Bu neyin eylemi?

Hayvancılar Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları, hükümet yetkilileri ve Tarım Bakanı ile aylarca görüşmelerine rağmen herhangi bir sonuç alamadıklarını ve bakanlığın kendilerini sürekli ertelediğini savundu.

Hayvancılar Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları, hükümet yetkilileri ve Tarım Bakanı ile aylarca görüşmelerine rağmen herhangi bir sonuç alamadıklarını ve bakanlığın kendilerini sürekli ertelediğini savundu. Naimoğulları, “Kıbrıs Türk Hayvancılar Birliği olarak son iki ay içerisinde Hayvancının içinde bulunduğu sıkıntıları Tarım Bakanı ile defalarca görüştük. Bu görüşmelerde her defasında ülkedeki ekonomik sıkıntıları göz önüne alarak her türlü özveri ve anlayışı göstermemize rağmen hiçbir ilerleme kaydedilemedi, daha da kötüsü hiçbir olumlu karar alınmadığı, için Hayvancılık sektörü tarihinde olmadığı kadar kötü bir duruma getirilmiştir. Bugünden sonra bizden hiç kimse iyi niyet ve anlayış göstermemizi beklemesin. Zaman birleşme zamanıdır” dedi. Açıklamanın devamında da taleplerde bulundu. Talepler haklı talepler ona bir diyeceğimiz yok. Ancak isteklerinde ne kadar kararlılar o konudan emin değiliz. Eylem yapmakla sorun çözülmüyor. Sorun çözerken oturup mantıklı bir şekilde düşünmek gerekiyor. Hayvancının büyük sorunlarla boğuştuğunu bilmeyen yok. Ancak Naimoğulları bu sorunun ne kadarıyla ilgilendi? Bu güne kadar hayvancının ne kadar yanında oldu? Yapacakları eylemde de çıkıp yetkililerle görüşecek ardından da eylemi mi çekecek her zamanki gibi? Peki burada kimi kandırıyorlar? Bazı sendikalar şu vatandaşı kandırmayı bıraksın artık. Öncelikle kendileri bir şeyleri yapmayı denesinler ardından şu ya da bu bir şey yapmadı diye çıksınlar halkın önüne… Halk artık bu tür galeyana gelmiyor, herkesin bilgisine…
Bu haber 2633 defa okunmuştur
  • .. UFUK  Lefkoşa - 10.08.2012 Bu ülkede meclisin önüne gidip eylem yapmazsan, 1 kuruş hakkını alamazsın. Bunu artık anaokulundaki çocuklar biliyor.

:

:

:

: