UBP ve DP’nin yolları yine kesişti

Cemal Bulutoğluları’nın istifasının ardından gözler, boşalan Lefkoşa Türk Belediyesi’nin Başkanlık koltuğuna kimin oturacağına çevrildi...

Cemal Bulutoğluları’nın istifasının ardından gözler, boşalan Lefkoşa Türk Belediyesi’nin Başkanlık koltuğuna kimin oturacağına çevrildi...
Lefkoşa Türk Belediyesi’nde uzun süredir devam eden kriz nedeniyle oluşan kaos ortamı, yapılacak seçimler sonrasında belirlenecek Belediye Başkanı’nın dağ gibi sorunları nasıl çözeceğiyle ilgili belirsizlikler bu seçimleri daha da önemli hale getirdi...
Şimdi siyasi kulislerde cevabı merak edilen soru şu... Lefkoşa’da Bulutoğluları’ndan boşalan koltuğa kim oturacak ve o koltukta ne kadar oturabilecek?

Hiç kuşkusuz LTB’de son bir yılda yaşananlara, belediye çalışanlarının, sokakları çöplüğe çeviren, Belediye Başkanı’nın evine kadar uzanan, ailesini tedirgin eden eylemelerine baktığımızda o koltuğa aday olmanın huzursuzluğa aday olmakla eş anlamda olduğu, mangal gibi yürek istediği görülecektir. Cemal Bulutoğulları’ndan boşalan işte bu koltuğa DP’den Mustafa Arabacıoğlu’nun aday olduğu açıklandı.
Ülkemizin önemli siyaset adamlarından biri olan, siyasetin pratiğini yaparak, çizgisinden sapmadan, dürüstlüğünden ödün vermeden, çirkin tartışmaların içinde yer almadan bugünlere gelebilmiş, farklı siyasi akımların sempatisini kazanabilmiş nadir siyasetçilerimizden biri olan Arabacıoğlu’nu her şeyden önce, bu sorunlar yumağı haline gelmiş LTB Başkanlığına aday olma cesaretini gösterdiği için tebrik ederiz.

Tarih tekerrürden ibarettir derler.
15 Mayıs 2010 tarihinde UBP Lideri olan İrsen Küçük, UBP ve DP arasında sağlanan mutabakat kararlarını şöyle açıklıyordu: “Demokrat Parti, koalisyona katılmadan, UBP azınlık hükümetine destek verecek, UBP de, 27 Haziran’da gerçekleştirilecek yerel seçimlerde DP’nin aday göstereceği 8 belediye başkanını destekleyerek karşı aday çıkarmayacak.”
Bu açıklamadan sonra DP’de Lefkoşa’da belediye başkanlığına aday göstermeyip UBP adayını desteklemişti...
7 Nisan 2013 tarihindeki seçimle 1 yıllığına görev yapacak Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı belirlenecek... Yarışa katılacağını açıklayan ilk isim Mustafa Arabacıoğlu oldu.
Acaba tarih tekerrür eder ve Başbakan İrsen Küçük benzer bir açıklama yapar mı?
UBP, Nisan’daki LTB seçimlerinde aday çıkarmadan seçmenlerine, Arabacıoğlu’na oy vermeleri yönünde bir çağrı da bulunabilir mi?

Eğer bu yönde bir karar alınırsa hem sağda esen soğuk rüzgarlar yerini melteme bırakır hem de Lefkoşa’nın kurtuluşu için bir umut ışığı doğar...
Bu haber 7411 defa okunmuştur

:

:

:

: