2013 Yeni Yılınız Kutlu Olsun

Büyük bir heyecanla sevdiklerimizle birlikte kucakladık yeni yılı. Kimimiz evde kimimiz dışarda nağmelerin eşliğinde dans ettik, mum ışığında yudumladık kadeh kadeh şaraplarımızı, en lezzetli hindi dolmalarını tattık, lokma lokma gökyüzünde patlayan rengarenk havai fişekleri seyrettik ve gözlerimizi alamadık renk armonisinden.

Büyük bir heyecanla sevdiklerimizle birlikte kucakladık yeni yılı. Kimimiz evde kimimiz dışarda nağmelerin eşliğinde dans ettik, mum ışığında yudumladık kadeh kadeh şaraplarımızı, en lezzetli hindi dolmalarını tattık, lokma lokma gökyüzünde patlayan rengarenk havai fişekleri seyrettik ve gözlerimizi alamadık renk armonisinden. Kuş olup uçmak istedik gökyüzüne, tek tek yıldızları toplayıp sunmak istedik sevdiklerimize demet demet. Bize sunulan kan kırmızısı gülleri kucakladık. Gönüllerden kopan çeşit çeşit hediyelere uzandı ellerimiz gülümsemelerimizle. Heyecan dolu kalplerimizle saat 12'yi vururken içten dilekler tuttuk, dualar ettik sevdiklerimize doya doya sarıldık. Hoşgeldin 2013, hoşgeldin sefalar getirdin. Böyle bir gecede altı milyon insan hangimiz şanslı, hangimiz sanssız... Görevleri başında nöbet bekleyen ordumuz sevdiklerinden uzak, polisimiz kimbilir nerde hangi şartlar altında kar kış demeden her yerde. Ama sonuçta evlerinden uzaktalar ve halkın rahatlığı için canla, başla çalıştılar. Ve kimsesiz, yalnız olan birçok insan hangi şartlar altında yeni yılı kutladılar, kimbilir?

Bütün bu yalnızların arasında basın habercilerimiz en güzel haberleri yetiştirebilmek için sabah kadar bir mekandan öbür mekana koşup durdular hiç yorulmadan her zaman olduğu gibi. Büyük bir özveri ile koşuşturup duruyorlar, haber yapmak, haberi ulaştırmak onurlu mesleklerinin onuru ile yaşarlar. Öyle meslekler vardır ki çok zor şartlar altında yürütülür ve ne yazık ki hiç bir özel günü doya doya kutlayamazlar. Bütün meslek sahibi insanların eli öpülmeli. Bu insanlar sadece halkı düşünerek çalışıyorlar ve bizler gibi hassas düşünceli insanların kalbinde tahtkuruyorlar.

Saat gece 12. 2013'e girerken bir çok dilek tuttum. Saroz Körfezi gibi politika temizlensin, yepyeni kavgasız vatan, halk için çalışan yeni yüzler gelsin. Doktorlarımız bütün hastalıklara (başta kanser) çare bulsunlar. Dünya üzerindeki savaşlardan temizlensin, aç, işsiz insan kalmasın. Çocuklar, yaşlılar çaresiz kalmasın. Ağaçlar, hayvanlar, çevre katledilmesin. Kıbrıs Türk'ü tanınsın ve her bir kariyer hakettiği yeri bulsun. Benim dileklerim öyle birde kendime ait dilekler her zaman dilediğim aynı dilekler.

Yeni yılımı kutlayan, birçok telefon ve mesajlara cevap vermeye çalıştım. Siz değerli okuyucularımın tek tek yeni yılınızı ve güzel dileklerimle mutluluk, sağlık, huzur, bereket sevdikleriniz ve sevenlerinizle birlikte yürekten dilerim. Güzellikler biz insanlar içindir olumlu ve iyi niyetlerle düşündüğümüz sürece gerçekleşir. Yeter ki sabırlı olalım ve elimizdekilerine şükredelim.

Bu yıl 2013, çok uğurlu bir yıl olacak astroloji ilgilenenler üç rakam olağanüstü uğurun üstünde bereketli olduğunu söylüyorlar. Bereketli, uğurlu yıllara çok çok ihtiyacımız var ve biz düşünen insanlara büyük düşünenlere, karıncalar gibi çalışanlara...

Karıncaya sormuşlar nereye gidiyorsun? Diye. Dostuma demiş. Bu bacaklarla zor demişler. Karınca; olsun varamasamda yolunda ölürüm demiş... Yolunda ölünecek.... Seviyorum sizi
Bu haber 7121 defa okunmuştur
  • hayri   lefke - 07.01.2013 fahriye hanımcım nice yıllara basarılar size
  • mahmut şen  izmir - 05.01.2013 Mutlu yıllarrrrr
  • Fatoş  Londra - 05.01.2013 canım nice yıllara seni seviyorum
  • AYŞE  GÜZELYURT - 05.01.2013 HAHRİYECİM COK GÜZEL YAZIN YENİ YIL SANA UĞUR GETİRSİN
  • can  kıbrıs - 05.01.2013 2013 hosgeldin sefalar getirdin.Agzına saglık güzel olmus.Ugruna ölünecek insanlar için yolunda ölmek kutsaldır.

:

:

:

: