O’nun Adı Darya, Dayısı Delege Değil!

Biz valla sadece kendi küçük dünyasında yaşayan bireyler olarak kaldık gitti. Bireyler dedim, toplum, millet, halk, falan demedim özellikle.
Biz valla sadece kendi küçük dünyasında yaşayan bireyler olarak kaldık gitti. Bireyler dedim, toplum, millet, halk, falan demedim özellikle.
İnsankaçakcılığı bizi kaçırmıyor ya kimsenin omuru falan değil. Kadın ülkesinde küçük bir ilan okuyor, Kıbrıs’ta garsonluk, danscılık veya başka bir masum görünen iş, ücret iyi, lojman da var!

Sonunda kendini Gece Kulübü adı altında kaçak fuhuş yaptıran bir örgütün malı olarak buluyor. Etrafı koca duvarlarla çevrili, korumaların kuş uçurtmadığı, seyahat belgelerinin hiç kullanamayacağı şekilde muhafaza altına alındığı, maaşını borçlarına karşı ve ülkeden ayrılacağı zamana kadar işverenine teslim etmiş çaresiz bir köle. İstese istemese fuhuş yapacak, baskının boyutu meçhul, gören yok anlatan yok…
İşvereni istediği gibi sağlık evrağı alıp onu çalıştırıyor, ya da sen AİDS’ikaptın deyip sınırdışı ettiriyor. Maaşı borçlarına, sigorta kesintileri havaya, ihtiyat sandığı birikimleri de kim bilir kime kalıyor…
Bütün bunların bizimle ne alakası var? O kadın bizden değil, adı Ayşe abisi delege değil,O’nun adı Olga!

Hani sağlıklı başlamıştı çalışmaya? Hastalığıçalışırken mi prim olarak almış? Ya ilk sağlık kontrolündeki rapor düzmece veya hatalı ise? Belki de sınır dışı edilmesine sebep olan son rapor düzmece veya hatalı! Yok canım bunlardan bize ne! O kadının adı Fatma, amcası müdür değil, O’nun adı İrina.
Durup dururken bunları yazmanın ne alakası var. Bakan Bey zaten bu yasadışı fuhuş örgütleri olmazsa başımızaneler geleceğini anlattı, bir de bu örgütlerin ekonomimize neler kattığını anlatır olur biter. Orada çalıştırılan kadının insan kaçakcılığının köleleri olduğu bizi hiç bağlamaz. Onun adı Melek, dayısı vekil değil, O’nun adı Daria!

Şimdi gündem batan Rum ekonomisi, Lefkoşa Belediye seçimleri, Kıbrıs meselesinde yakalayacağımız avantajlar, ne anlamı var bu insan kaçakcılığı, fuhuş köleliği konusunun. Zaten kadın örgütleri Bakan Beyin yukardaki söyleminden rahatsızlıklarını dile getirdiler. Fuhuş kölesi O kadının adı Zehra, soyadı Torpil değil. O’nun adı Marianna !

Nasıl toplum, halk, millet olunuyormuş, merak ediyorum. Hayvanseverlerimiz sadece kendi kedisini sever, çevreciler çöpü komşunun bahçesine döker, insan hakları savunucuları ancak eş dost haklarını savunur, hukukçular kendi dava gelirlerine avukat, sendikacılar oy veren partidaşlarına yoldaş!

Bakanlar, milletvekilleri, muhalefet siyasileri, hakimler, yargıçlar, daha nice uzmanlar, biliminsanları, hiç birini mi öncelik kazanacak kadar rahatsız etmez bu konu! KKTC de yaşayan herkes bu fuhuş örgütlerinin ülke adına attıkları çamurdan dolayı hissetseler de hissetmeseler de, umursamasalar da bu utancı yaşamaktadırlar. Suç Örgütlerinin yarattığı bu mağduriyete karşı dava açacak ne insan hakları ,kadın hakları, vs aktivisti bulursunuz, ne davayı savunacak avukat ne de davayı kabul edecek mahkeme!

KKTC insan kaçakcılığı suçunda yüksek riskli ülke! Kimlerin menfaatine bu mahcubiyet?
Bu haber 1047 defa okunmuştur
  • dogruda serdar  hatay - 03.04.2013 simdi ben insanlar dan özellikle kibrisli bayanlardan sokaga cikmalarini ve onlari hergun protesto etmelerini ve meclis önunde bu yerler kapanana kadar mucadeleyi beklerim.ben inaniyorumki rum tarafindan bu gece kulublerine aids vakalari gelip bilincli olarak hastalik bulastiriyor,silaha savasa gerek yok öc almanin en kolay yönu,uyanin bir gece kocaniz size bu illeti bulastirir,sanmayin gece kuluplerine turkiyeliler gidiyor,yarisi kibrisli ben sahidim
  • LONDRALI  U.K - 03.04.2013 basindan sonuna kadar DOGRU !! AZ BILE YAZMISSINIZ ..
  • şebnem   - 03.04.2013 dünyanın hiçbir ülkesi bu kadar ilgisiz kalmaz bu olaylara. Ya gece kulübü dürler. varyete ve program var. ya hotel, ya pansiyon ya da izinli k/ayıtlı sex ticarethanesi...... bizdekiler tam bir rezalet. vergi ödeyen kaçak kadın ticareti, kaçak hotel,kaçak escort dservisleri...
  • yıldırım  girne - 03.04.2013 Hocam, anlatın bütün karanlıklarını insan kaçakcılığın..2 yıl önce bir eğitimde bize anlattıklarınızın tümünü artık daha net görüuyoruz...
  •    - 02.04.2013 Tum bunlar olduguna gore demek ki bu sahte devlette ne Sosyal yardim dairesi vardir,ne kadin haklari dernekleri,ne polis,ne savci,ne mahkeme ve ne de Hakim!Vay be!Boyle bir ulke de mi varmis yani?!
  • Acaba ince  NY - 02.04.2013 Bu kizlarin bu yazilip cizilenlerden hic haberi oluyormudur ki?
  •    - 02.04.2013 kesinlikle

:

:

:

: