Bir Şehit Çocuğunun Sitemi…

Babam 1974 tarihinde, Kıbrıs Barış Harekatına Teskeresine 45 gün kala gönüllü olarak katılmış ve şehit olmuştur Annem babamın şehit olmasından dolayı haklı olarak evlenmiştir.
Babam 1974 tarihinde, Kıbrıs Barış Harekatına Teskeresine 45 gün kala gönüllü olarak katılmış ve şehit olmuştur Annem babamın şehit olmasından dolayı haklı olarak evlenmiştir. Ninem beni 18 yaşına kadar babamın şehit maaşını alarak büyüttü ve sonra evlendirip evden çıkarttı. Çok büyük zorluklarla büyüdüm askerlik görevimi yaptıktan sonra kamuya girdim. 2000 Yılında T.C ve KKTC Başbakanlıklarına dilekçe ile başvurarak şehit haklarımdan faydalanmak istediğimi, Arsa talebinde bulundum. 1 yıl sonra gelen cevapta KKTC yurttaşı belgesi ve şehitlik belgesi getirmesini kendisine bir arsa ve tasarruf belgesinin verileceğini cevabını aldım. Bu cevabı aldığımda KKTC içişleri bakanlığına gittim vatandaşlık başvurusunda bulundum 2 yıl sonra bakanlık kurulundan çıktı Vatandaşlığı alabilmek için defalarca KKTC ye gittim sonunda alabildim. Vatandaşlık belgesi ve KKTC kimlik belgesini ilgili makama giderek arsamın verilmesi hususunda müracaatımı yaptım aldığım sözlü cevapta hükümetin değiştiğini bu hükümetin arsa vermeyeceğini sölediler Türkiyeye geldim dilekçe ile başvuruda bulundum dilekçe ekine KKTC kimlik belgesi ile KKTC kimlik kartı fotokopisini ekledim ve gönderdim yine 10 ay sonra aldığım cevapta KKTC de ikamet etmediğinizden dolayı arsa verilmeyecektir. Cevabını aldım defalarca yazdım ve kendim KKTC ye gittim müracaat ettim hep aynı cevap hükümetin adıma arsa vermemesi için elinden geleni yapıyor Kıbrıs ta bir avukat tutum Avukatı 4 ay bekledim sonra paramı da alıp hiçbir işlem yapmadı KKTC nin tüm kamu kurumlarına başvurmama rağmen kimse bana yardımcı olmadı Oysaki tüm şehit çocuklarına arsa verilmiş ev verilmiş kamuda resmi dairelerde iş verilmiş maddi ve manevi haklar verilmiştir. Babamın şehit haklarından bu güne kadar yararlanmadım bu vatan için şehit olan bu vatan için canını feda eden bu vatan için gönüllü savaşa giden babamın tek bir oğluyum haklarım verilmediği gibi yoksun da kaldım maddi ve manevi durumumda kalmadı her şey den soğudum mağdur oldum kirada oturmaktayım bir hafta önceki aldığım cevapta yine aynı cevap .
Bu haber 527 defa okunmuştur
  • yani  Londra - 22.11.2012 Bu cocugun babasi,.. yani evli cocuklu bir adam hicbir mecburiyeti olmadan kendi istegiyle gonullu olarak olecegini bile bile savasip sehit mi olmus??..

:

:

:

: