Şehitlerimize bu kaçinci gözyaşi

On, onbeş gün evimden uzak çok farklı diyarlara gittim, bir çok güzellikleri sizlerle değerli okuyucularımla paylaşmaya çalıştım.

On, onbeş gün evimden uzak çok farklı diyarlara gittim, bir çok güzellikleri sizlerle değerli okuyucularımla paylaşmaya çalıştım.Bu zaman diliminde bütün olumsuz haberlerden kendimi uzak tuttum ve tamamen soyutladım. Evime adımımı atar atmaz televizyonumun kanalları ile oynamaya başladım. Görmemek, duymamak, etkilenmemek mümkün mü? Kendimi bildim bileli vatanıma ve Türkiye'ye karşı müthiş bir sevdam var. En ufak bir olumsuzluğun karşısında içim, yüreğim sızlar. Ne büyük acıdır ki kalemim gördüklerim ve duyduklarım karşısında yeniden gözyaşlarına boğuldu. Yazarken güzellikleri, olumlu olayları aktarmaktır amacı. Bugün çok önemsediğim ve mehmetçiğin yüreğimde bir başka yeri olan mehmetçikleri anmak, anlatmak, dua etmektir amacım.Bütün eller duaya kalksın Mehmetçik için ordu için. Bu nasıl bir kader bu nasıl bir alın yazısı. Tekrar tekrar ağlıyoruz dağlanan yüreklere, kararan ocaklara karşı durmak bilmiyor. Gözyaşları bu kaçıncı verilen şehitler, gencecik pırıl pırıl gençler geride kalan buruk yürekler. Kim dur diyecek bu acımasızca hainliğe, kim yok edecek bu dehşet yüklü kötü zamanı. Ey gökyüzü, deniz mavisi gözlüm uyan. Uyan Mehmetçik kan ağlıyor. Sen ki yedi cihana sulh getirdin, sen ki yoku var ettin. Gel gelde acılar bitsin gözyaşları akmasın, ocaklar sönmesin, yavrular öksüz kalmasın,analar babalar ağlamasın, selvi boylular boynunu bükmesin... Yaratıcı güç uyan, uyan ki yeniden barış yüklü zeytin dallarını ağaçlarını yedi yardan, yedi diyara kök salasın, terör denilen kangreni yok edesin. Bu ne bitmez çile nasıl bir mantık. Boş yere sırtından vurulan bu kadar büyük acımasızlık karşı tarafane kazandırır! Kendi insanını seven, insanını ateşe gönderir mi? Mehmetçiği sırtından vurmak nereye kadar. Bir orduyu yok edebilir mi?

Ah! bu acımasızlıklar ve mantıksızca yapılan, atılan adımlar, toplumları yok etmeye mahkumdur. Tarihlere bakarsak orda yatıyor. Bütün gerçekler çıplaklığı ile gözümüzün önünde. İnsan ilişkileri çok çok önemlidir. Karşı tarafa ne diliyorsa insan aynı dilekler zamanı gelir. Kendide yaşar ve görür. Ülke ilişkileride öyledir. Komşusunu seven ve iyi geçinmeye çalışan ülke her zaman huzurlu ve mutlu olan ülkedir. Huzursuzluğun ve mutsuzluğun bedeli gün gelir ödenir. Bu acımasızlığın karşısında tarih beni çok gerilere götürdü. Bin dokuz yüz altmış üçten bin dokuz yüz yetmiş dörde kadar Barış Gücü Kıbrıs'a sulh getirmek için vardı. İki tane dev asası üstü Ağretur ve Dikelya orada bir yığın. Barış Gücü askeri sözde görev yapıyorlardı. Bu zaman diliminde yakılan, yıkılan Türk köylerini ve sırtından vurulan Kıbrıslı Türklerin karşısında o kadar çok duyarsızdırlarki, bana şimdi Nato bu acımasızlığın karşısında ne yapıyor sorusu geliyor aklıma. Geçmişte olduğu gibi uyanmalı. Türk insanı kendine gelmeli. Koltuk kavgalarını bir kenara bırakmalı ve tek yürek olmalı, sevda ile kucaklamalı. Günümüzde bir çok ülke dibe oturdu, ekonomi sıkıntıları Tanrı tarafından vurulan afetler, genç nesillerin yok olması ve daha onlarca, yüzlerce sıkıntı. Dünyada bu kadar sıkıntılar yaşanırken kim isterki Türkiye'nin, Türklüğün refahın, müslüman müslümanı, kardeş kardeşi sırtından vurursa haince davranırsa ellermi Türk Milletini görecek. Amaç ortada uyanmanın, kucaklaşmanın zamanı geldide geçti. İçimizden kavgaları bir tarafa bırakalım. Bu dünya kimseye kalmadı. Atatürk'ün bize burakmış bağışlamış olan güzelliklerle yüklü Cumhuriyetimize sıkı sıkı sarılalım. Başka başka Mehmetçikler şehit olmasın. Ocaklar kararmasın, yavrular öksüz kalmasın. Analar ağlamasın Allah hiçbir insana evlat acısı vermesin. Zamansız giden şehitlerimizi Allah rahmet eylesin! Nur içinde yatsınlar, mekanları cennet olsun. Acılı ailelere Allah sabırlar versin.

Sizi Seviyorum
Bu haber 5711 defa okunmuştur
 • üzüntülüyüz kazım  kıbrıs - 06.09.2012 türk milletinin başı sağolsun. dünya döndükçe türkiyemiz yaşayacaktır.Bayrağımız şehit kanlarıyla bayrak olmuştur.
 • ACIMIZ BUYUK ali  Londra/Magusa - 06.09.2012 sehitlerimize allahdan rahmet, yasli ailelerine da bas sagligi diliyorum, yattiklari mekan cennet olsun.
 • nazmiye  Kibris - 06.09.2012 Allah buyuktur FAHRİYE OZAY allah hepimizin yaninda olsun yuregi sizinki gibi sicacik insanlarimizi korusun
 • Hakan  Bursa - 06.09.2012 Terorle mucadelede tam 4 yil gorev yaptim mayina basmam sonucu bir bacagimi kaybettim diger bacagimi kollarimi tum bedenimi vermeyede hazirim.sehitleri unutturmayan sizlere sayfilarimi sunuyorum allah size uzuuun omurler nasip etsin.
 • Yusuf  Hakkari - 06.09.2012 ben suan hala askerim ve sicak bir bolgede girevine devam etmekteyim vatan icin olmeye her saniye hazirim bu vatanin cocuklari asker dogmustur allah bizede sehitlik nasip eglesin.bu ulke bizimdir bizim kalacak.Yazinizida cok samimi buldum basailar.
 • Osman  Nigde - 06.09.2012 Cok haklisiniz cumhuriyetmize siki siki sarilma zamanidir.
 • ESRA  NİĞDE - 06.09.2012 YAZINIZA ÇOK AĞLADIM ALLAH TÜRK HALKINA SABIRLAR VERSİN.TÜM ŞEHİTLERİMİZİN MEKANI CENNET OLSUN.
 • ADEM  ŞIRNAK - 06.09.2012 VATAN SAĞOLSUN.
 •    - 06.09.2012 Ben bir şehit babasıyım bu vatan için diğer iki çocuğumuda feda ederim kendimide.orda konuçlanmış bir avuç eşkiya bizleri asla ve asla yıldıramaz bizim dedelerimiz aynen dediğiniz gibi yedi cihana hükmetmişlerdir.biz apayrı bir ırkız ve asla dizginlenemeyiz.başımızda sizler gibi duyarlı insanlar oldukça bizim sırtımız yere gelmez.allah size ömürler versin.
 • sancar  istanbul - 06.09.2012 ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ.
 • halil  istanbul - 06.09.2012 allah tüm türk halkına sabırlar versin ve burdan tüm şehitlerimize rahmet diliyorum hepsinin mekanları cennet olsun.
 • hanife  adana - 06.09.2012 allah size ve tüm şehitlerimizi unutmayan diğer büyüklerimize iyilikler versin sizler oldukça sizlerin kalemleri susmadıkça bu vatanın güzel daha güzel bir yer olduğuna inancım bitmiyor.bunun için size teşekkür ederim.
 • ayşe  ankara - 06.09.2012 Sevgili Fahriye ÖZAY,ben bir şehit annesi olarak yazınızı çok samimi buldum.evlatlarımızı kendi ellerimizle askere gönderiyoruz ama bu terör belası yüzünden onları kaybediyoruz.bizim yüreğimizin acısı seneler geçmesine rağmen hala yanmaktadır.allahtan tüm şehit ailelerine sabır diliyorum.
 • Burak  İstanbul - 06.09.2012 Sizin nasil guzel bir yureginiz var allah sizi her zaman korusun insallah.bizimle paylastiklariniz gozlerimi yasartti cok duygulandim.bu haftaki yazinizi sehitlerimize ayirdiginiz icin tesekkur ederim.Sehitler asla olmezler...
 • can  kıbrıs - 06.09.2012 Allah korusun mehmetçiği Allah acısın hallerine yardım etsin işallah agzınıza saglık tesekkürler cok güzel ve hüzünlü bir konuya deyinmişsiniz sevgiler saygılar

:

:

:

: