BES aradığı başkanı buldu

Başkan Cemal Bulutoğluları ve belediye meclis üyelerinin zorunlu izne çıkarılması konusundaki görüşler, dün de ülke gündeminin ilk sırasındaki yerini korudu.

Başkan Cemal Bulutoğluları ve belediye meclis üyelerinin zorunlu izne çıkarılması konusundaki görüşler, dün de ülke gündeminin ilk sırasındaki yerini korudu.
Bakanlar Kurulu’nun ülke tarihine bir ilk olarak geçen kararnamesinden sonra, KKTC’deki muhalefet partileri ve sendikalar da bir ilke imza attı.
Hükümeti halkın iradesine karşı gelmek ve anayasaya aykırı davranmakla suçlayan muhalefet partileri ve sendikalar,ortak hareket çağrısı yaptı.
Bu konudaki kararlılıklarını ilerleyen günlerde göreceğiz.
Tüm gözlerin üzerine çevrildiği, LTB’nin çiçeği burnundaki yeni sorumlusu, Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana, belediyede bundan sonraki sürecin ne olacağına dair açıklamalarda bulundu.
Dana, görevinin ilk gününde çok umutlu konuştu ve sendikayla uyum içinde çalışılacağını ifade etti.
Hükümetin uygun gördüğü görevi en iyi şekilde ve şeffaflık ilkesi dahilinde icra edeceğini belirten Dana, Lefkoşa’yı yaşanabilir bir kente dönüştüreceklerini söyledi.

Dana, bunu başarabilmek için çalışanların, sendikanın ve halkın desteğine ihtiyaçları olduğunu da belirtti.
Dana, çalışanların maaşlarının garanti altına alınmasının ancak LTB’deki mali ve idari yapının düzeltilmesiyle mümkün olduğunu söyledi ve bu konuda dün bir görüşme yaptığı BES’le aynı fikirde olduklarını ifade etti.
BES, belediyedeki talepleri konusunda aradığı yöneticiyi bulmuş gibi görünüyor.
Yaklaşık 6 aydır tüm diyalog yollarını kapatan sendikanın, Bakanlar Kurulu’nun şok kararname ile yaptığı atamayı bu kadar kısa sürede kabulleneceğini, yeni belediye başkanı kaymakamla kısa sürede kaynaşacağını doğrusu kimse beklemiyordu.
Umarız gelen gideni aratmaz.
Bu kadar olumlu ve sağduyulu açıklamadan sonra bizlere, Kemal Deniz Dana’nın da BES’in de Allah yolunu açık etsin, Lefkoşa biran önce sorunlarından kurtulsun, Cemal Bulutoğluları ve meclis üyeleri tatilin keyfini çıkarsın demekten başka birşey kalmıyor...
Bu haber 366 defa okunmuştur

:

:

:

: