‘Nesiller arası dayanışma’

Kıbrıs Üçüncü Çağ Derneği (C3A), Avrupa Komisyonu’nun Kıbrıs Temsilciliği tarafından desteklenen ve AB’nin 2012 “Aktif Yaşlanma ve Nesiller Arası Dayanışma Yılı” temasını konu alan DigiMe Aktif Yaşlanma Fotoğraf ve Film Yarışması’nın kazananlarından biri oldu.

Kıbrıs Üçüncü Çağ Derneği (C3A), Avrupa Komisyonu’nun Kıbrıs Temsilciliği tarafından desteklenen ve AB’nin 2012 “Aktif Yaşlanma ve Nesiller Arası Dayanışma Yılı” temasını konu alan DigiMe Aktif Yaşlanma Fotoğraf ve Film Yarışması’nın kazananlarından biri oldu. AB Komisyonu Kıbrıs Temsilciliği’nden yapılan açıklamaya gör, C3A, fotoğraflarda aktif yaşlanmayı capcanlı bir şekilde gözler önüne sererek mansiyon ödülü (ayrıca elektronik cihazlar için 100€ değerinde hediye çeki) almaya hak kazandı. Fotoğraf kategorisinde büyük ödülü Londra Metropolitan Üniversitesi’nde dijital medya alanında eğitimini sürdüren Salih Bahçeci tarafından çekilen “Ageless Joy” (Yaşlanmayan Keyif) isimli fotoğraf alırken, film alanında da Lefkoşa Grammar School’da son sınıf öğrencisi olan Andreas Psaltis de 'An Ordinary Life of My Grandparents' (Büyükbabam ve Büyükannemin Sıradan Hayatı) başlıklı kısa kliple film ödülünü kazandı. Her iki kategoride kazananlara birer iPad hediye edildi.
Ayrıca Elly Rousou “Youth Has No Age” (Gençliğin Yaşı Yoktur) başlıklı fotoğrafı ve Yetin Arslan da “Fairy Tale Cycle”(Peri Masalı Döngüsü) ile mansiyon ödülüne layık görüldü. Açıklamada, DigiMe yarışmasının STK Destek Merkezi ve Kıbrıs Toplum Medya Merkezi tarafından Avrupa Komisyonu Kıbrıs Temsilciliği adına gerçekleştirildiği kaydedildi. Yarışmaya katılan tüm film ve fotoğraflar DigiMe internet sitesinde ( www.digime.org.cy )bulunabiliyor.
Bu haber 41 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER