Neden sorguluyoruz?

Star Kıbrıs Medya Grubu olarak bir süredir, İskele’ye bağlı Kalecik Köyündeki kumsala, İsrailli bir firma tarafından yapılacak olan çok katlı binalarla ilgili yayınlar yapıyoruz.

Star Kıbrıs Medya Grubu olarak bir süredir, İskele’ye bağlı Kalecik Köyündeki kumsala, İsrailli bir firma tarafından yapılacak olan çok katlı binalarla ilgili yayınlar yapıyoruz.
Proje hakkında, bölgede yaşayan vatandaşlardan yükselen tepkinin kamuoyu ve yetkililer tarafından duyulması için çaba gösteriyoruz.

Kuzey Kıbrıs’a, gerek yerli gerek yabancı yatırımcı tarafından istihdam sağlayacak tüm girişimleri dün olduğu gibi bugünde destekliyoruz.
Yalnız, içerisinde soru işaretleri bulunan, faydasından çok zararı olacak proje ve yatırımlar konusunda her zaman olduğu gibi ‘Güçlüden değil haklıdan yana’ olan tavrımızı koruyoruz.
Bunu yaparkende tüm tarafların yaptığı ve yapacağı açıklamalara yer vermeye özen gösteriyoruz.
Star Kıbrıs’ın ne bölgeye çok katlı konut yapmayı hedefleyen İsrail firmasıyla ne de ülkedeki hükümetle bir sorunu yok.

Bizim sorguladığımız, iki kez olumsuz yanıt verilen ÇED raporunun üçüncü seferde nasıl olumlu olarak verildiği konusundadır.
Bizim sorguladığımız, projeye izin alınmak için sunulan haritada, bölgede bulunan evlerin nasıl kaybedildiği hakkındadır.
Bizim sorguladığımız, yolu olmayan projeye yol izni verilmesi, bu yapılırken hali arazinin kamu yararı dışında kullanılmasıdır.

Bizim sorguladığımız, denize sıfır sayılabilecek bir bölgede, önünüzdeki manzara hiçbir zaman kapatılmayacak diyerek konut satılan, kandırılan insanların içine düştükleri durumu durumdur.
Bizim sorguladığımız, yol bağlantısı için önce dere yatağı üzerine inşa edilecek köprü izni ardından da köprü ayağının oturacağı hali (kamuya ait) arazinin İsrailli şirkete verildiği yönündeki iddiaya neden cevap verilmediğidir.
İsrailli Afik Group isimli şirketin ve arazi sahibi Kıbrıslı Türkün, İçişleri Bakanlığı’ndan aldıkları iznin ve bölgeye yapılacak inşaatın ÇED raporunun hangi kriterlere göre verildiği konusunda herkes gibi bizde yetkililerden açıklama bekliyoruz.

Sağlanan ayrıcalığın nedenlerini öğrenmek için bu konudaki ısrarlı yayınlarımızı sürdüreceğiz. Ta ki bir açıklama yapılana kadar. Evet... İskele Kalecik kumsalında dere yatağı kenarında boylu boyunca uzanan “Hali (Kamuya ait) arazi kime ne için verildi?
Konu hakkında sözü olan herkese sayfalarımız açıktır...
Bu haber 2406 defa okunmuştur

:

:

:

: