Küçük, Kaşif ve Tatar

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin turizm başkenti olan Girne’nin tarihi ve doğal güzellikleri açısından önemli durakları arasında olan Lapta, dün akşam önemli bir festivalin açılışına ev sahipliği yaptı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin turizm başkenti olan Girne’nin tarihi ve doğal güzellikleri açısından önemli durakları arasında olan Lapta, dün akşam önemli bir festivalin açılışına ev sahipliği yaptı.
Açılışa; Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Başbakan İrsen Küçük, Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif ve Maliye Bakanı Ersin Tatar katıldı.

Renkli görüntülere sahne olan Lapta Festival alanını dolduran kalabalık; Eroğlu, Küçük ve Kaşif arasındaki diyalogları merakla izledi.
Zira, Ulusal Birlik Partisi’nin Kasım ayındaki kurultayında başkan adaylığı için yarışması en büyük ihtimal dahilinde olan iki aday Lapta’da yan yana geldi. Hem de partinin uzun yıllar başkanlığını yapmış Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile birlikte.
Aslında dün akşamki festivalde Cumhurbaşkanı Eroğlu, önceki gün Ahmet Kaşif’le birlikte Mormenekşe’deki bir açılışta objektiflere yansıyan ve partililerin ‘Acaba Eroğlu, Kaşif’e mi destek olacak’ yönündeki düşüncelerini sildi attı.

Festival alanını dolduran kalabalık arasında sayıları hiç te azımsanmayacak çok sayıda UBP’li, Eroğlu’nun, Küçük ve Kaşif’le birlikte aynı etkinlikte boy göstermesinden son derece mutlu olduklarını belirtmeden geçemedi.
Partililer, deneyimli siyasetçi Eroğlu’nun, yıllarını verdiği UBP’nin içerisinde bir ayrım yapmayacağını ve görevi gereği kurultayda yarışacak adayların hepsine eşit mesafede olacağından oldukça emin.
Ayrıca, dün akşamki festivalde çok sayıda UBP’li, ülkenin her yerindeki etkinliklere yoğun katılım gösteren, vatandaşla iletişim kuran, Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın da kurultayda aday olabileceğini söyledi.

Kurultayda muhtemel adaylardan Nazım Çavuşoğlu’nun renk vermemesi, Kaşif’in resmen olmasa bile söylemleriyle kendisine rakip olduğunu açıklamasından sonra, acaba Ersin Tatar’ın da yarışa dahil olması Başbakan İrsen Küçük için bir süpriz olur mu?

Önümüzdeki sıcak yaz günlerinde bu sorunun cevabını hep birlikte göreceğiz.
Bu haber 745 defa okunmuştur
  • LONDRALI  U.K - 22.06.2012 AL BIRINI CAL BIRINI .. ERKEN SECIM OLMASI GEREKIR , MECLISIN DE ESKILERDEN TEMIZLENMESI GEREKIR ARTIK ..
  • kaşif genç  lefkoşa - 22.06.2012 bence kaşif aday olursa küçük aday olmaz bence küçük kaşife meçlis başkanlığını teklif edecek kendisi farkında kaybedeceğini bildiği için bu yola başvuracak

:

:

:

: