÜ'yü seçmesi TESADÜF değil.Bunlar birileri tarafından destekleniyor,teşvik ediliyor.Zannediyorum ki Kürtler bir yerlerden fazladan burs alıyor. Demet Akalın'ın konserinde olay çıkacağı belliydi.Saatler öncesinden olay çıkacağının haberini aldık.Ama gel gelelim okul olay çıkmasına müsade etti.Kürtler'in birçoğu okumaya değil savaşa gelmişler.Suat bey hiç kusura bakmasın!Bende okulu bırakıyorum.Ada'da birçok üniversite var.GAÜ'ye giderim,DAÜ'ye giderim,LAÜ'ye giderim,ODTÜ'ye giderim ama YDÜ'ye bundan sonra gitmem.YDÜ kendi sonunu hazırlıyor...
 • olmaz olsunlar ırkçı  girne - 07.06.2012 türkiyenin her halkına alışılır bu kürtlere alışılmaz paraları var diye bizim hayatlarında kavga etmemiş çoçuklarla okuması kaygı verici ,kavga çıkaranlar geldikleri yere yollanması lazım
 • LONDRALI  U.K - 07.06.2012 nasil istiyelim ? nasil anlasalim ? nasil kaynasalim ? nasil beraber yasiyalim ??
 • kefaletle serbest ex.londoner  girne - 07.06.2012 evet toplumun huzuru bozuldu .ve maalesef toplumun huzurunu sağlıyacak ne yargı var ne de idare.yakalamışsın işte görgü taıkları da var .hemen ilk uçakla mı olur gemiyle mi olur atın dışarı ve bir daha da gelmesini önleyin. yoksa bu iş çok daha kötüye gidecek.
 • Yazik Urfali   - 07.06.2012 Böyle bir olayın olması üzüntü verici urfalılar arasında olmadı daha da üzücü ama bu üzücü olayın tatlıya bağlanacağından eminim onun icin kimse urfalılar birbirine düşmüş düşüncesine kapılmasın kol kırılır gem icinde kalır.

:

:

:

:

DİĞER HABERLER