Kadri Fellahoğlu ateşten gömleği giydi

Çok tartışılan Lefkoşa belediyesi ara seçimleri sonucunda açık bir ara ile KADRİ FELLAHOĞU CTP-BG adayı seçimi kazandı.

Çok tartışılan Lefkoşa belediyesi ara seçimleri sonucunda açık bir ara ile KADRİ FELLAHOĞU CTP-BG adayı seçimi kazandı. Seçim sonuçları ülke siyasi durumunu ne kadar yansıtır doğrusu çok yansıtmıyor. Beklide çok uzun yıllardan sonra ilk kez katılımın bu kadar düşük olduğu bir seçim yaşandı. Bunun çok nedeni var ama en büyük neden UBP ye duyulan öfkedir. Lefkoşalı gelinen son durumdan rahatsız ondan seçime katılmamak ile ilk tepki konuldu, devam eder mi bu tepki? Devam edip etmemesi UBP nin duruşuna ve hükümetin başarılı çalışmasına bağlıdır.

CEMAL BULUTOĞLU gerçekte bir vaka oldu Lefkoşalı uzun zaman hizmet alamadı, şişirilmiş çalışan kadroları sorun oldu, maaş alamadılar, hak etmek için esaslı bir çalışmada gerçekleştirmediler. Aslında CEMAL BULUTOĞLU UBP ye dert oldu yaptıkları ve yapamadıkları ile. Son bir yılda yaşananlar ise tam bir siyasi intihar, CTP-BG nin geleceği iyice belli oldu. Bir önceki seçimlerde de CTP-BG 7.000 civarında oy aldı yani seçim kazanıldı, ancak çok korkunç bir fark ile alınan oylarda bir artış yok.

CTP fırsatı yakaladığı için tüm sempatizanlarını seçime katılmalarında ikna etti. KADRİ beyin yeni başkanın da dürüst, temiz kişiliği ortada ancak diğer adaylarımızın da dürüst temiz kişiliklerini göz ardı edemeyiz. CTP daha örgütlü ve disiplinli bir parti olduğu için sonuç lehlerine oldu, LEFKOŞALI UBP ye bir ikaz verdi.

KKTC siyasetinde neler görmedik, bu seçim bir sonraki genel seçimlere bu sonuç ile etki etmez. Ancak UBP alışıla gelmiş tutumunu değiştirmez ise ve halka hala daha uzak kalır, o zaman durumlar farklı olacaktır. KADRİ beyin başarısı şart bir umut olarak geliyor, ciddi sorunları olan LEFKOŞA belediyesini düzlüğe çıkartmak zorundadır.

Lefkoşa bir kader çizgisi çiziyor, KADRİ başkanın hem lehine hem de aleyhine. Ben şahsen başarıdan yanayım, çalışanlar işini kaybetmesin hele bu zaman da ancak her şey yeniden yapılandırılmalı, maaşlara adil bir denge getirilmeli. Lefkoşa sokakları temizlenmeli, ziraat bankası kredisi olmalı çünkü bu miktarda bir krediyi bulmak da zor.

Peki UBP ne yapar; iç kavgayı bir kenara atıp, birlikte hareket etmek için projeler üretilmez ise muhalefete düşmüş bir parti olarak, siyaset yapmaya çalışır ve başarılı olamaz. Halkın 2009 verdiği yetki kötüye kullanılmış gibi olur , onları destekleyenleri de yarı yolda bırakmış gibi olurlar.
KADRİ beyi beklemekten başka çare yok şimdilerde ama ileride ne tür bir siyasi kazan kaynar, beklemek lazım.

Kıbrıs sorunu ile çok farklı açılımlar olacak bu belli oldu, çok değişken bir siyasi zemin var, bunu lehimize kullanabilirsek halkımızın iyiliğine olur.

KADRİ FELLAHOĞLUNA ve CTP-BG siyasi partimize başarılar diliyorum başarının yerini hiçbir mazaret tutamaz, iş zamanı.
Bu haber 1109 defa okunmuştur

:

:

:

: