Yaz ve Deniz

Bugün yaz mevsimini uzun uzun anlatmak istiyorum. Her mevsim çok farklı güzellik taşımasına rağmen yaz mevsimi bir başka zenginlikle yüklüdür.

Bugün yaz mevsimini uzun uzun anlatmak istiyorum. Her mevsim çok farklı güzellik taşımasına rağmen yaz mevsimi bir başka zenginlikle yüklüdür. İnsanın içini ılık ılık ısıtan, bedenini buram buram terleten, kalbin ritimlerini yükselten insanı sevdikleri ile yakınlaştıran, paylaşımcılığı arttıran, ruhu yenileyen, beden güzelleştiren, sağlığa sağlık katan. Yaz mevsimi içinde çok derin güzellikler barındırır. Bu zenginliklerle yüklü güzelliklerin içerisinde en önemlisi en özeli deniz, deniz suyu. Binbir derde deva olan deniz suyu bir gençlik bir sağlık iksiridir. Denizde yetişen balık ürünleri insan hayatına ömür katar. Arada sırada içilen deniz suyu ve deniz suyundan pişirilen yemeklerde ayrıca insan sağlığına son derece faydalı ve ömrü uzatan unsurların başında gelir. Dünyada yapılan sporların arasında insanın cildini, bedenini güzelleştiren, iyileştiren denizde yüzmektir. Bir deniz kenarında oturup dalgaların çıkarttığı müzik armonisini dinlemek, deniz yosunlarının yaydığı kokuyu içinize çekmek insanın ruhunu öyle bir dinlendirir ki, başka başka müzikler dinlemeniz gerekmez Tanrı nasılda güzel yarattı. Bu cevherleri bizler için bizler insanlık faydalansın diye yarattı, cömertçe sundu. Ayaklalrımızın dibine “alın mutlu olun, mutluluk sizin” dedi.

Ah insanlık ah... Bu denizler, plajlar herkesin ortak kullanımı. Kimin malını kime satıyorlar. Kavurucu sıcaklarda insanların plajlardan faydalanması en doğal hakkıdır. Bunu yaparkende korumak insanların görevidir. Gelecek olan nesilleri düşünmek gerekir. Ayrıca görevlerin tacıdır. Para hırsı yüzünden kimin malını kime satıyor iş patronları. Deniz plajlarından yazın başlaması ile saçma sapan ücretleri ile insanları üzmekten başka bir işe yaramıyorlar. Yasal olmayan bu tür davranışlara hükümetin derhal müdahale etmesi gerekir. Çok enteresandır yasal olmayan bu tür davranışlar kesilen faturalardan belediyeler vergi alıyor. Vergilerde Maliye Bakanlığı’na aktarılıyor. Yani yasal olmayan haksız yere yapılan, elde edilen suçlu gelir kaynağı önce Belediye sonra Bakanlık. Peki hükümet nerede? Bu çirkin davranıştan haberi var mı ?

Tanrın ne çok çirkinliklerle yüklü, olumsuzluklar yaşıyoruz. Yapılan arazilerde Karpaz, Güzelyurt, Yeşilırmak, Kayalarköy yörelerindeki deniz sularımız temiz. Geriye kalanlar kirletilmiş, mikrop yuvasına dönüştürdüler güzelim deniz sularımızı.

Ey insanlık bu nasıl bir para hırsı? Para yüzünden kendi elimizin içini aydınlatacaksınız diye çevrenizi, değerlerinizi kirletmeye hakkınız yoktur. Gelecek olan nesilinizi tüketirsiniz. Tanrı, Dünya bunu affetmez. Biraz oturup düşünmeniz gerekir. Dünya S.O.S çanlarını çalıyor. Afetler bu yüzden oluyor, bu insanlık için bir uyarıdır. Dünya insanların acımasızlıklarından, doyumsuzluklarından yoruldu, bıktı ve usandı. En çok yüz, iki yüz yıl sonra güzelliklerle yüklü dünyamız insansız yaşamaya soyunacak... Yapmayın. Yol yakınken bu soyunduğunuz acımasızlıklarınıza son verin.

“Temiz Eller” sloganını T.C. Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı çoktakdir ediyorum. Ve buradan sesleniyorum. S T.C. Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan o temiz eller sloganınızı bizler için K.K.T.C. içinde uygulayın. Nüfusumuz günden güne artıyor. Yapmış olduğunuz yardımlar yetmemeye başladı. Belediyelerin hizmetleri yetersiz kaldı. Artan nüfusumuzun içerisinde inanılmaz kirli eller, kirli düşüncelerle yüklü beyinler vardır. Bir güç yaratın ki o temiz, tertemiz ellerden bizlerde faydalanalım. Yaşanan kaoslardan kurtulalım. Geçmişte olduğu gibi. Hasret kaldık gülen yüzlerle tertemiz çevreye, sayısız yemyeşil ağaçlara, rengarenk çiçeklere, kazasız yollara, sevgi dolu yüreklere, paylaşımcı insanlara, aşk yüklü kalplere, güzel bakan gözlere, topluma faydalı evlatlara, mis kokulu oksijen yüklü havaya, bilge yüklü güleryüzlü, yaratıcı, insan ayrımı yapmadan ülkesi için çalışan hükümetlere hasret kaldık...
Bu haber 6123 defa okunmuştur
 • ÜMİT  GAZİANTEP - 20.06.2012 KIBRISA GELMEYİ ÇOK İSTİYORUM AMA GÜZELLİKLERİ İÇİN DEĞİL SİZİN GÜZELLİĞİNİZDEN O KADAR ÇOK BAHSETTİLER O KADAR ÇOK RESİLERİNİZE BAKTIMKİ SİZİ GÖREBİLME UMUDUYLA GELİCEM İYİKİ VARSINIZ DÜNYADA SİZİN GİBİ İNSANLARIN OLDUGNU GORMEK ÇOK RAHATLATICI.
 • GÜZİDE  GÜZELYURT - 20.06.2012 KIBRISIMIZIN SU PERİSİ AFRODİTİ BİZİM İSE HERŞEYİMİZ SİZİ ÇOK SEVİYORUZ İYİKİ VARSINIZ BU DEVLETLE ANCAK SİZ BAŞ EDEBİLİRSİNİZ.
 • İPEK  GÜZELYURT - 20.06.2012 TEK KELİME FAHRİYE ÖZAY...
 • YALÇIN  AKÇAY - 20.06.2012 HALKI DÜŞÜNEN İNCE YAZINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.
 • HALUK  KIBRIS - 20.06.2012 BENCEDE ÇOK HAKLISINIZ DENİZLERE AİLEMİZLE GİDİYORUZ VE GERÇEKTEN ÇOK PAHALI
 • RAHİM  LEFKOŞA - 20.06.2012 HARİKA BİR TEPKİ EN MODERN TEPKİLERİN TEK ADRESİ FAHRİYEEEE ÖZAAAAAYY İYİKİ VARSIN
 • NURDAN  ÇANAKKALE - 20.06.2012 BİZİM BURALARADA GELİN SİZİ ÇOK SEVİYORUZ:))
 • KASIM  LEFKE - 20.06.2012 YİNE YAZI İÇİNDE YAZI YAZMIŞSINIZ YİNE SİZE AYRILAN KÖŞEYİ EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRMİŞSİNİZ TEBRİKLER HARİKASINIZ.
 • ALİ  LEFKOŞA - 20.06.2012 12 DEN VURMUŞ TAMDA İHTİYACIMIZ OLAN YAZI BİZİM SESİMİZ OLMAYA DEVAM ETTİĞİNİZ İÇİN SAOLUN VAROLUN SİZİ ÇOK SEVİYORUZ.
 • SONER  LEFKOŞA - 20.06.2012 BENCEDA BU DENİZ PLAJ FİYATLARI ANLAMSIZDIR YASAKLANMALI HERKES ÖZGÜRCE DENİZE GİRMELİ.TEŞEKKÜRLER FAHRİYE HANIM
 • GİZEM  LEFKE - 20.06.2012 ÖZELLİKLE GÜZELYURT VE LEFKENİN PLAJLARINA GEREKLİ ONEMİ GOSTERSİNLER ARTIIK SİZİ ÇOK SEVİYORUM FAHRİYE HANIM.SU PERİSİ GİBİSİNİZ:))
 • AFET  İSTANBUL - 20.06.2012 ÖNCE İÇİMİ ISITTINIZ SONRA İÇİMİ BURUKLAŞTIRDINIZ AMA HER ZAMANKİ GİBİ NOKTA ATIŞI YAPTINIZ MÜTHİŞ BİR YAZI TEBRİK EDERİM
 • MEHMET  İSTANBUL - 20.06.2012 BRAWO FAHRİYE ÖZAY HARİKASINIZ!!!
 • DENİZ  İSTANBUL - 20.06.2012 TATİLE ÇIKMAKK İSTİYORUUUMM:))HATTA KIBRISA GELMEK İSTİYORUM

:

:

:

: