Uzlaşıya açığız

Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası (HTKS), özlük haklarının uluslararası seviyeye getirilmesi ve personel verimliliğinin artırılması yönünde yürüttükleri mücadelede grev yasağıyla birlikte yeni bir sürece girildiğini, 60 günlük süreyi özellikle Bütçe Dairesi ve Personel Dairesi’nin iyi değerlendirmesi gerektiğini belirtti.
Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası (HTKS), özlük haklarının uluslararası seviyeye getirilmesi ve personel verimliliğinin artırılması yönünde yürüttükleri mücadelede grev yasağıyla birlikte yeni bir sürece girildiğini, 60 günlük süreyi özellikle Bütçe Dairesi ve Personel Dairesi’nin iyi değerlendirmesi gerektiğini belirtti. HTKS Başkanı Cem Kapısız yaptığı yazılı açıklamada, “Bu yasaklama ile birlikte hükümet grev yasaklama hakkını doldurmuştur” dedi.

“UZLAŞI KAPISINI AÇIK TUTUYORUZ”

“Önümüzdeki 60 günlük süreyi özellikle Bütçe Dairesi ve de Personel Dairesi’nin iyi değerlendirmesini hava trafik kontrol hizmetlerinin kritik durumu hakkında doğru bilgi sahibi olarak ilerleyen süreçte yapılması gereken komite toplantılarına katılmalarını ümit etmekteyiz” diyen Kapısız, “Hava trafik kontrolörleri hükümet ile uzlaşma kapısını her zaman açık tutmaya devam edecek önceden olduğu gibi tüm görüşmelere katılacaktır. Ancak sendikamız devlet bürokratlarının ‘iyi niyet’ ifadelerinden daha çok, ertelenmeyen toplantıların ve ilerleyen bir sürecin bulunduğu, ciddi bir zemin beklemektedir” ifadelerini kullandı.
Bu haber 48 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER