Mehmet Koreli’nin ölümü Londra’da “şok” etkisi yaptı

Girne’de yalnız yaşadığı villasında öldürülen işadamının cinayete kurban gidişi, Londralı arkadaşlarını derinden üzdü.

Girne’de yalnız yaşadığı villasında öldürülen işadamının cinayete kurban gidişi, Londralı arkadaşlarını derinden üzdü.
Londra’da Mehmet Koreli olarak tanınan kuyumcu işadamı, 20 yıl önce Kıbrıs’a dönüş yapmıştı.. 18 yaşında geldiği Londra’da kuyumculukla uğraşan, mesleğinde başarılı olan Koreli’nin ölümü, başkentteki çok sayıdaki dostunda kelimenin tam anlamıyla “şok” etkisi yaptı. Olayı duyanlar birbirini aradı.. Kıbrıs Türk TV’lerini dinledi.. Internet’i taradı.. Haberin doğruluğu karşısında ise duyduklarına inanmak istemedi..

Benim de yıllar öncesinden tanıdığım ve arkadaşları, dostları arasında “Koreli” olarak tanınan işadamı, insanları, hayatı seven, doya doya yaşamaktan, eğlenmekten hoşlanan , sevilen bir kişiydi.. Zaman zaman Londra’ya gelirdi. İki kızı ve 2 kardeşi Londra’da yaşıyordu..
En son geçtiğimiz Şubat ayında Londra’daydı..
Felç geçirmesi onun hayata bağını azaltmamıştı.. Londra’ya en son geldiğinde , yine en sevdiği mekanlardan West End’deki Efes-2’ye koşmuş, dostlarıyla orada buluşup, eski günleri anmıştı..
Koreli, kısa yaşamında evlat acısını da yaşamıştı.. Londra’daki sevenleri , hunharca bir cinayete kurban giden işadamı için, “ Böyle bir ölümü hiç haketmemişti.. Kimseye zararı dokunmayan bir insandı.. Neşeli, hayatı seven, yaşamayı seven biriydi.. Çok üzgünüz” diye konuştular..

Evet Londra’dan bir Mehmet Koreli geçti.. Ardından sevenlerinin gözyaşlarıyla, gülümseyerek hatırladığı..Sevgiyle andığı..
Allah kızlarına, sevenlerine, ailesine sabirlar versin..

Allahın rahmeti üzerinden eksik olmasın..
Bu haber 1697 defa okunmuştur
  • ALPEREN  ANTALYA - 22.02.2013 bu insanı katleden adi yaratıklar yakalanıp en ağır cezayı almalılar.
  • amin pembe husseyin   londra - 22.02.2013 Mihrişah Safa cok dogru yazdiklarin basimiz sagolsun

:

:

:

: