Anasayfa Yap   |   Sık Kullanılanlara Ekle   |   Bize Ulaşın   |   Künye                  

Anasayfa Haber Politika Ekonomi Dünya Spor Magazin Yazarlar Arşiv Reklam Seri İlan E-Gazete
Arama  
HABER

“Nehir’le göz göze geldik”

   
         

Paylaş
 Mehmet Emin Aytekin’i öldürüldüğü mafya hesaplaşmasında Serdar Nehir’in bir kişiyle birlikte Aytekin’i öldürdüğüne tanıklık ettiğini iddia eden minibüs şoförü D.G saniye saniye cinayeti anlattı

 

MİSLİ KADIOĞLU

 

Girne'de 24 Şubat gecesi Jasmine Court Hotel'in arka sokağında yaşanan silahlı çatışma sonrasında Mehmet Emin Aytekin'i öldürdüğü gerekçesiyle gözaltına alınan Serdar Nehir, yoğun güvenlik önlemleri ile dün mahkemeye getirildi. Nehir için 20’den fazla polis mahkeme önünde adeta etten duvar ördü. Takım elbise içerisinde ve tıraş olmuş vaziyette mahkemeye çıkan Nehir, her zamanki gibi soğukkanlı tavırlarıyla dikkat çekti. Nehir, taammüden adam öldürmek, uyuşturucu madde tasarrufu dahil toplam 19 suçtan itham edildi. Nehir’in duruşmasında önemli bir adım atıldı. Mehmet Emin Aytekin’in öldürülmesi anını saniye saniye izleyen ilk tanık Jasmine Court’ta minibüs şöforü D. G mahkemede cinayeti anlattı. Mahkemenin ardından bir mafya cinayetine tanıklık ettiğini iddia eden D. G bu cinayette tüm ayrıntıları öncü olarak okuyucularına aktaran star KIBRIS gazetesi muhabirinin sorusunu yanıtladı. Bir mafya cinayetini bire bir gördüğünü anlatan D. G, “Kendim için korkmuyorum yalnızca ailem için endişeleniyorum. Öldürülen adamın babamın yerine koydum. Bu olay beni çok etkiledi o nedenle anlattım” dedi

 

TAAMMÜDEN ADAM ÖLDÜRMEK DAHİL 19 SUÇ

 

Serdar Nehir, çıkarıldığı Girne Kaza Mahkemesi’nde toplam 19 suçtan itham edildi. Savcı Erdinç Akyener,  Nehir’in, 24 Şubat 2008 tarihinde Girne’de henüz kimliği tespit edilemeyen ancak Aydın Öz olduğu sanılan kişiyle birlikte, bir adet Macaristan yapımı 7,60 mm çapında Browling marka, bir adet İtalya yapımı kısa 9 mm Baretta marka silahlar ile Mehmet Emin Aytekin’e üç kez ateş edip taammüden adam öldürmekten yargılandığını söyledi.

 

ÜLKEYE EROİN VE SİLAH SOKTULAR

 

Mahkemede itham edilen Nehir’in 3,414 gram eroin marka uyuşturucuyu Girne turizm limanından getirildiğini iddia eden Akyener, uyuşturucu madde ithal ve tasarruf suçlarından yargılandığını belirtti. Arabada bulunan üç adet silah, silahların şarjörleri, susturucu ve bir adet namluyu KKTC’ye ithal etmek, tasarrufunda bulundurmak ve bu silahları Aydın Öz olduğu sanılan ancak henüz kimliği belirlenemeyen şahısla birlikte kullanmak suçu işlediği şeklinde ithamda bulundu.

 

24 BİN DOLAR DEĞERİNDE SAAT ALINDI

 

Savcı Erdinç Akyener’in okuduğu 19 suçlama arasında öldürülen Mehmet Emin Aytekin’in sol elinde bulunan 24 Bin Amerikan doları değerinde Roleks marka saatin sirkat edilmesi, sahte kimlik düzenleme ve başkasının kimliğine bürünme, Browling silahla üç el ve Baretta marka silahla ise 5 el ateş edilmesi, suçlamaları da bulunuyor.

 

ARABA MERAKI CİNAYETE TANIK ETTİ

 

Girne Kaza Mahkemesi’nde ithamların ardından Jasmine Court Hotel personeli ilk tanık D.G mahkemeye çağrıldı. D. G, cinayeti bire bir gördüğünü söyledi. Dehşet verici olayın yaşandığı tarih ve saatte Mercan Sokak üzerinde, son seferi için bölgede aracının yağının suyuna bakıp ardından ön kaputunu açtığını daha sonra da,  arabanın içerisine girerek 19:45’te olacak son sefer için beklediğini söyledi. Şahadetinde arabalara merakı olduğunu belirten D.G, o sıralarda sağ tarafından Wolsvagen Jetta marka gri metalik bir arabanın geldiği ve bu arabanın dikkatini çektiği ve plakanın 27 plakalı olduğunu fark ettiğini de söyledi.

 

ARACI SÜREN ŞAHIS SERDAR NEHİR’Dİ

 

D.G olay anını anlatırken mahkemede nefesler tutuldu. Mahkeme’yi dinleyenlerin heyecanı, Nehir’in de D.G’nin anlattıkları karşısında soğukkanlı göründüğü gözlerden kaçmadı. D.G olayı anlatmaya şöyle devam etti:

“Aracın içerisinde tavan lambası yanıyordu. Araçta iki kişi vardı. Aracın ön sağ tarafında oturan şahıs aracı süren kişiye, ‘Bırak abi ben süreyim’ dedi. Aracı süren şahıs Serdar Nehir’di. O da ‘Sen bagajı aç bırak ben kullanırım’ cevabını verdi”

Bunun üzerine D.G sanık kürsüsünde bulunan Nehir ile göz göze geldi.

D. G diğer kişinin bagajı açmaya indiğini ve arabaya binerken beline bir şeyler soktuğunu gördüğünü ve bunun silah olabileceğini belirtti. Ardından da bu iki kişinin araçla Girne istikametine doğru gittiğini söyledi.

 

ZORLA ARABAYA BİNDİRMEYE ÇALIŞTILAR

 

Tanık D. G konuşmasına devam ederek, kısa bir süre sonra uzun farları açık bir arabanın geldiğini ve arabanın yine aynı araç olduğunu fark ettiğini söyledi. D.G, bu kez ön sağ koltukta, daha sonra, öldürülen Mehmet Emin Aytekin olduğu öğrenilen kişinin oturduğunu söyledi. Aytekin’in yanında Serdar Nehir’in oturduğunu belirtti. Aracın ön sağ, sol ve arka sol kapısının aynı anda açıldığını ve arkadan inen şahısın, sonradan Aytekin olduğu öğrenilen şahsı iterek arabaya bindirmeye çalıştıklarını anlattı. D. G o sırada Aytekin’in, ‘Yapmayın, sizinle işim olmaz’ diye bağırdığını ve sonra da ‘ Ahhh!’ sesi çıkardığını iddia etti.

 

ÜÇ VEYA DÖRT EL ATEŞ EDİLDİ

 

Adeta dehşet uyandıran ve filmleri andıran öldürme sahnesini anlatan D.G, Serdar Nehir’in de arabadan inip Aytekin’i araca bindirmeye çalıştığını söyledi. Ardından da üç veya dört el silah sesi duyduğunu ancak kimin kime ateş ettiğini görmediğini belirtti. İki kişinin birlikte kendini kaybetmiş, direnci bitmiş şekilde olan Aytekin’i arabaya bindirdiklerini ve Girne istikametine gittiklerini gördüğünü anlattı.

 

230’DAN FAZLA EMARE BULUNUYOR

 

Nehir’in Avukatlarından Hasan Hüseyin Mesutoğlu, iddia makamının sundukları şahadete istimdak ( soruşturma) hakkını mahfuz (saklı) tutacaklarını söyleyerek, itiraz haklarını en son kullanacaklarını söyledi. Savcı Erdinç Akyener avukatın bu talebine itirazda bulunmadı. Akyener, 230’dan fazla emare olduğunu ve 2 tanığın daha dinleneceğini söyledi. Duruşma 8 Eylül tarihi saat 11.00’e ertelendi. Mahkeme tanık D. G’nin mahkemede hazır bulunması için yurt dışına çıkışını yasaklayarak 20 bin YTL’lik teminata bağlanmasına emir verdi.

 

AİLEM İÇİN KORKUYORUM

 

Ülkede adeta bomba etkisi yaratan ve onlarca polis ve köpeğin günlerce sürdürdüğü aramalar sonucu aydınlanmaya başlayan cinayetin en önemli görgü tanığı D. G, mahkemeden sonra star KIBRIS muhabirine konuştu. Türkiye’nin tanınmış ve tehlikeli Mafya babalarından Serdar Nehir Cinayeti’ne tanıklık ettiğini iddia eden ve mahkemede cinayeti anlatan, bir kez de Nehir’le göz göze gelen D. G’nin endişeli olduğu dikkat çekti. star KIBRIS muhabirinin sorusu üzerine D. G, “ Arkadaşlarım ve olaya tanık olduğumu duyanlar, gidip konuşma seni de öldürürler dedi. Kendim için korkmuyorum yalnızca ailem için endişeleniyorum. Öldürülen adamın babamın yerine koydum. Bu olay beni çok etkiledi o nedenle anlattım” dedi.

  Haber tarihi 02.09.2008                  Bu haber 144 defa okunmuştur

Yorum Yaz YazdırBugün Yazan Yazarlar

Editörden
Militarizm tırmanıyor
Erçin Şahmaran
Tüm ihaleleri MİK yapsın

Diğer Yazarlar

Gözde Bekir
Elektrik konusunda farklı sesler yükseliyor
Okan Veli Şafaklı
Bu belediyeler mi suyu yönetecek? Hadi ordan!
Mihrişah Safa
Ayfer Orhan destek bekliyor
Dr. Mustafa Ertanın
KKTC’de 2015’ in çözülemeyen kodları
Yusuf Kanlı
Onmak veya donmak seçimi...
Erkan Eğmez
Davos’da bir ilk
Seval Oyaltan
Lefkoşa Bildirgesi ve “Düşmanımın düşmanı dostumdur” siyaseti
Fahriye Özay
Goji Beerry
Ayşe Tural
Biri bizi...
Yalçın Cemal
İbretlik üstüne
Teoman Turan
Taciz için yasal düzenleme gerekiyor
Özcan Özcanhan
Özlü müzakereler başlatılmış
Prof. Dr. Ahmet Bülend Göksel
Horoz ve Tilki
Hakkı Şener
Mağaradaki üç adam
Nihan B. Yücel
Cumartesi günü güzel başladı
Vedat Yorucu
Polonya, kaya gazı yatırımlarına teşvik veriyor
Emete Gözügüzelli
Uluslararası hukuka göre “Garantiler Çağdışı ve Geçersiz” olabilir mi?
Tansel Fikri
Kıbrıs'ta 'Federal çözüm' ambalajlı Helen egemenliği. Baskın referanduma dikkat !!!
Mehmet Hacıarif
Veda yazısı yazmak her zaman zordur…
Niyazi Ergülen
Yüreğimiz kan ağladı
Serkan Güzel
Gerçekler yalancıdır sakın inanma!
Metin Silman
Barış Harekatı’nın 40. yılında... O günlere nasıl gelindi XVII
Yeşim Öztopraktan
Beşparmaklar Bakanlığı
Konuk Yazar
Modernleştikçe risk artıyor
Ekrem Günaydın
ABD seçimleri ve Johnson
Emir Abdurrahman Bulut
Nereye gidiyoruz
Serdar ARAPOĞLU
Kışta Salon Çiçeklerinizin Bakımı
Halit ÇELİKBUDAK
Müzik devrimi ve Paul Hindemith
Kemal OKTAR
Zordur KKTC ‘de milletvekili olmak
Oğuz Köse
Oğlumun askere gitmesini istiyorum !!!!
Emekli Yüksek Mahkeme Başkanı Taner Erginel
KKTC Yargısı (7)
Yrd. Doç. Dr.Ozan Örmeci
Küreselleşmeye Yönelik Tepkiler: İçe Kapanmacılık mı, Küresel Muhalefet mi?
Uygar Yalçın
Milleti oyalamayın
Oğuzhan Hasipoğlu
BM’nin ‘Bireylerin 1974 öncesi mülk hakkı tanındı’ açıklaması ve Kıbrıs Türk tarafının Mülkiyet başlığı altındaki pozisyon belirsizliği! (2)
Nupelda Karabuğday
Kadına Yönelik Şiddet!
Nazmi Pınar
Yumurtasını satan kadınlar ve tüp bebek merkezlerinin denetimsizliği!
Kaan KUTLAY
2016 beklentileri
Ayhan ŞAHMARAN
Efsaneler ve turizm


ANKET

2016 çözüm yılı olur mu?
Evet (% 15)
Hayır (% 84)
Fikrim yok (% 1)
Diğer Anketler