Halkın nabzı nedir kim düşünüyor?

Halkımız gerçekten bu son zamanlarda neler düşünüyor, içinde bulunduğu durumu nasıl değerlendiriyor gerçekten bunları tüm çıplaklığı ile düşünen var mı yoksa gerçekten bir kalem yüksekten mi bakılıyor.
Halkımız gerçekten bu son zamanlarda neler düşünüyor, içinde bulunduğu durumu nasıl değerlendiriyor gerçekten bunları tüm çıplaklığı ile düşünen var mı yoksa gerçekten bir kalem yüksekten mi bakılıyor. Bu gün Lefkoşa da birçok yere uğradım başta söylenen şu bakınız belediye çalışanları işe gitmiyor ama çöpler toplanıyor, onlar olmasa da oluyormuş demek ki biz bu kadar zaman içerisinde ödediğimiz yüklü ve boşuna imiş hizmetlerimiz görülüyor. Tabiî ki bu söylem biraz abartılı ancak BES’İN suları da kesmeye başlayacağımız açıklaması ciddi bir tehdit içeriyor.

Ben şahsen böyle düşünmüyorum mutlaka çalışanlar ile ancak bu hizmetler görülebilir, ama eski alışkanlıklar eski de kalacak. Ancak Lefkoşa halkının da ne söylediğine kulak vermek mecburiyetindeyiz. İşte bu söylem ile şu da gelişmeye başladı başımız da devlet olmasın bizler yine de idare ederiz” böyle olacak ise olmaz olsun” bu söylem değerli okurlar beni endişe ettirmektedir. Çünkü ülkede bilinçli veya bilinçsiz birçok olumsuzluk olmakta bu da halkımızın canına tak etti ki bu şekilde görüşler konuşulmaya başlandı.

Rum başkanlık seçimlerine 2 ay bile kalmadı oradan çıkacak sonuç yeni bir müzakere sürecini tetikleyecektir başta ABD olmak üzere AB, BM ve daha birçok taraf etkili olmak için bizlerin dışında yani KKTC ve TC dışında planlar yapıyorlar. Ancak bizim bilgilerimiz dahilinde gelişmeler var ise de bilmek hakkımız, boşuna konuşmak olmayız.

Ana muhalefet DİSİ parti başkanı NİCOS ANASTASİADES 2013 RUM başkanlık seçimlerinin favorisi daha kesin bir şey yok ancak kamuoyu araştırmalarında her iki turda ve her senaryoda seçimi kazanıyor. Dıştan kaynaklı olmak üzere seçimlerde başarılı olması için çok büyük bir destek var ve seçimi şansa bırakmamak çok organize çalışmalar yapılıyor. Unutulmaması gereken en önemli gerçek ANANSTASİADİS ANNAN planına evet demişti, bu evet başta İNGİLİZLERİN işine geliyordu tabiî ki AB ve ABD unutmamak gerekir. CIA bu planın onaylanması için de 1.5 milyon dolar harcamıştı.

Peki başta TÜRKİYE olmak üzere ve KKTC bu plandan ne kazanıyordu bu tartışma konusu petrol ve doğal gaz bizim dışımızda gelişen bir strateji olmakta idi. Şu an hükümette bulunan UBP ve CB sn EROĞLU bu planı ret etmişti, planın yaratıcısı ve isim babası BM eski GS KOFİ ANNAN da plan taraflardan biri tarafından ret edilirse ortadan kalkar demişti. Ancak böyle olmadı ve yeni müzakere sürecinde yine gündeme geldi.

Rum seçimlerinden sonra BM ve ABD yine hazırlıklar içerisinde olacaklar eski plandan etkilenecek yeni plan gündemde olacak işte bizim tarafın siyasi stratejisi ne olacak bir çalışma var mı UBP ne yapacak yoksa bu şekilde küçücük hesaplar peşinde yine meşgul olacak mı CB hazırlık yapıyor mu? TÜRKİYE kanadının yeni senaryolara karşı hazırlık planı var mı? Doğrusu değerli okurlar bu sorular beni meşgul ediyor.

Bu konular belki konuşulmuyor ancak bir köşede planlanıyor, halkımız kendi derdinde iç sorunlar ile meşgul olurken bir başka cephede de bence halkın geleceğini değiştirip etkileyecek bu planlar yapılıyor. Yazının başların da belirttiğim gibi bilinçli veya bilinçsiz çok şeyler dönüyor ama gerçekte halkımızın nabzının nasıl attığını ve ileri de nasıl atacağını gerçekten düşünüp planlıyormuyuz?????????? Soru bu.
Bu haber 332 defa okunmuştur

:

:

:

: